Ford Sierra 2.0i - Green Sapphire

Ford Sierra 2.0i - Green Sapphire

Pozdrav ekipa!
Predstavio bih vam svoju Sierru 2.0i DOHC.....druga po redu :D
Ja sam 2. vlasnik,160 000km,servisna knjižica,rust free :thumbsup:
Od opreme: el.podizači,4 diska ABS,limited slip diff :D grijana prednja šajba....amm vjerojatno još neš al se nemrem sjetit :hm:
Vlasnik je bio neki deda,mazio je i pazio,servisiro.....našao sam račun u njoj,1000 eura uložio u nju 2004....malo nakon toga je čovjek umro,auto je stajao u garaži odonda. Zanimljiva je činjenica da je bila automatic,pa je prebacio na manual.
Evo par slika kad sam je dofuro.....mislio sam da je crna dok je nisam oprao :acid:




u dobrom društvu:

Auto je preživio gadnu tuču negdje,krov i hauba su dobili dosta....haubu sam zamjenio,krov je već netko krpao al je kit popucao,pa smo to složili,treba još koji sloj boje pa bude ok. Odlučio sam haubu i krov bacit u mat crno. Nabacio felge s ljetnima,složio masku,hoodpins,radio,woofer,zadnji top....i trokraki volan,nekak mi bolje leži u ruci i manje se kliže....to je to.....zasad :zlocest

Sad zgleda više manje ovako :





Interijer:


Motor:


Planovi? Zadržat auto,mazit,pazit....složit još koju sitnicu....slike uskoro ;)
 
Član
Ova desna, siva je coss jelde? i ona bordo ako se ne varam :O lijepa ti je druže sierra, uuu ima LSD :) dobri su ovim motori, pouzdani i ima fino snage... sretno ;)
 
Nisu,sve su 2.0i DOHC ko moja. imam i ja bodykit od RS cosworth,sam da ga složim. Ovaj u bordo nekakav motor kemija vće duže vrjeme,oko 400ks očekuje :eek:
yes,ja sam zadovoljan tim motorom,ovo mi je druga sierra,i nikad ništa. mjenjaj ulje,toči,vozi :D
Eh da LSD...prošla ga nije imala,skupa sa diskovima iza....ajme majko,nebo i zemlja kolko je lakše kontorolirat auto u klizanju,il bolju putanju kroz zavoj dobit. a i stabilnija je na skliskom....cool :)
 
Rekoh da malo update napravim. Zima je prošla u zabavnim bokarenjima,bez izleta pored ceste srećom :D
Ovako izgleda na zimskom setupu. stavio sam original blatarice,a nove zimske gume su došle s autom....fino ide to po snijegu.
CAM00893_zpsfbcd5fb7.jpg
[/URL]
Stavio sam novo u ulje i filter,sad opet bez brige godinu dana. Ovdje možete vidjeti zašto su ti motori prilično neuništivi:
CAM00040_zps76545179.jpg
[/URL]
Malo sam se igrao bojom i stavio gljivu da nije dosadno pod haubom:
CAM00044_zpsb92474d6.jpg
[/URL]
Sticker na zadnjoj šajbi :D
CAM000621_zps11f2e792.jpg
[/URL]
Netko me udario u zadnji branik i pobjego -.- Al zato sam stavio RS-ov branik,nije još dovršen,al ide uskoro cjeli bodykit i još neki dijelovi na lakiranje.
eto par pozerskih fotki :
CAM000521_zps9daf67d4.jpg
[/URL]
CAM00050_zps313536fb.jpg
[/URL]
CAM000481_zps80ffaf29.jpg
[/URL]
CAM00051_zps25ff3bcf.jpg
[/URL]
 
Član
Savrsen primjerak,extra mi se svidja motor,ogromno izgleda,uvijek su mi se svidjale Sierre,ide ovo polako na savrsen put :D :D :D
 
Član
dobro izgleda sredi felge mu poliraj rub i farbaj sredinu i ja b mu haubu sredio fabrika joj najbooje stoji redko ko da sredjuje uopste sieru sretno u daljim radovima
 
Član
Dobra pravo, kad se sjetim kad je moja bila u ovakom stanju.. :angelic: motor je priča za sebe, nepoderivi su, moj ima 33x.k od toga više od pola na plinu, nikad kahno nije :D sretno sa radovima, samo oriđiđi radi :)

P.S. Koja ti je dimenzija gume?
 
Hvala vam na pozitivnim komentarima :)) Ok,kaj se ovih felgi tiče mislio sam polirat rub a sredinu u zlatno,tak mi se nekak čini ljepo,dimenzije guma su 175 ljetni setup a 185 zimski. Planiram neke veće felge 15 il 16"...vidjet ću još. Kaj se haube tiče...volio bih se dokopat škrgi od coswortha,to mi još fali. Zasad ću ostavit crno,ide samo novi sloj jer je ovo čudno ispalo. neke kombinacije slažem u glavi,možda auto u narančastoj boji....neznam još. Uglavnom ideja mi je napraviti repliku coswortha sa nekim svojim detaljima.
 
Zdravo momci. Da mali update napravim. Sjeo je cosworth branik gore:cigar:

Nabavio sam i nove felge,15",na novo uređene,centri polakirani crno,rubovi polirani :woot:



Daljnji planovi su montirat i RS pragove i onda sve lijepo na lakiranje. Uz felge sam dobio distancere,naprjed je ok ali iza bih stavio,moram samo dulje vijke nabavit.
 
Top