Gepek brava GOLF 4

Gepek brava GOLF 4

imal netko da se malo kuzi u elektronske brave imam jedan problem radi se o golfu 4 kad je led bio smrzo gepek i nisam ga otvaro dok nije popustio sad kad se otvorio uvjek na bordu svijetli da mi je gepekt otvoren a sve je zatvoreno i druga stvar kad se auto ugasi i sve zakljuca u bravi se cuje da nesto iz minute u minutu kucka kao da dobija neku struju na sekund se pomakne i opet sve ponovo....moze li se na dijagnostici očitat sta bi moglo biti najvise me kopka da ne iscpi struju to povremenom dobijanje struje na bravu
 
Član
Isti slucaj imao sa leđenjem, prodrmo malo onaj dio u bravi sto se kaci i nisam imao vise problema.
E sad to sto ti je na bordu to neznam ima li na gepeku taj mali cip sto salje na bord je li otvoreno ili nije. Mozda je to stradalo ako si silim pokusao otvoriti ili zatvoriti.
Mislim da nije neki velik kvar odleti do nekog elektricara i za cenera ko novo :D
 
ma mene je najvise da mi ne shebe aku to povremeno dobijanje struje na bravu a dolazi radi nečega sutra cu od majstora mozda mogne nesto sredit sve radi ok kljuca otkljuca sve ok samo sto svijetli na tabli da je otvoreno a nije i cvrkuta u njioj nesto
 
Član
duurma je napisao(la):
kod tebe je dobro ja nisam mogao zakljucati auto sve brave se zakljucaju osim gepeka


Kralju moj dobro je kod vas dvojice, ja sam se morao vozati sa otvorenim vratima da se auto ugrije da se odledi pa da ga mogu zakljucat :lol::lol:
 
Član
dadao_style je napisao(la):
imal netko da se malo kuzi u elektronske brave imam jedan problem radi se o golfu 4 kad je led bio smrzo gepek i nisam ga otvaro dok nije popustio sad kad se otvorio uvjek na bordu svijetli da mi je gepekt otvoren a sve je zatvoreno i druga stvar kad se auto ugasi i sve zakljuca u bravi se cuje da nesto iz minute u minutu kucka kao da dobija neku struju na sekund se pomakne i opet sve ponovo....moze li se na dijagnostici očitat sta bi moglo biti najvise me kopka da ne iscpi struju to povremenom dobijanje struje na bravu

1 - Ako je auto karavan, imas na bravi jedan mikroprekidac koji salje signal (kad ti pritisnes) kontrolnom modulu centralne brave koji se nalazi ispod sata (instrument table). Taj kontrolni modul onda posalje 12V ( volti) na elektromotor koji se nalazi u 5-im vratima i on otvori vrata (odnosno odbravi). Problem ti je nastao kada je u mikroprekidac usla voda ili ti se bravica malo zaglavila od soli i vode pa drzi prekidac u skoro pritisnutom polozaju. Kako god, moras otvarati gepek.

2 - Ako nije karavan.... ispod "krovnih sarki" na 5-im vratima sa obe strane imas rebrasta gumena creva kroz koje prolaze zice .. Skini polako te gumice i nemoj da pocepas da kasnije ne ulazi voda, a onda ces primetiti da imas neku (ili vise) zica prekinutih koje se medjusobno mogu dodirivati... RESI TO znas vec kako.

3 - POstoji mogucnost da je kontrolni modul poludeo i da se glupira i da salje signal na motorcic gepeka (mada mislim da nije to). Ako ti treba neka sema i dodatno objasnjenje, slobodno posalji PM.

Pozdrav! ;)
 
dule-p je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
imal netko da se malo kuzi u elektronske brave imam jedan problem radi se o golfu 4 kad je led bio smrzo gepek i nisam ga otvaro dok nije popustio sad kad se otvorio uvjek na bordu svijetli da mi je gepekt otvoren a sve je zatvoreno i druga stvar kad se auto ugasi i sve zakljuca u bravi se cuje da nesto iz minute u minutu kucka kao da dobija neku struju na sekund se pomakne i opet sve ponovo....moze li se na dijagnostici očitat sta bi moglo biti najvise me kopka da ne iscpi struju to povremenom dobijanje struje na bravu

1 - Ako je auto karavan, imas na bravi jedan mikroprekidac koji salje signal (kad ti pritisnes) kontrolnom modulu centralne brave koji se nalazi ispod sata (instrument table). Taj kontrolni modul onda posalje 12V ( volti) na elektromotor koji se nalazi u 5-im vratima i on otvori vrata (odnosno odbravi). Problem ti je nastao kada je u mikroprekidac usla voda ili ti se bravica malo zaglavila od soli i vode pa drzi prekidac u skoro pritisnutom polozaju. Kako god, moras otvarati gepek.

2 - Ako nije karavan.... ispod "krovnih sarki" na 5-im vratima sa obe strane imas rebrasta gumena creva kroz koje prolaze zice .. Skini polako te gumice i nemoj da pocepas da kasnije ne ulazi voda, a onda ces primetiti da imas neku (ili vise) zica prekinutih koje se medjusobno mogu dodirivati... RESI TO znas vec kako.

3 - POstoji mogucnost da je kontrolni modul poludeo i da se glupira i da salje signal na motorcic gepeka (mada mislim da nije to). Ako ti treba neka sema i dodatno objasnjenje, slobodno posalji PM.

Pozdrav! ;)



e dule tek sam vidio post i odmah da kažem da se vidi da znas o tome dosta svaka čast i ovim putem bio si u pravu danas sam bio kod majstora otišo je mikroprekidač u zadnjoj bravi tj gepekt bravi i stvara dva problema prvi negasi ni svijetlo gepeka a drugo brava stalno dobija struju pa škljoca u voznji i kad je parkiran isto se desava sad smo to ištekali dok nenadjem drugu bravu.....s driuge strane nova u ovlaštenom dodje 100 km ravno polovne su od 40 do 6o km e sad neznam sam sta da radim dal novu ili polovnu a jos sam skuzio u biti taj prekidac samo sluzi da daje siglan za bord kad su vrata otvorena i gasi svijetlo gepeka ubiti sad kad mi jei istekan samo to ne pokazuje ostalo sve radi otključava i zaključava sve ok samo sto nemam svijetlo i signal na bordu pozz

i da nisam ti odg limuzina je nije karavan a kablove ne pregibu gore cesto provjerim radi sebe to im je mana
 
Član
Jbg, ja sam ih rastavljao i mijenjao mikroprekidace (na vratima doduse, al zajednicka im je ta boljka, G4, Toledo i sl. ) , ne znam koliko ti je to isplativo s obzirom na cijenu nove/polovne, ja sam to radio drugu od dosade.
 
moj kume bezze se dotakli teme i mikropekidačima i drugi dan me isti kvar potrefi skontat cu nesto mozda izleti na otpadu polovna jeftinije nije mi zao dat 100 km al je servis u nekim stvarim cisto preseravanje al eto moze im bit pozz hvala svima
 
Član
dadao_style je napisao(la):
moj kume bezze se dotakli teme i mikropekidačima i drugi dan me isti kvar potrefi skontat cu nesto mozda izleti na otpadu polovna jeftinije nije mi zao dat 100 km al je servis u nekim stvarim cisto preseravanje al eto moze im bit pozz hvala svima

A da zamijenis mikroprekidac ? Mozda bi jeftinije izasao
 
Jose90 je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
moj kume bezze se dotakli teme i mikropekidačima i drugi dan me isti kvar potrefi skontat cu nesto mozda izleti na otpadu polovna jeftinije nije mi zao dat 100 km al je servis u nekim stvarim cisto preseravanje al eto moze im bit pozz hvala svima

A da zamijenis mikroprekidac ? Mozda bi jeftinije izasao

u ovlaštenom nemoze odvojeno bas sam jučer zvao jelić auto i mrm kazu samo komplet brava 100 km na otpadu nisam jos gledo mada i na otpadu sumnjam da ce odvajat pokusat cu mada sumnjam
 
Član
Bila je skoro neka tema o mikroprekidacima i bravama.( I mene zeza brava vozacevih vrata,ne daje signal na instrument tabli da su otvorena i ne pali se svijetlo)
Ako neko moze da potvrdi odgovara li ovaj dobro bi bilo

http://www.conrad.ba/artikel.php?ks=704067
 
kod mene se danas problem proširio dalje naime desilo se sljedeće danas nisam mogo nikako zaključat auto da bi nakon par min zaključo 3 vrata jedna nisu pa kasnije samo jedna 3 nisu onda se počelo svijetli na krovu samo palit u voznji i desni podizač se sam aktivira i otovori prozor.....pomanitalo sve da bi na kraju nadoslo ipak da je centralni modul ispod volana ovih dana malo pobjesnio led vlaga snjeg itd pa mislim da prekidač pozadi nije ni otiso vec da je to bio rezultat centralnog modula koji malo manita....sad zasad je sve ok sačekat cu tjedan dva da vidim kako ce se dalje ponasat onda cu promjnenit centralni modul i kad njega zamjenit vidit cu dal ok gepek radi....:icon_question:
 
Ja imam slican problem pa ako moze nek neko pomogne. Par puta mi se za mjesec dana desilo da mi se prozor suvozaca sam spusti i to kad ostavim auto na parkingu, jednom na poslu dok sam bio, a jednom u garazi...Dok u voznji nisam zapazio da se to desava?!
 
Top