Gilera vxr209

Gilera vxr209

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo da ja predstavim svoju najdrazu vozilicu.
Prosle godine u februaru prodao sam svoj sf2.Nakon mnogo padova,ustimavanja masine imao je krajnju po satu sa dvojicom 80 i sve predje,oko 95 prema autu.Sa jednim sam 100 nagurao lake sale i morao usporiti.Bilo mi ga zao ali jbg,takav je zivot.Posto sam ljubitelj gilere,odlucio sam se na vxr 200.U maju sam dobio pare,jos samo naci skuter.
Nasao sebi piaggio nrg power 70 posto mi ni jedna gilera nije bila po volji.Taman ponovo da udjem i uzmem br kad ono gilera vxr209
Odmah otvaram i ugledam ovu gileru na slikama.


Sutra dan nazovem covjeka i dogovorimo se da cu odci pogledati sutradan.
Krenuli za zg sutra u 10h ujutro,ja nemogu docekati.
Probao,ide kao luda,start dize na zadnji.Kaparisem i sutra po nju u zg.
Od tad ja i moja gili se nismo razdvojili i necemo jos dugo.
Ako neko zeli jos slika neka kaze
 
Član
ma to je brate zvijer :D i veoma kvalitetan i jak motor ima na more sa njim ko od sale mozes otici :icon_smile: ako ti nije problem mozes li mi poslati na PM koliko te je izasao skuter?
 
Član
Skuter je kao nov.Prije 4500km je stavljen kit malossi 209,auspuh serdarevic,prijenos kompletan.Nemam potrebe nista raditi osim zamjene ulja svako 2500-3000km,svjecica,rolice se mjenaju cesto,jer se non stop nesto stela,probava..Top speed je bio kad je dosao 145,onda je buraz stavio druge rolice,pa sam izgubio oko 5km/H,sad bi trebao ici oko 140,sto je sasvim dovoljo za skuter.
 
Član
cek malo,ja imam istu Gileru 2007 god koju i prodajem(vidjeti na marketu ili na pik-u)...ako imas kit malosi to bi trebalo da ide preko 140 braca...Moj je serijski nista nije radjeno nikad i ide 140 jest da mu treba do 140 pravca ali ide toliko...Sto si rolnice mjenjao?eksperimentise nesto ili....Meni je serijski najbolje..jer taj skuter sam od sebe ide sasvim dovoljno...Taj motor kad se frizira kako treba(znaci treba jedno 1000eura) ide 160-170....
 
Član
damko je napisao(la):
cek malo,ja imam istu Gileru 2007 god koju i prodajem(vidjeti na marketu ili na pik-u)...ako imas kit malosi to bi trebalo da ide preko 140 braca...Moj je serijski nista nije radjeno nikad i ide 140 jest da mu treba do 140 pravca ali ide toliko...Sto si rolnice mjenjao?eksperimentise nesto ili....Meni je serijski najbolje..jer taj skuter sam od sebe ide sasvim dovoljno...Taj motor kad se frizira kako treba(znaci treba jedno 1000eura) ide 160-170....
Rolice nisu ok,sa starim dize bez problema 145,znaci nije kao serijala da dize sporo.Ubrzanje ima dosta jace nego serijala,na startu zna dignuti na zadnji bez problema da se ne cimas.
Treba nekih 1700KM da se ovo uradi,to sam ja planirao za godinu do dvije kad ovaj kit malo istrosim,da sad ne bacam bezveze,jer je nov skoro.
Kit kb racing 300
http://scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288708614099799&target=productdetail&category1=A%3AA_GILERA%3AA_GILERA_RUNNER200VXR06&category2=CAT%3ACAT_ZYLINDER
Karburator
http://scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621640368304&target=productdetail&category1=A%3AA_GILERA%3AA_GILERA_RUNNER200VXR06&category2=CAT
To staviti,isao bi kao lud.Meni je sad u planu malossi torq nabaviti,bijeli centralni i crvene federe kvacila,primar i sekundar cu isto kupiti jer neznam koji je ovo sad,bivsi vlasnik mi je rekao da je mjenjao,ali ja cu se raspitati jos koji da kupim,i to cu novo staviti,tako da bi trebao jos nesto dobt.Ali sve polako.Ne idem ja na otvorene dionice da idem non stop 140.ja na motor kad sjedam,sjedam za gust da cujem grmljavinu auspuha,malo ljeti kad su vrucine,ne sjedam na motor da se pravim faca bez kacige jos na ovu gileru nisam sjeo bez kacige.U garazi su mi jos 3 motora.
Dkw 1952 g.p
Keeway hurricane
Peugeot sf2,pravim,ali ce biti jos dugo kod mene,dok covjek ne bude imao kes za dijelove.U voznom stanju,pali,vozi se.Bio je moj do prije godinu dana,ali prodao.

Rolice mjenjam svako 3000km inace,ali kod mene je motor oko 3000km vec sam 4-5 rolica stavio.1 sto su dosle,bile su ok,144 dizao sa njima ali malo su bile potrosene.Onda sam kupio druge,krajnje nema nikako,na 130 gotovo,ubzanje ima ko ludo,onda buraz donio neke,135 nece dalje,onda je ponovo kupio i sa tim je dizao 145,pa smo onda vratili kad smo stavili preko zime auspuh serijski da ne grmi neke lakse,ima ubrzanje,krajnja je oko 140,bez problema dize.Idem dok skinem gips probati sad krajnju,jer sam zadnji put u 9-tom 10-tom mjesecu probao,sad su i rolice presle oko 1000km.
 
Član
pa vidi i ja sam tako razmisljao i na kraju sam odustao jer ne vrijedi-jednostavno se ne isplati....na tu lovu sto ces dati dodas jos malo i eto ti Nexusa 500 sa 40KS i uzivas...ovo kad se frizira non stop ce da budu neki belaji..jer nema toga bica na planeti da ga frizira ulozi toliki novac i onda da ne gasuje non stop....heheheh.....eto vidis sta si se love nadavao samo za rolnice..ali et cejf nije nikad skup pa tako ni u tvom slucaju...
Sretno u radovima.....
 
Član
damko je napisao(la):
pa vidi i ja sam tako razmisljao i na kraju sam odustao jer ne vrijedi-jednostavno se ne isplati....na tu lovu sto ces dati dodas jos malo i eto ti Nexusa 500 sa 40KS i uzivas...ovo kad se frizira non stop ce da budu neki belaji..jer nema toga bica na planeti da ga frizira ulozi toliki novac i onda da ne gasuje non stop....heheheh.....eto vidis sta si se love nadavao samo za rolnice..ali et cejf nije nikad skup pa tako ni u tvom slucaju...
Sretno u radovima.....

Motor dok sam uvezao oko 6800KM u maju mjesecu+ gorivo u kombi,pa cestarine,pa dva puta sam isao tamo ovamo,pa gume 130e u zg savine kupio neke,pa auspuh 280e + grana 50 e,pa multivar novi,bio je polini variomat,ali kad je vec malossi kit da i vario oko 130e isto tako i kvacilo tuda negdje,pa xenon,rolice,kevlar novi kupio nedavno,pa sam feder centralni crveni i plave federice kvacila ja mislim,jos toga dosta,skuter me izisao preko 8000,i dalje cu ulagati.Ne planiram prodavati uskoro,tako da mi nije zao ulagati.Polako cu skupiti pare,ne zuri mi se.Mislio sam prodati,pa uzeti nrg power pa mhr i to stavljati,ali sad ga nebih prodao nema para tih.Ja da ga dam za 4800KM sto sam presao 3000km,pa ulozio,pa platio toliko motor nema sanse.Jedan je davao 6100 ali da ne prodajem skutera do marta,ali sad necu ni do marta ni do decembra,nema sanse.
 
Član
Sutra je moram ici propuhati kojih 20-tak km.Danas se buraz vozao malo ali to je sve pi**asto u zadnjih 2 mjeseca odkako sam ja na stakama.Jedva cekam.Jos danas brat stavio sportski auspuh,ja jos vecu zelju dobio a danas nisam mogao.Na kraju se naljutim i odem kupiti steznjak za koljeno da mogu polako bez staka hodati.(Doktor je rekao da nebi slucajno to stavio,on ce meni reci:smajli26:)
Kako sam nestrpljiv:lol::D:lol::D:lol:
Sad mi je u ocima krstarenje 110-120,zvuk je u usima,kaciga na glavi.:lol:
 
Član
jooj ..koje ti je ludilo motor..pravo mi se svidja..nego sutni nam koju sliku..a ja svoj sutra isto palim..i idem se provozat...da ga malo raspusem.....red je :lol::lol:
 
Član
ArminM je napisao(la):
cuvaj se ti buraz,da to neslavno ne zavrsi,strpi se pa ces se vozat,sezona tek pocinje;)

Prodajem,ako operisem necu je vise vozati.Kupujem yamahu r125 iduce godine,staviti leo vince sbk vidjeti sta se jos moze i meni dovoljno.To cu 90% uzimati.Ili razmisljam o nekom krosu 250-300 kubika yamaha ili sta.Uglavnom cu novo uzimati kad budem kupovao

Taaky je napisao(la):
jooj ..koje ti je ludilo motor..pravo mi se svidja..nego sutni nam koju sliku..a ja svoj sutra isto palim..i idem se provozat...da ga malo raspusem.....red je :lol::lol:
Slike sutra sa voznjice ce biti.

Taaky je napisao(la):
jooj ..koje ti je ludilo motor..pravo mi se svidja..nego sutni nam koju sliku..a ja svoj sutra isto palim..i idem se provozat...da ga malo raspusem.....red je :lol::lol:
Slike sutra sa voznjice ce biti.
 
Član
ajde jedva cekam..da vidimo to...ja isto razmisljam o sportskom aupuhu..al neki kazu da moram prepravljat nosace..a neznam kako bi to izveo...
 
Član
Ja sam kupio auspuh kod serdarevica za gileru vxr200 u zagrebu.Nemoras nikakve nosace mjenjati ako kupujes auspuh za iskljucivo taj motor.Ja kad uzmem yamahu ili ide leo vince sbk,serdarevic ili akrapovic.Nista drugo.
Koji motor imas 4t ili 2t
 
Član
4t je skut...a motor je lifan..pa nevjerujem da cu bas nac orginal za njega..tako da moram neki univerzalni..nema mi druge
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top