Gdje provuci napojni kabal Audi 80???

Gdje provuci napojni kabal Audi 80???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znaci jel zna neko gdje mogu da provucem napojni kabal od akumulatora do unutransnjosti auta:icon_question::icon_question:

Nemogu da nadjem neki prolaz od akumulatora do unutrasnjosti, tako da je svaka pomoc dobro dosla:)
 
Član
mora brate bit rupa negdje ili ako ne rupa onda mora bit guma koju mos probusit i provuc kabal ... ima sigurno neko ovdje sa foruma ko je uradio to na svom audiju 80 (predpostavljam po avataru da ti je to auto) ko ti moze poslikat i pokazat kako su oni to uradili ...
 
Član
ja imam audi b4 kod mene ti je bila rupa na desnoj strani ispod onog pretinca za stvari,maknest tapacirung i skroz gore moras zavuc ruku,inace se vidi kad gledas od motora da ima rupa ili pak ta guma,koja je predvidjena da se tu provuce kabel.
 
Član
mislim da je bila guma ispod servo uredjaja (za kocnice) tu gumu probijes a mozes i da izvadis (vec predvideli za provlacenje kablova :icon_biggrin: )
 
N

nenad

Ja sam kod sebe probusio tu gumu i provuko kroz nju, tako ti je najlakse ako nema mjesta pored ostalih kablova.
 
Član
darkos je napisao(la):
mislim da je bila guma ispod servo uredjaja (za kocnice) tu gumu probijes a mozes i da izvadis (vec predvideli za provlacenje kablova :icon_biggrin: )

ispod serva za kocinice, malo u desnu stranu ima guma, na njoj 4 ispupcenja predvidjena za kablove, jedno probijeno i provucena dva kabla po 0,75 mm, sad ta rupa (gumica) ja odmah ispod i kutije sa osiguracima, da one ne vodi samo do osiguraca :S

mladen_zu je napisao(la):
ja imam audi b4 kod mene ti je bila rupa na desnoj strani ispod onog pretinca za stvari,maknest tapacirung i skroz gore moras zavuc ruku,inace se vidi kad gledas od motora da ima rupa ili pak ta guma,koja je predvidjena da se tu provuce kabel.

znaci sa desne strane gdje je pretinac hmm gledao sam zavlacio ruku nema rupe, moguce je da ima gumica, morat cu sutra provjerit, mada je nisam vidio kad sam gledao motor, onda bi to bila rupa kod akumulatora, kod one plastike za hladjenje (otvor za hladjenje) :S
 
Član
znaci kad gledas izvana mora biti negdje ne bas ispod akumulatora ali u tom vidokrugu....mozda je obojan u boju auta pa je neprimjecujes
 
Član
mladen_zu je napisao(la):
znaci kad gledas izvana mora biti negdje ne bas ispod akumulatora ali u tom vidokrugu....mozda je obojan u boju auta pa je neprimjecujes

morat cu sutra pogledati malo bolje, znaci kroz tu rupu provucem kablo do pretinca?
 
Član
pa da ja mislim da je tebi isto kao i meni rupa na desnoj strani,ako ne probaj pogledati na ljevoj strani
 
Član
mladen_zu je napisao(la):
pa da ja mislim da je tebi isto kao i meni rupa na desnoj strani,ako ne probaj pogledati na ljevoj strani

nema sile nevidim rupu nikakvu, sem one rupe kroz koju prolazi crijevo od strcaljke za sajbu i od desnog fara kablo??
 
Član
skini jednu gumu sa tih rupa ispod serva,probusi je pa kroz nju provuci kabal,trebao bi izaci negdje kod papucica,dalje pocupas lajsnu kraj sjedala (ispod vrata) tu imas mjesta za kabal,skines zadnje sjedalo provuces kabal kroz neku rupu i u gepeku si :icon_biggrin: cinceve isto tako samo sa druge strane,nemoj da ti idu blizu naponskog........ ja prije par dana provlacio tako :cool:
 
Član
marko_v je napisao(la):
skini jednu gumu sa tih rupa ispod serva,probusi je pa kroz nju provuci kabal,trebao bi izaci negdje kod papucica,dalje pocupas lajsnu kraj sjedala (ispod vrata) tu imas mjesta za kabal,skines zadnje sjedalo provuces kabal kroz neku rupu i u gepeku si :icon_biggrin: cinceve isto tako samo sa druge strane,nemoj da ti idu blizu naponskog........ ja prije par dana provlacio tako :cool:

hvala druze moj, evo provukao sam vec danas, izvadio gumicu od sajle gasa, provukao kroz nju i dosla mi do papucica, provukao dalje do gepeka, sve spojio sad je avdija kulturno ozvucen :lol::lol:
 
Član
Samo pazi ako ti je kabal bas tako nisko postavljen da ne zakaci za nesto il slicno i eto ti belaja ak se osteti ..:icon_rolleyes: stegni ga onim plasticnim stezaljkama da ne mrda nikuda ....:icon_smile:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Samo pazi ako ti je kabal bas tako nisko postavljen da ne zakaci za nesto il slicno i eto ti belaja ak se osteti ..:icon_rolleyes: stegni ga onim plasticnim stezaljkama da ne mrda nikuda ....:icon_smile:
[/quote
ma provukao sam ga ko u prici:lol::lol:

svezao vezicama nemoze mrdnut :D;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top