Gdje sipati gorivo?

Gdje sipati gorivo?

Član
Pozdrav ljudi, ide zima i zanima me gdje vi sipate gorivo?
Čitavo ljeto sam sipao na hifi dizel i nije bilo problema, sada u zadnje vrijeme kada sipam primjetim da mi se auto malo trese na leru.

Auto: Passat b5.5 1.9TDI PD 130ks
Pumpa: Hifa Miladije,Tuzla
 
Član
Ja ti mogu preporuciti InVivo na magistralnom putu prema Zivinicama, jeftino a najbolje gorivo, tu uvijek sipam. Volim otici do te pumpe maksuz nego negdje drugo nasut razlika se osjeti, za 50KM predjem do 100 kilometara vise nego na nekoj drugoj kad naspem.
 
Član
Sto se tice zime cim krenu temperature -10 i nize imao sam problema sa svim pumpama na kojim sam sipao , a narocito one koje su vrtile reklamu cijelu zimu -25 i nize. Ja svake zime istresem liqui moly aditiv protiv stvaranja parafina i tad nemam nikakvih problema sa gorivom ni na -27 koliko sam biljezio . Ovo govorim iz iskustva . Prije zime stavim novi filter nafte , ujutru -15 upalim normalno, krenem 100m i pocne se gusit , nekako se vratim na parking , skinem odma filter nafte ono nema dec nafte , sami "maslac" (parafin) . Bitno je staviti aditiv prije nego sto se stvori parafin (preporucljivo dok je temperatura u + ) , a kad nastane problem onda aditiv nista ne pomaze i nema efekta .

Evo kakvo je stanje u predfilteru (ovo je slikano na suncu oko 12h kad je "otoplilo" , a ujutru mi nije bilo do slikanja :banghead:) :

DSC00005.jpg
 
Član
Pozdrav ljudi, ide zima i zanima me gdje vi sipate gorivo?
Čitavo ljeto sam sipao na hifi dizel i nije bilo problema, sada u zadnje vrijeme kada sipam primjetim da mi se auto malo trese na leru.

Auto: Passat b5.5 1.9TDI PD 130ks


Pumpa: Hifa Miladije,Tuzla


Provjeri ti druže prvo parametre dizni a tek onda traži uzrok u gorivu...
 
Super Moderator
Meni hifa na skoro -30 u radnim masinama nikad zaledila nije, dok na istom mjestu je kod parkiranih auta na -14, -15 ledila nafta. Korekcija mojih dizni je 0,02; 0,04; 0,12 i 0,40, sipam samo na hifi, meni vise od toga ne treba....
 
Sto se tiče zimskog LPGa, HIFA, GILJE i GAZPROM mi se loše pokazali. Najmanje predjem kilometara sa punim rezervoarom 35L.
 
Top