FORD svjecice problem???????

FORD svjecice problem???????

Član
u pitanju je fiesta 95 1,3benzin,, prije 5 dana stavljene nove svjecice jednokrake
auto radilo normalno a prije toga trzalo i gasilo se,, ugl opet se ti simptomi javljaju i svjecice garave :icon_eek: ja mislim da ne bi smjele pocrniti nakon 5 dana,,
ko se bolje razumije nek kaze sta bi moglo biti, unaprijed zahvalan ;)
da napisem da prije nekih mjesec auto nije htjelo da upali, razlog bio lose svjecice i mehanicar stavio polovne, upali na pola kljuca ali posto su one bile lose stare,, izrabljene mi smo stavili nove, misleci da smo rijesili problem
 
Član
rs, upravo ti simptomi , nekad naleti pa malo zatrza, jutros mi nije htjela upalit
kasnije upali na pola kljuca
 
Član
inace su na starijim fordovima problematicni karburatori,nek ti ga pregleda majstor,svijecice bi trebale biti smedjkaste boje kad je sagorijevanje ok
 
Član
Karubrator ima membranu na coku koja puke i pocne kroz nju vuci fals zrak, drugo bogata smjesa je ako su crne svjecice i trebaolo bi se vidjeti sto je to tako, moze biti zbog fals zraka, moze biti da ti je los spoj izmedju grane i karburatora, lose gorivo moze biti da ti trza i roni i slicno, onda losi kablovi isto tako uzrokuju lose sagorijevanje sto moze doci do isto tako crnih svjecica, trzanja, tezeg paljenja, i slabije vuce i vece potrosnje, ako je razvodnik paljenja a ne bubine onda treba jos i pregledati stepen paljenja. Ali prvo pregledaj kablove, ako imas garazu utjeraj i zatamni je da bude mrak ili ako nemas onda cekaj noc :) i onda digni haubu i upali auto i gledaj dali neki iskri, ako vidis da negdje razbaciva struju taj ne valja, obavezno pogleda ako ti je razvodnik paljenja onaj kabl sto ide sa bubine na razvodnik da ne iskri ili da je los i sve vizuelno pregledaj kablove da nisu oksidirali u kapi, pregledati kapu i finger u kakvom su stanju. meni je teze jednom ujutro palio jer je bio los kabl sa bubine na razvodnik paljenja pa zato naglasavam da njega pregledas isto tako ako imas razvodnik paljenja.
Da ne zaboravim reci samo na karburatoru ce u gradskoj voznji i laganoj (penzionerskoj) voznji pogotovo na kratke relacije svjecice biti crnkaste zbog toga sto se cesce vozi pod cokom i na nizim obrtajima i cesto se pali i gasi i oni nemaju senzore koji prate to da bi vidjeli da je prebogata smesa pa da je smanji nego on uvijek naliva pogotovo ako je pod cokom tako da te to nebi cudilo ako je auto uredu a one malo pocrne zbog penzionerske voznje.
EDIT: ako je sve ok onda na stelanje ali samo kod majstora koji ima instrument za stalnje %CO-a, ovi sto stelaju na pamet samo ti mogu jos gore napraviti, bez instrumenta nema stalanja nijednog auta :)
 
Član
ok, hvala svima na pomoci i predpostavljao sam da je problem oko struje,,
napisacu cim rijesim sta je bio kvar,pozz
 
Top