Gaddafijevom sinu Ferrari oduzet u Njemackoj

Gaddafijevom sinu Ferrari oduzet u Njemackoj

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
9080102.005.1M.jpg


Ako imate F430 i vozite se u Njemackoj, pokusajte da izbjegavate poigravanje sa papucicom gasa - jer u protivnom mogli bi ste biti kaznjeni za pravljenje buke iznad dopustene granice. Upravo to se dogodilo Seif al-Arab, sinu Libijskog vodje Muammara Gaddafiija.

25 godisnjiem student, koji je i registrovan kao student u Minhenu (Munich), nije pomogao ni uticaj njegovog oca da mu ne oduzmu njegov Ferrari F430. Vozilo je oduzeto od strane Njemacke (German) policije nakon sto je bio prethodno upozoren da njegovo vozilo stvara i previse buke. Policajci tvrde da su zabiljezili 110.5 decibea iz izduvnog sistema vozila, a dozvoljeno je 98 decibela. Jednostavno su ga natovarili na "labudicu u odvezli. Libijski student mora platiti kaznu od 300 KM za preglasan izduv, a takodje se vjeruje da ce morati predati svoji medjunarodnu dozvolu jer cini se da nije validna.

Pise:
dk*
 
Član
sa vr-om, neznam imaju li mjerac ali kaze drot sad ides na tehnicki pregled zbog prebucnog auspuha
 
Član
edo_16v je napisao(la):
sa vr-om, neznam imaju li mjerac ali kaze drot sad ides na tehnicki pregled zbog prebucnog auspuha
i sta se onda desilo? jesi dobio kaznu? dali i mene sa stranim tablicama mogu povesti na tehnicki pregled u bosni??
 
Legend
Naravno da moze. Moras postivati i poznavati sve zakone koji su ovdje na snazi. Samo mislim da tvoje vozilo ne stvara takvu buku.
 
Član
RCat je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
sa vr-om, neznam imaju li mjerac ali kaze drot sad ides na tehnicki pregled zbog prebucnog auspuha
i sta se onda desilo? jesi dobio kaznu? dali i mene sa stranim tablicama mogu povesti na tehnicki pregled u bosni??

i na kraju se vadio kako sam tek kupio auto pa nisam jos uspio rijesiti izduv i napise mi kaznu za ne vezanje pojasa
 
Član
@ daki

kombinacija mog novog auspuha i usisa je bucniji.. a ako mi svabe to propuste na tehnickom nebi trebalo biti problema ili? pa nosila bi sve papire sa sobom..
 
Legend
ma gadafievog malog boli djon :D:D moze on !!

ne znam da kod nas mjere ??? znaju zezati kad pojacas mjuzu navece
 
Član
jbs plavce ko im staje ali da znam da imaju mjerac volio bi da izmjere kolku buku pravim
BMW sestak sa supersprintovom pletenom granom samo sa jednim straznjim xxxpower :) od toga prozori pucaju :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top