Gilera Runner SP 50 - problem sa zrakom, karburator,gorivo

Gilera Runner SP 50 - problem sa zrakom, karburator,gorivo

Dakle imam skuter od 50 ccm i stavio sam filter zraka (gljivu) i zavrnio sam zrak do kraja a takodjer imam sportski auspuh i od kada sam njega stavio imam ovaj problem.Problem sam bio rijesio tako sto gljivu tj filter zraka omotam trakom skoro cijelu i onda skuter ide ali nije to to.Ako trebate jos nekakvih informacija recite pa da vam odg a ako je netko voljan da pomogne neka izvoli:)
 
Ako si stavio gljivu znaci dobijas vise vazduha sto dalje sledi da moras dobijati i vise goriva. To se radi tako sto se stavi veca glavna dizna na karburatoru(ako je karburator verzija u pitanju ne razumijem se puno u gileru ja sam yamahu aeroxa vozao). Ti kad gljivu omotas trakom smanjujes protok vazduha i kad mu smanjis toliko protok vazduha dodje ti skoro ko fabricki air box. Tako da veca dizna u karburator i morati ti neko nastelovati ko radi oko toga i ko ima dosta dizni jer ne mozes staviti koju hoces nego koja treba. Ugl moj predlog stavi fabricki filter jer s gljivom ences dobit nista sem vece potrosnje i malo ali mozda malo boljeg odziva na gas a spucaces dosta para na stelovanje bzvz da imas neki kit i sportsi prenos pa da stavis gljivu i boze daj al na serijali nemas efekta
 
Imam krburator Dellorto 17.5 stavio sam mallosi radilicu i tvrdja je od fabricke i kada stavis fabricki filter ista stvar mi se doagdja dali sada moram namjestati diznu ili uzeti novu
 
Član
Daj to nekome da ti to našteluje kako Bog zapovjeda dok nije zacvikao, ili vrati tvornički airbox.
 
Upravo sto black kaze, daj nekom da ti nasteluje karburator jer to nije bas lako nastelovati a ako ne uradis brzo moze lako motor zaribati radi viska vazduha a manja goriva ili najblje vrati fabircki airbox.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Pa logicno da ni tako nije isao kako treba kad imas sportski spuh.Uz sportski auspuh moras karb nastelovat i prenos sredit tj. rolice i federe kvacila mijenjat.Uglv nadji nekog ko se bavi skuterima da ti to sve sredi,samo nemoj ovim nasim mehanicarima vozit koji nemaju blage veze o tome xd
 
Imam Gulera Runner 50cc
Kupio sam ga skoro prvo je radio ali dok ne zagreje ne prima gas kako treba tek kad zagreje on radi normalno. Posle nisam ga vozio bio je u podrum pa kad sam ga upalio radio je neko vreme i posle ugasio i nije hteo vise da zapali. Ocistio sam svekicu i izvadio karburator i vidim da u karburatoru bilo je umesano benzin i vodu. Jel zna neko koji je problem i kako mogu da resim? Pozz
 
Top