Frekvencija Auta

Frekvencija Auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znam da je ova tema bila ii evo je ovdje : http://www.bhtuning.com/rezonantne-frekvencije-automobila-t-10075.html ali posto je zatvorena :( moram ovako pitat.. dali neko zna koja bi frekvencija bila.. skode felicije caddy.. ( u prostoru gdje je vozac) ne iza hehe :) zahvaljujem unaprijed!
 
ako bi wooferi bili u wallu tj pregradjeno sve, onda prilicno visoko, sigurno preko 65Hz, mozda i 70Hz.. najbolje izmjeriti..
 
Član
kako mjeriti,, pomocu cega a nisam mislio napravit tako :) .. mislio sam nesto skromno 1 mozda 2 woofera iza sjedala =)
 
Član
to je isto kao kod kutije kad se pravi,,,mala kutija velika freq i obrnuto kao sto je reko Bekir_SA
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
ne samo da je stvar u kutiji, nego opcenito je stvar takva u fizici tj zvuk+prostor.. :D

Fizika i Hemija sa malo Matematike, Geometrije, Znanja i malo Sreće
sa dodatko dosta Ljepila, 1 000 000 Šarafa, Poliester Smole i Laka...
 
Član
E da ti :icon_biggrin: vecinom pitaju kad rade SPL kutije :icon_smile:rijetko ko kad sklapa kutiju za slusanje mada bi trebali povest i o tom racuna,da ugode sebi i svom uhu sa muzikom koju slusaju ;)
 
uni: de mi objasi sta ti onda znaci frekvencija auta ako radis kutiju za slusanje? za sta ti je potrebno to znati? :icon_question:
 
Član
Moze mu se da pita :lol::lol::lol: ganjace za slusanja frekvu auta :)
@uni--que drug pravi kutiju po muzici koju slusas
 
Član
maa -.-" vamo me jedan napravio pametan ii vice da bi moro ganjat frekvenciju auta da bi dobio lijep zvuk i tam vam :S... al sad mi je jasno :) da je najbolje da pravim kutiju po tome kako se meni slusa :) izvinjavam se i zahvaljujem :)!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top