Gdje kupiti gume ???

Gdje kupiti gume ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako treba mi info gdje mogu povoljno kupiti zimske gume R14 ,i jos me zanima mišljenje sto se tice PROTEKT gume za zimu ako neko ima iskustva neka napise (zamolicu bez komentara ove sto pricaju reko-kazo a nisu vozili na protektu) hvala .
 
BHT Ovisnik
ja sam uzeo prosle godine sebi na volva semperit zimske i guma je vrhunska,bolja mi je od michelina alpin... a sto se tice protekt uzeo sam sve 4 tati na bmw e46 2003god. i ja sam zadovoljan,fino grabe snijeg i kisu,malo bucnije od ovih klasicnih zimskih,al nista vele strasno, posto ne vozam vele njihovo auto nisam toliko isprobavao,al vozio sam par puta 160 bez problema,fino koci, te sam isao u Bijeljinu i nazad iz Mostara s njima,ja sam zadovoljan bio,nazad bio snijeg, po Karauli bez problema 100 sam isao
 
Član
ja sam uzeo prosle godine sebi na volva semperit zimske i guma je vrhunska,bolja mi je od michelina alpin... a sto se tice protekt uzeo sam sve 4 tati na bmw e46 2003god. i ja sam zadovoljan,fino grabe snijeg i kisu,malo bucnije od ovih klasicnih zimskih,al nista vele strasno, posto ne vozam vele njihovo auto nisam toliko isprobavao,al vozio sam par puta 160 bez problema,fino koci, te sam isao u Bijeljinu i nazad iz Mostara s njima,ja sam zadovoljan bio,nazad bio snijeg, po Karauli bez problema 100 sam isao
Hvala ,fino si ovo objasnio
 
Član
druze uzmes tigar winteru novu ona ti je u dimenziji 185/60/14 nekih 75 do 80km nova. extra guma za zime. protekt vozio i po snjegu drzi super ali nije za toplijih dana. kad je snjeg grabi dobro al kad sunce ugrije kao da si na skijama. ne vidim neku investiciju u protekt gume kad su i nove mala razlika u cjeni. vidi za winteru neces se pokajati ja je koristim dugo godina i pre prezadovoljan sam.
 
Član
druze uzmes tigar winteru novu ona ti je u dimenziji 185/60/14 nekih 75 do 80km nova. extra guma za zime. protekt vozio i po snjegu drzi super ali nije za toplijih dana. kad je snjeg grabi dobro al kad sunce ugrije kao da si na skijama. ne vidim neku investiciju u protekt gume kad su i nove mala razlika u cjeni. vidi za winteru neces se pokajati ja je koristim dugo godina i pre prezadovoljan sam.
hvala ...
 
Član
Po meni je protekt zakon za zime, naravno ko ne trazi m+s gumu. Na jelahu imaju momci koji ih rade, ja sam gledao i proces proizvodnje, stvarno dobre gume, ovaj zenin rodjak dvije zime vec vozi njihove gume, nisu se izgutale kao obicno niti su se potrosile nesto
 
Legend
mislim da su trenutno najjeftinije u makbel guma, imaju popust za gotovinu 15% na neke i 20%, a sto se tice protekta vozio sam i na njima i mogu ti reci da valjaju samo jednu se zonu dok su nove vec drugu ne mogu bas sluziti
 
Super Moderator
Autoshop maja, kod mercatora tamo, kad placas gotovinom ima popust, a montaza i balans besplatni
Hankook 15'' je 95 KM, ove 14'' su jos jeftinije
 
Član
i ja cu evo drugu zimu protekt stavljati nisu se nesto potrosile prosle zime , mogu jos dvije najmanje i da imaju opet minimalno 6mm sare ;)
Ima dviej zime vjerujem samo u protekt sto se tice snijega i leda ;)
 
Član
Ako se radi o sava escimo s3 gumi, ta je guma super i za snijega i za kise, a i za suhog vremena, samo je problem kod tih guma sto nakom 2 ili 3 godine se iskrive i spucaju sajle unutra i onda s vremena na vrijeme izlete kroz gumu van :p meni se to desilo sa njima, stare bile 3 godine i nikad nisu vozene ljeti niti proljece, samo zimi i kisi cim ugrije skidale su se ali eto izlete sajle iz njih, prvo sa strane gume izlete kao da uzmes od dugacke celicne cetke oni jednu nit i da viri iz gume sa strane gdje pise profil gume i marka gume, i ja sma par puta to izvukao misleci da sam u garazi udario u celicnu cetku na podu :D dok mi nije rekao vulkanizer da su one gotove i da su se pokrivile iako su imale 6mm sare :p i odna sam ih zamijenio sa hankook icebear i prezadovoljan sam, jos nikako ni za snijegu 40cm nisam trebao koristiti lance ni sa prednjom vucom a ni sada sa zadnjom vucom...
Znaci ja ti ne bih preporucio SAVA ESCIMO S3 gumu jer nisu bas kvalitetne jer kod nas dolaze samo 5-6-7 klasa tih guma i prodaju se pod prvu klasu.
Hankook guma DA
Tigar guma DA
Sto se tice protekt guma ako su to one sto stavljaju saru na staru gumu ja ti to ne bih preporucio jer guma kao guma koja ima vise od 4 godine starosti ispuca i moze da pukne, nema veze sto on stavi novu saru i uradi je kako treba ali ona moze da pukne sa strane gdje je guma stara i sitno ispucala a to se ne mijenja nego ostaje stara guma.


Zaboravio sam ti naopomenuti uvijek gledaj proizvodnju gume, znaci koje je godine proizvedena, to ti stoji kao recimo 1213 (12 oznacava sedmicu u toj godini proizvodnje, a 13 oznacava godinu proizvodnje a to je 2013) to obavezno prati da nisu starije vise od pola godine.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top