Generalka...

Generalka...

Član
Pozdrav svima.Laik sam oko automobila(Početnik)
Neki dan sam osto u kvaru,tačnije auto mi je prokuhalo ni obaziro se nisam na temperaturu jednostavno sam pogledao i bila je 100 popalile su sve lampice i auto je pocelo da za usporava i da polagano stuca ili kako vec da objasnim tu situaciju :D i nakon toga vise nije mogao da upali.Nakon šlepanja kod mehaničara na prvi pogled je rekao diftung ili glava motora ali ce opet morati da se utvrdi,sutredan me je pozvao i rekao da je stanje katastrofalno i da bi bilo najbolje da dodjem da pogledam pa da porazgovaramo.Doslo je do zakljucka da trazim motor ili da radim generalku ovoga sto bi izaslo nekih 1200 km.Po njegovim rijecima stradala su dva klipa,stubline,kosuljice i jos svasta nesto,nisam mogo ni pofatat po njegovim objasnjavnjima rekao mi je da je uspio nekako da upali auto ali da je radio pod jakim lupetanjem i da nakon toga nisu mogli da zatvore cep od ulja i da je ulje frktalo te mi je ponudio da radim generalku motora ili da trazim motor rijec je Opel Corsi 2001g 1.7 Dizel prvo me zanima dali je moguce da tolika havarija nastane od prokuhavanja, ili fkt zeli da me zavrne a drugo dali da trazim motor ili da radim generalku ?
Hvala svima na pomoći unaprijed :D
 
Poslednja izmena:
Član
Moguće je da strada od prokuhavanja . Ako je to 1.7 DTI 55 kw motor njima je mana dihtung glave ...
 
Tebi je problem glava nju bi morao naci ona je 100% negdje pukla a ako do radis vizielno se da vidjet kakva je stublina znaci dihtung glave glava to moras mjenjat a to mora da postoji uzrocnik nek odma majstor mjenja termostat a i termo prekidac jer nebi on tek tako prokuho
 
Član
Da taj je motor tacno koji si naveo navodno je izgubio vodi na pumpi,pokazivao mi je stubline i jasno se vidi i osjeti da su ostecenja odnosno razrezi kanalici kao duboke ogrebotine ne gine mu generalka barem cu biti rahat
 
Član
Jel on kod tebe skinuo glavu? Kontam da ne priča napamet. Klepetanje može biti i do ventila bregasta... I sl.... On je otišao podaleko. Ja bi radio popravku, drugi motor isto lutrija

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Da skino je glavu i zvao me da dodjem da pogledam sad posto sam teski laik oko toga svega mogu gledat danima kad se ne razumijem zato sam se i javio da pitam dali mi izvlaci pare ili fakat stanje moze biti katastofalno uglavnom kako sam naveo nudi mi generalku sa garancijom i svim racunima djelova ili da trazim motor da se ne ponavljam i sta na tacno mislis da je otiso predaleko da preuvelicava stvar ili
 
Član
Ako je skinuo onda valjda priča istinu. Dobro si ti to onda gasao kad je to toliko riknulo. Verovatno prodavao odavno. Nisi pazio na to

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Iskreno auto sam kupio prije 4 mjeseca odma nakon sto sam polozio vozio sam normalno kao neki pocetnik koji bi se prvi put nasao za volanom nikad prije nisam imo iskustva sa voznjom pa tako da nebi reko da sam se izivljavo na njemu a sto se tice kad mi je auto stradalo vozilo pretico sam i isao sam oko 100km/h i nakon zavrsenog preticanja desilo se sta se desilo
 
Član
Ma imao je ulja al džaba kad je vozio pregrijanog , zato je i zaribao.
To se ne isplati popravljati , nađi drugi motor ili takakav kakav je prodaj , nema tu sreće sa popravkom.
 
Član
Ma imao je ulja al džaba kad je vozio pregrijanog , zato je i zaribao.
To se ne isplati popravljati , nađi drugi motor ili takakav kakav je prodaj , nema tu sreće sa popravkom.

Zaribao a moze se upaliti, zanimljivo :D Kao sto je naveo temperatura bila na 100C a u opela se ventilator pali na 92-95 stepeni tako da to nebi bila neka velika temp
 
Poslednja izmena:
Član
Pa može se upaliti auto i kad zariba ležaj radilice ali je drugi par opanaka kako i koliko može raditi dok totalno ne zakuje...
 
Član
da prodajem auto u takvom stanju kakvom jest tesko da cu neke pare dobiti,tesko da cu ga prodati..tako da nisam pri novcu da ganjam drugo a sto se tice drugog motora tu mi je i nedoumica nebi da kupujem opet nesto sto ne znam sta je i da me ceka opet stotinu nekih popravki
 
Član
Zaribao a moze se upaliti, zanimljivo :D Kao sto je naveo temperatura bila na 100C a u opela se ventilator pali na 92-95 stepeni tako da to nebi bila neka velika temp
Da zaboravio sam navesti da kada sam pogledo i kada su se u auta popalile lampice temp je bila 100 nakon sto sam stao sa strane i nakon nekog vremena dodao kontakt kazaljka je bukvalno bila zakucana na crveno
 
Član
Da zaboravio sam navesti da kada sam pogledo i kada su se u auta popalile lampice temp je bila 100 nakon sto sam stao sa strane i nakon nekog vremena dodao kontakt kazaljka je bukvalno bila zakucana na crveno

Da ne duzim znam sta se desilo, ubaci drugi motor jeftinije je, za to auto se moze naci u dobrom stanju. :)
 
Top