Gdje na austrijskim papirima pise norma

Gdje na austrijskim papirima pise norma

Član
Zna li ko kako se moze na austrijskim papirima provjeriti jel auto euro 3. U pitanju je 2002 peugeot 607 2.2 hdi
 
jel kod njih auto ima plakatu nalijepljenu na šajbu kao kod Švabi kod mene je bila zelena plakata to je kod njih euro4 a kod nas euro3 ;)
 
Član
to sto gledate po njemackoj po sajbi na autu to nije nikakvo mjerilo za uvoz auta, ja sam vidjao i golfa dvojku sa 4 zelenom na sajbi, a to auto se ne moze uvest, nego mu tamo ubace partikl filter,ili katalizator noviji pa auto manje izbacuje stetnih gasova i dobije tu zelenu 4 plakatu

a sto se tice tog pezoa on je milion posto euro 3 mozda je cak i euro 4 ako ima partikl-fap filter ;)
 
Član
Ima naznaceno na onom typeschein da ima partikel filter

Eh sad drugo pitanje

To mi je bratovo auto
On je skoro sebi kupio nekog cherokeeja i taj mu pezo dzaba lezo :)

On je dovukao auto vec u Bosnu i ponio sa sobom tablice nazad u austriju (jer iste tablice koristio je na 2 auta).

Mene sad interesuje sta on treba poslati papira da se auto oporezuje ocarini ili ce biti potrebno da opet udje izadje iz zemlje na colovkama ?

Zna li ko proceduru austrijsku hvala.



PS ako ko hoce kupiti Pezo 607 2.2 HDi trenutna kilometraza 205.000, Mehanicki 100% ispravan nove 17ke ljetne na alu felgama, prije 2-3 mjeseca uradjen onaj austrijski TUV pickerl kako se zove vec

Unutrasnjost mora biti dubinski ociscena, izvana 95% odlicno, na lijevom pravu ispod suvozackih vrata ima ogrebano i to je to.

ovako kako je 2300 EUR bez pdv-a carine itd.

Evo slika


1k6h69qjmlppi5ewlyxz.jpg



rhtgy3s4csp523vdvm3.jpg
 
Top