Generalka motora i kubikaza pitanje

Generalka motora i kubikaza pitanje

Član
Poz ljudi,
radio sam generalku motora davno (prije godinu) - komplet, znaci brusenje (1 specijala) i sve ostalo sto ide uz to. Radi se o 1.9TD motoru 1896kubika. Moje pitanje koliko je povecana kubikaza motora?
Jeli to utjece na vecu snagu motora? Radi se o 75KS golfu i da li je vecom kubikazom auto dobilo na konjskim snagama ili izgubilo?
Popravkom bosch pumpe prije mjesec osjetio sam da auto mnogo bolje vuce nego prije, neki dan sam ga propuhao i nabio 110 u trecoj brzini zbog toga pitam.
 
Član
kubikaza se mjenja samo u slucaju ako razbusuje blok na prvu specijalu ili drugu specijalu. ako je ostao u standardu blok nista nisi promjenio kubikazu. tako da samo si mogao dobiti malo bolju vucu i to na utegnutosti motora tipa povecanje kompresionog prostora kad si ravnjao glavu, slajfovao ventile da bolje zaptivaju, podesio bosh pumpu i zato ti mozda ide bolje a ako si mjenjao klipove tj kupovao vece onda si povecao kubikazu ostali radovi ne mjenjaju kubike
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
kubikaza se mjenja samo u slucaju ako razbusuje blok na prvu specijalu ili drugu specijalu. ako je ostao u standardu blok nista nisi promjenio kubikazu. tako da samo si mogao dobiti malo bolju vucu i to na utegnutosti motora tipa povecanje kompresionog prostora kad si ravnjao glavu, slajfovao ventile da bolje zaptivaju, podesio bosh pumpu i zato ti mozda ide bolje a ako si mjenjao klipove tj kupovao vece onda si povecao kubikazu ostali radovi ne mjenjaju kubike

Hvala na odg. kupovao je majstor klipove, znam da sam dao pare za sve 4 i uradena je I specijala.
 
Član
Ništa osjetno više snage... i da si dobio 5KS ne bi osjetio.. Ali ako je motor bio loš, onda nije imo ni približno tih 75KS i kada si ga uradio, vratio si mu dio snage, ne možeš nikad na 75, ali si dosta vratio...
 
Član
Ne mora značit. Svojevremeno sam razgovarao s tehničarem iz Famosa. Po njegovoj prii a potvrdli su mi i drugi koji su na tom radili da su znali od rashodovanih motora sastaviti novi koji bi sastavili utegli i na kraju je na testnom stolu pokazivao veću snagu nego nov.
 
Super Moderator
apostol je napisao(la):
Ne mora značit. Svojevremeno sam razgovarao s tehničarem iz Famosa. Po njegovoj prii a potvrdli su mi i drugi koji su na tom radili da su znali od rashodovanih motora sastaviti novi koji bi sastavili utegli i na kraju je na testnom stolu pokazivao veću snagu nego nov.

Pa zato sto je tad nov :D
 
Top