Foto: U teškoj nesreći poginula državljanka Srbije

Foto: U teškoj nesreći poginula državljanka Srbije

OmO

Član
LEGION je napisao(la):
Treba uvesti zakonski da se ne može registrovati auto koje nema neku bar minimalnu opremu ( 4 airbaga ).

Opet kad okrenes ima nas koji volimo starija auta u kojima nema airbag-a, ja npr. vozim Hondu 88 god. i ne bih je mjenjao za neko 10 godina mladje auto jos da mi neko doplati..
 
Član
Joj komentari su da se hitiš sa kruške. :cool:

Jarane, to što nekima sve živo klepeće i još uz to se vozi to nije moj problem. Traži problem u onim ljudima koji su mu potpisali da vozi tehnički ispravno vozilo.
Ja NEMAM i moj otac NEMA para da kupi, niti da održava neko skuplje auto. Nastojimo održavati Golfa u ispravnom stanju prvenstveno radi sebe ne zbog tehničkog pregleda. A što se tiče sigurnosti, ako voziš po ograničenju, i ako bi svi poštovali propise, ako ne mašamo na punoj, u krivini, držali dovoljno odstojanje, garantujem da bi se broj nesreća smanjio za najmanje 50%.

Pogledajte naše magistrale, ograničenja su većinom 70-80 km/h.
 

OmO

Član
Pa ko je rekao da je tvoj problem ? Ti isti ljudi koji su potpisali da vozi tehnicki ispravno auto su jednako krivi koliko i sam vozac jer zna kakav raspad od auta vozi po cesti...
 
Član
Ja komentara. Nemam ništa protiv bilo kojeg tipa auta dok je ispravno. Oldtimer može biti ispravniji od auta starog par godina, ne može se govoriti generalno. Također se slažem, da se vozi opreznije ne bi bilo toliko nesreća. Baš danas vozim prema Konjicu, idem 100 km/h, 30 preko limita i auta me pretiču kao da stojim :lol:

Znanstveno je dokazano, što ljudima u ruke daš moćnije i sigurnije auto neopreznije voze ;)
 
Član
Radije bih udario u kamion nego u Volva starog 20 godina. Volvo vazi za jedno od najsigurnijih vozila.

Zamislite ishod nesrece da su ovdje sudjelovala 2 golfa...
 
Član
Opet ode priča u pogrešnom smjeru.
Nije kriva nesretna žena što je vozila G2, niti je G2 kriv za nesreću.

Kriv je lik u Volvu tj. ubica i tačka.

A svi smo mi nekad vozili Golfive, a sada nešto liječimo komplekse, te treba zabraniti, te nisu normalni, itd.

Golf 2 nema veze s tim. On je još uvijek statistički najzastupljeniji na cestama i kao takav će biti u najviše nesreća i najviše smrtnih slučajeva.
A činjenica je da su takve nesreće uglavnom skrivila mnogo "opasnija" auta i upravo likovi koji liječe kompleks zvani Golf 2.

Tehnički ispravan Golf 2 je više nego dovoljno brz i okretan za naše "puteve" da ne bi bio smetalica na cesti. Druga je stvar što ima manijaka koji na mjestima sa ograničenjem 80 žele ići 220. Oni su problem. a ne Golfovi. sutra kad bude manje golfova, problem će nam biti Golf 3, Pug 206, Punto itd. itd.
A zapravo problem su divljaci koji ne mare za sebe ni druge. Uostalom da su to neki vozači, ne bi ni slijetali s cesta i ginuli ko muhe.
 
Legend
Ma nije u pitanju samo Golf mk2, nego sve i jedno auto te generacije...
problem je samo sto je kod nas ogromna koncentracija golfova
i velika je vjerovatnoca da ces ga sresti ili slicno na cesti...

Na zalost, smrt ne bira u kojem se autu vozis... :icon_sad:

toki je napisao(la):
Opet ode priča u pogrešnom smjeru.
Nije kriva nesretna žena što je vozila G2, niti je G2 kriv za nesreću.

Kriv je lik u Volvu tj. ubica i tačka.

A svi smo mi nekad vozili Golfive, a sada nešto liječimo komplekse, te treba zabraniti, te nisu normalni, itd.

Golf 2 nema veze s tim. On je još uvijek statistički najzastupljeniji na cestama i kao takav će biti u najviše nesreća i najviše smrtnih slučajeva.
A činjenica je da su takve nesreće uglavnom skrivila mnogo "opasnija" auta i upravo likovi koji liječe kompleks zvani Golf 2.

Tehnički ispravan Golf 2 je više nego dovoljno brz i okretan za naše "puteve" da ne bi bio smetalica na cesti. Druga je stvar što ima manijaka koji na mjestima sa ograničenjem 80 žele ići 220. Oni su problem. a ne Golfovi. sutra kad bude manje golfova, problem će nam biti Golf 3, Pug 206, Punto itd. itd.
A zapravo problem su divljaci koji ne mare za sebe ni druge. Uostalom da su to neki vozači, ne bi ni slijetali s cesta i ginuli ko muhe.

;)
 
Top