gljiva???

gljiva???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
sigurno je ovakvih tema bilo mali milion,al evo ja opet pocinjem..znaci krenuo sam sa uredivanjem golfica dok se nekupi nes bolje pa evo poceo sam s zvukom i gljivo jer je najeftinije:D..recesija je:p

Ovako znaci htio sam staviti gljivu i ja pogleda kad ono iz kutije idu 2 crijeva:icon_question:
imam ono jedno gornje plasticno i onda ispod toga jedno izvana platneno i isto ide tamo negdje iza u motor eh pa sam se pito kaj je to platneno,jer prtpostavljam da je ovo plasticno to za motor,pa me zanima jel ovo platneno za ventilaciju ili kaj?

i jos jedno pitanje..rekao sam starom da mi napravi na poslu cijev za filter pa me zanima ako neko zna koliko je fi?
i jel moguce da se na ono plasticno stavi gljiva da nemoram to sve vaditi?

nadam se da ce zvuk biti dobar jer je motor 1.8 90ks, u izvrsnom stanju..rekli su mi da bi trebo biti super..

hvala na odg
 
Član
RE: giljiva???

Eddiezg je napisao(la):
sigurno je ovakvih tema bilo mali milion,al evo ja opet pocinjem..znaci krenuo sam sa uredivanjem golfica dok se nekupi nes bolje pa evo poceo sam s zvukom i gljivo jer je najeftinije:D..recesija je:p

Ovako znaci htio sam staviti gljivu i ja pogleda kad ono iz kutije idu 2 crijeva:icon_question:
imam ono jedno gornje plasticno i onda ispod toga jedno izvana platneno i isto ide tamo negdje iza u motor eh pa sam se pito kaj je to platneno,jer prtpostavljam da je ovo plasticno to za motor,pa me zanima jel ovo platneno za ventilaciju ili kaj?

i jos jedno pitanje..rekao sam starom da mi napravi na poslu cijev za filter pa me zanima ako neko zna koliko je fi?
i jel moguce da se na ono plasticno stavi gljiva da nemoram to sve vaditi?

nadam se da ce zvuk biti dobar jer je motor 1.8 90ks, u izvrsnom stanju..rekli su mi da bi trebo biti super..

hvala na odg

To platneno crijevo služi za dovod toplog zraka na usis, kad ti je auto hladno ;)

A za zvuk i neznam baš :)
 
Član
RE: giljiva???

ja pravio jaranu sa onim plasticnim za odvod vode mislim da je fi 50 i prefarbo sa sprejem crnim mat ispalo ko orginal a nisam mu nista razvalio tako da moze vratiti na isto ako mu se nebude svidalo probaj pa ces znat najbolje tako ti je naj lakse
 
Član
RE: giljiva???

ceki znaci uzeli ste onu gradevisnku pvc cijev,i skinuli onu orginal...znaci sam nju povucem iz motora u ono staro kuciste za filter ili to moram skiadati?

i hvala na odg.jer ljudi inace sam popljuju;)

zerr ili arminnn imate koju slikicu da vidim kako to izgleda, ako nije problem
 
Član
RE: giljiva???

Gljiva je najvece sra.... na svjetu ja sam ih 5 promjenio nema sta nisam radio ali auto stuca kada je stavim dobijes malo na zvuku kada naglo stisnes i odpustis gas i kada auto puni ali ako imas sportski lonac nema ti od nje nista! Moj prijedlog ti je kupi protocni lonac a ostavi stock filter fabrika druže! ;)
 
Član
RE: giljiva???

more slikica moram zovnuut jarana sto sam mu radio da uslikam pa cu satavit ok
 
Član
RE: giljiva???

ma i ja se iskreno toga bojim,a budem probo,sta 200kn necu propast zbog toga valjda,ako bude ok onda cu ostaviti dok ne sredim lonac..

ej slika bi super dosla?
i jos jendo pitanje koliko ga cesto moram cistiti, svakih 3-5tkm???
 
Član
RE: giljiva???

Gljiva je drek, dok ti skontas gdje je provuci da ne vuce topli zrak, jos ako ti stoji blizu maske, po kisi da ne nakupi vode, ako je K&N vjerovatno ces je morat uljiti i odrzavat...brate previse boli glava i zajebancije za malo zvuka...bolje uzmi K&N panel filter koji ide u originalno kuciste, a za zvuk protocni i iscupaj si katalizator :D
 
Član
RE: giljiva???

ma kazem ti kupiti cu neku srednju nis pre skupo staviti vidjeti kako ide ak ne bude nis od toga lako ja iscupam ovaj i vratim stari,a ovaj cu nekom uvaliti za pola cijene i nemam kaj izgubiti..sam nek se nes radi..heheh
 
Član
RE: giljiva???

Ma fujj gljiva je jedna karina najveca imao sam prije K&N i štucao mi auto uzmem od kolege veću i stavim joj dovod zraka direkt u nju opet stuca pri usporenju još jednom 3 gljivu posudio sa hladni zrakom sve i kada usporavam pocne trzati! Evo ti slika moje ;)

Ubiti gljiva je dno dna ništa! Sada sam na stock filteru i gori mi u zivotu :icon_smile:
 
Član
RE: giljiva???

Previse generalizujete stvari,gljiva nije za svaki motor,na nekim motorima je veoma korisna a na nekim cak oduzima snagu.
Motori koji ima map senzor na usisu veoma "vole" gljivu i njima gljiva donosi veci obrtni momenat pa cak i koji ks vise.
Motori koji imaju vaf senzor takodje se nebune sa gljivom i moze da im omoguci vise snage.
Osnovni uslov za obe varijante je da je mjesto gdje se gljiva postavi izolovano od vruceg zraka motora ili hladnjaka i da je gljivi omoguceno da ususava hladan zrak.

E sad dolazimo do trece kategorije motora koji imaju maf senzor i njima gljiva nikako negodi i samo uzrokuje probleme na tim motorima.Razlog zasto gljiva dobro neradi na tim motorima je njena sama koncepcija,tj. nacin izrade,jer se zrak usisava u centranli otvor sa svih svrana gljive i to uzrokuje turbulentno kreatanje zraka prema motoru,a znajuci da je maf senzor blizu gljive lako je zakljuciti da isti senzor nece biti u stanju da pravilo ocita kolicinu zraka koji je prosao jer zrak neide laminarno (kako ide sa panel filterom) nego ide u "vrtlogu" i maf senzor nije sposoban da cita protog u "vrtlogu".Krajni efekat toga je po pravilu mnogo bogatija smjesa nego je potrebna i motor gubi snagu pogotovo pri krajnjoj brzini gdje je opterecenja najvece i gdje u stvari snaga i dolazi do izrazaja.

Eto pa da znate i ovo i da se vise nepostavlja pitanje zasto,sta, i kako sto se tice gljive.

© SM chip tuning :icon_biggrin:
 
Član
RE: giljiva???

prijatelju neka si ti njima to rekao sve objasnio,ali ja mislim da najbolji zvuk imas sa fabrickim filterom skines katalizator,Ili ako mislis da ce te policija peglati samo ga otvoris sa strana izvadis mu sadrzaj i zavaris ga ponovo,fakticki si ga skinuo ali je tu i postavis negdje u servisu fin zadnji lonac,i spojio si ugodno sa korisnim,izgled i zvuk...
A ako vec hoces samo zvuk motora,da ti nije malo zao kotora da ulazi prljavstina samo skini poklopac filtera,izvadi filter i ostavi tako otvoreno i imaces savrsen zvuk bolji cak i od gljive ali ne preporucuje se to zbog prljavih gasova koji ulaze u motor.......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top