Free Parking

Free Parking

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
0063007.17.jpg


Parkiranje vozila na dozvoljenom mjestu i skidanje registarskih pločica u posljednje je vrijeme učestalo među vozačima koji žele parkirati u centru Zagreba, ali parkiranje pritom ne žele platiti.

Budući da Pauk služba ne može odvesti propisno parkirani automobil, a kontrolori parkiranja ne mogu zapisati vozilo bez registracijske oznake, takve vozače u pravilu nije moguće kazniti. U Zagrebparkingu kažu da nemaju evidenciju koliko je takvih vozača, no ističu kako ih ima puno te priznaju da su u njihovom slučaju nemoćni, piše Jutarnji list.

"Ako na automobilu nema pločica, moguće je jedino pozvati komunalnog redara koji tada postavlja obavijest da se vozilo mora maknuti u roku od tri dana. Komunalnog redara zovu službenici Pauk službe ili komunalni redar naiđe slučajno jer mi u pravilu ne stignemo evidentirati sve oblike prekršaja", pojasnio je Marijan Tomašić, rukovoditelj službe premještanja vozila u Zagrebparkingu.

Budući da vozači parkiranje većinom koriste zbog kraćeg, jednodnevnog odlaska u grad, rok za micanje vozila od tri dana neprimjenjiv je jer se odnosi na automobile koji nisu u voznom stanju. Ako komunalni redar čak i označi takav automobil, vozač prolazi nekažnjeno pa je jedini način naplate kazne hvatanje prekršitelja na licu mjesta.

Iako ne postoje podaci o broju vozača koji se služe ovakvim trikom, u Zagrebparkingu kažu kako je ovakvih slučajeva dosta.

"Ne ugrožavaju direktno promet pa nemaju prioritet u rješavanju kod naše Pauk službe. Mi radimo isključivo prema nečijem nalogu, a sa 20 vozila ne možemo još rješavati i takve slučajeve jer nas naprosto nema dovoljno", rekao je Zoran Ježić, pomoćnik direktora za tehnička pitanja Zagrebparkinga.

Iako bi kontrolori na parkiralištima u pravilu trebali obavještavati Pauk službu, to u praksi ne funkcionira jer službe međusobno rijetko surađuju.

"Nemam nikakve veze s Paukom jer oni rade svoj posao nezavisno od mojeg. Kad naiđem na automobil bez registarskih oznaka, prolazim pored njega kao da ga nema. On nije u mojoj nadležnosti, već je briga komunalnih redara", objasnio nam je kontrolor parkiranja kojeg smo zatekli pored automobila bez pločica. Komunalni redari potvrdili su nam kako je njihova obaveza postavljanje obavijesti.
 
Član
pametno.a meni je rodak iz new yorka pricao kako je neki covjek u new yorku isao na poso i uvjek parkiro na pogresno mjesto da bi platio kaznu, jer je kazna bila jeftinija nego mjesto za parking.kada su to nadlezne osobe otkrile kako on to radi dali su mu besplatan dozivotni parking na bilo kojem mjestu u SAD-u.
 
Polo je napisao(la):
pametno.a meni je rodak iz new yorka pricao kako je neki covjek u new yorku isao na poso i uvjek parkiro na pogresno mjesto da bi platio kaznu, jer je kazna bila jeftinija nego mjesto za parking.kada su to nadlezne osobe otkrile kako on to radi dali su mu besplatan dozivotni parking na bilo kojem mjestu u SAD-u.

ja lika hahahahaha
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top