Garancija motora problem sa Alnaserom

Garancija motora problem sa Alnaserom

Član
Postovanje, imam skuter lifan 125 ccm kupljen je nov motor je pod garancijom .. eh sad me zanima da li je neko upucen crkao mi je Alnaser znaci akumulator nov nece da pali na Dugme, sta je jos jedan problem neradi mi punjenje akumulatra ne znam sta bi to moglo biti tj. sad kako ga palim na kurbulu ne radi ni sijalice ni signalizacija uopste nista ne radi .. da li to u servisu naplacuju kada naprave .. jer citao sam sta sve ne spada u garaniciju ovo nigdje ne spominju pozdrav.. a Deklo nikad nije skidano
 
Član
Provjeri osigurač kod akumulatora, imaš jedan rezervni. Zamjeni pa javi jel problem riješen.
 
Član
ma pod garancijom je naravno :D znaci na servis pa nek pravee

black je napisao(la):
Provjeri osigurač kod akumulatora, imaš jedan rezervni. Zamjeni pa javi jel problem riješen.

jel to onaj osigurac sto ima preod akumulatora ili gdje akumulator stoji ? jer sam ja motor oprao mozda je reko uslo mallo vode kod tog osiguraca pa je crko *
 
Super Moderator
Ne smijes tj. ne bi trebao motor prati slaufom npr. da ga zaljevas ko cvjece, treba nesto pod pritiskom kao i auto sto se pere jer tada ide mala kolicina vode i ne moze se zavuci voda nigdje. Ako si ga prao slaufom mogla ti je uci voda kod akumulatora i da ti korodiraju kleme a i moguce da je nesto sa elektronikom, kod kineza je to problem.. To moraju oni popraviti, pod garancijom je brate
 
Član
Nisam ga zalijevao kao cvijece nego sam ga prao Masinom za pranje auta al' postoji mali problemcic u servisnnoj knjizi pise da treba od 2200 - do 2500 da se servisira medjutim kod mene preso 2700 :( da me nece sta zbog toga zezati ?
 
Član
Beni je napisao(la):
Nisam ga zalijevao kao cvijece nego sam ga prao Masinom za pranje auta al' postoji mali problemcic u servisnnoj knjizi pise da treba od 2200 - do 2500 da se servisira medjutim kod mene preso 2700 :( da me nece sta zbog toga zezati ?

mene je zezao, prvi servis trebao od 400 do 500 napravit, ja dosoo na servis s motorm a na satu 660 KM, tam vam, dam mu cenera i uradi mi servis
 
Član
Jesi provjerio osigurač? Moguće da je voda negdje napravila kratki spoj i da je osigurač iz sigurnosnih razloga pregorio. Ako je on uredu, onda pravac servis. A ovo za kilometre, neko je već pisao, cener čuda radi. :cool:
 
Top