Ford Sierra 2.3 D

Ford Sierra 2.3 D

Član
Evo konacno da i ja predstavim svoju masinu, kupio sam ju u oktobru prosle godine, za sad nemam problema, generalka radjena 2003. Ako ima jos neko na forumu neka se javi da razmijenimo misljenja...

Ford Sierra 2.3 D
49 Kw, 1986. god.




P.S
U garazi stoji VR6 2.8 motor od golfa, kupio sam ga prije 2 god. imao sam u planu nekakav projekt, ali kako sam poceo raditi nisam imao slobodnog vremena da bilo sta radim, pa sad trazim kakav savjet... od cega da uzmem karoseriju??
 
Član
Nije losa Sierra jel imas kakvih planova sa njom....A taj projekt sto si planirao ako mislis za street race po meni bi ti bio najbolji izbor karoserija od Golfa keca ona ti je najlaksa;)
 
Član
mahe007 je napisao(la):
Nije losa Sierra jel imas kakvih planova sa njom....A taj projekt sto si planirao ako mislis za street race po meni bi ti bio najbolji izbor karoserija od Golfa keca ona ti je najlaksa;)
neznam...ja sam razmisljao o karoseriji od cvaje.. :icon_rolleyes:

PS. Jel mi moze neko navesti listu shop-ova za autokozmetiku i tuning u BiH??
 
Ako si mislio VR6 u golfa 1, nemoj ! Ja bi najradije stavio 1.8 20vt u jedinicu, na britanskom forumu sam postavio ovo pitanje "VR6 u vw mk1 da ili ne" i oni su rekli da je VR6 pretezak za golfa 1 i nemas jednak "power to weight" omjer. Mozda bi se dvica dala u razmatranje.
 
Početnik
VR6 u dvici vozi solidnih 15-ak sekundi na 402m.

EDIT: Jel i ProTuning u Sarajevu tuning centar ili sta?
 
Član
Dobra dobra i izgleda u pristojnom stanju. Probaj naci V6 motor i staviti u nju :D ili 2.0 16V 110kW. Vozio sam noviju tipu karavan sa tim motorom i mogu ti reci da leti :cool:
Ove se daju dobro srediti i fino. Samo pragove nabaviti, 17 felge i u boju branike i ima da ostaju oci za njom :cool:
 
Član
evo jos koja slicica...
ubacio bi V6 samo da nadjem negdje, medjutim to je kod nas prava rijetkost
jel bi se mogao ubaciti ovaj vr6 sto imam u sierru?? :icon_question:
 
Imam ja V6 motor :icon_biggrin: V6 je lako ubaciti, ali te DOHC motore koji koriste EEC V Ecu-e je za ugraditi naucna fantastika, citaj jako komplikovano, i da, 2.0 16v je 100kw, a 2.3 16v je 110kw, dolazili u scorpiu iznad 95te..

edit: u oglasima se prodavao jedan scorpio stranac sa 2.3 16v motorom..
 
Član
Znaci od VR6-ice u sierru nista...
nasao sam ovaj u oglasima, jel bi se on mogao kako ubaciti:
BMW 3.5 i twin-turbo, komplet motor i mjenjac od BMW 335i iz 2008. ???
 
Top