Gledanje 'Avatara' izaziva depresiju i suicidalne misli

Gledanje 'Avatara' izaziva depresiju i suicidalne misli

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
3D spektakl Jamesa Camerona 'Avatar', koji ruši sve rekorde na kinoblagajnama, za neke je gledatelje čini se malo prerealističan. Nakon trosatnog gledanja u virtualno naprednu tehnologiju na velikom ekranu mogli biste pasti u depresiju i imati suicidalne misli, tvrdi CNN.
Na forumaškoj web-stranici Avatar Forums otvorena je tema 'Načini da se izvućete iz depresije nakon što završi Avatarov san' već se nakupilo nekoliko tisuća ljudi koji traže psihološku pomoć. 'Razumijem ljude koji upadnu u depresiju nakon 'Avatara', jer je alienski svijet Pandora toliko lijep i neodoljiv. Gledatelji mogu imati neželjene psihičke reakcije kad shvate da bismo mogli živjeti u sasvim drugačijem svijetu', rekao je Philippe Baghdassarian, administrator stranice.
8e3a29db9d85dc7d99a192524bfcbdd8.jpg

U mnogim slučajevima fanovi filma postano opsjednuti svijetom i načinom života iz 'Avatara', da se već može govoriti o pravim psihičkim bolestima. 'Tražim sve moguće podatke o filmu preko interneta i mislim da mi to pomaže. Teško se mogu pomiriti s činjenicom da je 'Avatar' samo film i da se meni takav život neće nikada dogoditi', napisao je jedan od posjetitelja foruma.
Neki od fanova 'Avatar' napisali su čak da su se poželjeli ubiti, jer su uvjereni da će se ponovno roditi u svijetu sličnom Pandori, dok je dosta i onih kojima se gadi ljudska rasa i 'njihova stvarnost'.
b559377a718808bdc9a511c42fa43a3e.jpg
 
Član
To kao neka studija po "prepametnim" amerikancima, svasta... :icon_eek:
Evo u depresiji sam vec, nemam onaj univerzalni kabal kao oni na filmu, da se mogu skopcati na sve:lol:
 
Član
Koji Bogalji nez kako da ih nazovem , licno pogledao film u CS u i malo je rec da je film odlican a ove njihove idiotske komentare ja nezz zasto uopste objavljuju
 
ja jos placem kad vidim cupave kerove....podsjecaju me na film "Lessy se vraca kuci"... :icon_cry::icon_cry::icon_cry:
A kad gledam filmove od Vin dizela,sjedem u golfa i pocnem da preticem kolone sa 1.4 ljutom mashinom...hehehehe
 
Član
A zato ja svaki dan pijem od kad sam gledao ovaj film :lol: Mislim stvarno što ovim glupim amerima neće na pamet pasti...
 
Član
Ja ga gledao kuci, ne znam da li da idem sad u kino da ga odgledam.....
Film je dobar ali meni nije toliko zadivljujuci, mislim da je to sve jos uvijek marketinska kampanja koja film drzi aktuelnim, tj kako bi raja sto duze pricala o njemu.
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Ja ga gledao kuci, ne znam da li da idem sad u kino da ga odgledam.....
Film je dobar ali meni nije toliko zadivljujuci, mislim da je to sve jos uvijek marketinska kampanja koja film drzi aktuelnim, tj kako bi raja sto duze pricala o njemu.

Drugačij je kad se gleda u 3d puno je bolji doživljaj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top