gdje olaksati zamajac

gdje olaksati zamajac

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Gdje u BiH mogu olaksati i balansirati zamajac i radilicu, radi li to iko kod nas ili moram traziti van granica nase zemlje. Samo mi nemojte preporuciti Radonju na Grbavici kod njega ne idem.
 
Član
niko u bih nemoze da balansira zamajac na vise od 3000 rpm a to je malo za auto.

olaksati ga moze svaki tokar ali nemoze ga balansirati niko na 8000 rpm u BiH.

Srbija i Hrvatska imaju mjesta gdje se moze to zavrsiti.
 
Član
Ma neigraj se sa neprofesionalnim olaksavanjem zamajca, bolje daj malo vise para, pa kupi vec olaksan tvornicki.

Nebi bio ni prvi ni zadnji kojem se olaksani zamajac razletio, a djelovi tad mogu uletiti i u kabinu, pa i tesko te ozljediti il sta gore...
 
Član
Olakšavao, probao, vozio ... sve pet :cool:
svi trkači olakšavaju i voze po Zalužanima, i nikom ništa ;)
 
Član
mada ako imas srece nemoras ni balansirati jer mozes pogoditi na odlivak iste gustine i kad tokar skine visak da sve ostane kao i prije i da nema potrebe za balansiranjem a to je cista sreca,ako si samo skinuo kod tokara visak a nisi ga balansirao imas srece na pretek ili si ga samo malo skinuo i malo ga olaksao pa nisi mnogo ni poremetio balans.

Po pravilu trebalo bi da se balansira i radilica i zamajac zajedno...
 
Član
Zamajac i radilicu zajedno olaksavam i bez balansiranja to ne moze. Znaci tesko da mi to neko u BiH odradi kvalitetno.
 
Član
balansiranje olaksane radilice je veoma skupo i neznam sta planiras da radis ali to su veoma skupe prerade koje imaju smisla samo na trkacim autima...
 
Član
Ako bude puno skupo odustacu ko ga j*e, a konto malo doraditi motor za race.
Znaci kod nas slabo ko zna odraditi ovaj posao.
 
Član
na svojoj alfi to mislio, 2.0 8v? I samom mi je to palo na pamet kad sam vidio kako lijeno spusta obrtaje, medjutim rekose mi na alfisti.hr da i necu nesto puno dobiti s tom preradom. Sta mislis o tome?
 
moj prijatelj je olaksavao zamajac kod tokara bez balansiranja na 1.8 16v gti auto puno bolje ubrzava ali na leru radi pravo nestabilno obrtaji variraju puno odnosno auto samo turira
ja licno to nikad nebi radio tako vec profi ako se moze ako ne onda bolje tvornicki
pozz
 
Član
chale je napisao(la):
Znaci kod nas slabo ko zna odraditi ovaj posao.

nema tu sta znati ili neznati,potrebna je adekvatna masina koju niko u BIH nema,imaju masine koje nemogu da prave mnogo obrtaja ali bolje i to nego nikakvo da se neradi balansiranje.Mada ako imas srece i ako hoces da rizikujes nemoras ni da balansiras nista,jer vidis i sam da ljudi masovno voze to bez balansa :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top