Gasi turbinu

Gasi turbinu

Član
Imam golfa 3 tdi 81kw, gasi mi turbinu na 3500 obrtaja. Auto sam vozio u AC- KVATRO i oni su mi produvali vakum ventil na kompresor i otad mi je auto bilo dobro godinu dana auto je islo dobro, medjutim posle nekog vremena opet je pocelo da me zeza i ja sam taj ventil isto produvao na kompresor i auto bi opet islo dobro i onda posle nisam vise mogao da ga produvam posle toga auto je islo skroz slabo. Svi su mi rekli da trebam turbinu ocistiti. Cistio sam turbinu i stavio novi veci vakum ventil od golfa 4 posto mi je majtor rekao kako je njegov fabricki vakum ventil mali pa se brzo zaprlja. Ali opet isto auto je opet gasilo turbinu na 3500 obrtaja i sad mi se turbina pali tek na 2000 obrtaja. Molio bi za pomoc i da mi preporucite nekog dobrog majstora.
POZDRAV!
 
Član
pelaya je napisao(la):
Imam golfa 3 tdi 81kw, gasi mi turbinu na 3500 obrtaja. Auto sam vozio u AC- KVATRO i oni su mi produvali vakum ventil na kompresor i otad mi je auto bilo dobro godinu dana auto je islo dobro, medjutim posle nekog vremena opet je pocelo da me zeza i ja sam taj ventil isto produvao na kompresor i auto bi opet islo dobro i onda posle nisam vise mogao da ga produvam posle toga auto je islo skroz slabo. Svi su mi rekli da trebam turbinu ocistiti. Cistio sam turbinu i stavio novi veci vakum ventil od golfa 4 posto mi je majtor rekao kako je njegov fabricki vakum ventil mali pa se brzo zaprlja. Ali opet isto auto je opet gasilo turbinu na 3500 obrtaja i sad mi se turbina pali tek na 2000 obrtaja. Molio bi za pomoc i da mi preporucite nekog dobrog majstora.
POZDRAV!

Isti je slucaj bio na mom satrom passatu 1.9TDI al ise nemogu sjetiti sta je bio problem,neki ej ventil ili nesto slicno,samo nezz jel se on moze skroz iskljuciti,taj probelm bi ti odmah rjesio moj majstor u Mostaru ;)
 
Član
Ja sam danas rijesio taj problem na mom passatu 98g 1.9 tdi 81kw , odvukao auto u ovlasteni servis oni očistili turbinu i sad je sve uredu
desavalo mi se da u trecoj na 4000obrt auto izgubi snagu tj po priči majstora turbina nabije pritisak od 2,2 bara i vakum isključi turbo ;)
 
Član
gogoly je napisao(la):
Ja sam danas rijesio taj problem na mom passatu 98g 1.9 tdi 81kw , odvukao auto u ovlasteni servis oni očistili turbinu i sad je sve uredu
desavalo mi se da u trecoj na 4000obrt auto izgubi snagu tj po priči majstora turbina nabije pritisak od 2,2 bara i vakum isključi turbo ;)



Ja sam prošli tjedan na svom leonu 1,9 tdi, oznaka motora ALH, 66 kw, čistio turbinu. Turbina je varijabilna i ima zakretna krilca koja rade pomoću onog dole vakuma (VNT), a na njemu je isto pukla membrana i nije odrađivao svoj dio posla što se tiče turbine.
 
Član
Hvala forumasi. Danas odoh da skopcam auto na dijagnostiku da vidim hoceli prikazati kakve greske.
 
gogoly je napisao(la):
Ja sam danas rijesio taj problem na mom passatu 98g 1.9 tdi 81kw , odvukao auto u ovlasteni servis oni očistili turbinu i sad je sve uredu
desavalo mi se da u trecoj na 4000obrt auto izgubi snagu tj po priči majstora turbina nabije pritisak od 2,2 bara i vakum isključi turbo ;)

Turbina ti nabijala velik pritisak jer lopatice koje regulisu pritisak su zaprljane pa nisu mogle normalno da otvaraju/zatvaraju. Kontrolni modul motora aktivira SAVE MODE (pad snage) kada registruje nenormalan pritisak turba kako ne bi doslo do nekih ostecenja.

Isti slucaj je vjerovatno i kod njeg.
 
Član
Eto nakon nekoliko dana lijepe vožnje ponovno problem. Sada mi je nakon čišćenja turbine počelo iz nje curiti ulje i to dosta i to ne na crijevima nego na samoj trubini. Svaki savjet dobro došao, ali čini mi se da mi turbina umire:icon_sad:
 
Član
Negdje na spoju tamo gdje je spojena cijev prema interkuleru, ali meni baš na turbini negdje oko onih šarafa
 
Član
pepi970 je napisao(la):
Negdje na spoju tamo gdje je spojena cijev prema interkuleru, ali meni baš na turbini negdje oko onih šarafa

oko kojih serafa? na usisu, na iduvu, na lajtung serafu sto dovofi ulje ili onom sto odvodi ulje u karter?
 
Član
ako je puno to su onda karikice otisle sto sprecavaju da ulje ide van turbine ili taj sto je cistio nesto je ukenjao ili ostetio pa zbog toga pusta.
Jeli u radu to vidis da curi jer me cudi, na ispuhu su jako visoke temperature i to bi trebalo da sagori i da vidis plavkast dim na auspuhu a ne da curi iz nje :icon_confused:
 
Član
U tome i jeste problem što auto nedimi i solidno vuče, a ulje i dalje curi. Logičnije bi bilo da to ulje sagori negdje ili da ide dalje na usis pa u motor, ovako niti dima niti ništa, a ulje curi
 
Top