Ford Sierra 2.0i DOHC

Ford Sierra 2.0i DOHC

evo mogu samo reci da sam postao ponosni vlasnik sierre, i da sam zadovoljan sa dobivenim tj kupljenim :)
pa da krenem: prvi dio price pocinje tako da sam iz auta pocupao svu unutrasnjost jer mi je prijasnji vlasnik reko da je "malo" trula ja reko ok nije problem , i tako je bilo sve dok nisam krenuo u napad cekalo me iznenadenje slike sljede :p .
evo neke popratne slikice napredka nisam profi varioc niti ista takvo ali neki koj su vidli kaj i kak sam to napravio i pokrpal su ostali u cudu al ok nebitno auto je zakrpan i registriran i u pogonu je cca 6-7 mjeseci i mislim da se vrti vec 30x xxx kilometar :)
ovak je auto zgledal kad sam ga dopelal :)
ds2u.jpg


nakon vadenja svega pocelo krpanje dio po dio :) jos mi je i bilo cudno zakaj se zic od suvozaca ljuljuska :p
4ha2.jpg


iznenadio sam se i s time kaj auto ima kanale za podno grijanje zadnjeg djela auta :)
lnm3.jpg


povario sam sve rubove od napred pa do iza jer sam vidio da su bili namazani i spajani samo sa nekakvom gumom pa sam to sve pocistio i skinuo i zavario izvana i iznutra
u7cl.jpg


lkfl.jpg



pripreme za napad na limariju jedan dio raden bez grabe s kemijanjem zescim i piganjem tjela u nenormalne polozaje ali prezivio sam :)
8mtk.jpg


unutrasnjost prije mene vire zice mokri podovi
tbo3.jpg


srce auta koje kuca ispod haube nista posebno slozen cold air intake ociscen motorom ivasolom i benzinom naknadno novi kablovi svjecice ociscen razvodnik palnenja i porihtane lampe stavljen novi poklopac ventila i novi dihtung
1cgi.jpg


bile stavljene plave pozicije sad je to maknuto i stavljene su obicne zute a uz njih je iso i branik dole jer su pukli nosaci i izgubio sam cca cjeli dan da bi ga slozio i skalupio onak kak bi to trebalo izgledat i izrezana maska sa ford znakom :)
by6a.jpg


nisu mi vjerovali da imam kremenko auto dok nisu vidli svojim ocima :p to je isto izrezano do zdravog lima i navareni su novi komadi lima
mxib.jpg


zakrpano i napravljen novi nosac za zic od plocice 3x25 debljine 5 mm i drzi :)
rrtl.jpg



vozeceva strana takoder kremenko isto izrezano do zdravog lima i navaren novi
s6ji.jpg



doticni alat za rad :p cekic je majka i bog haha bez njega nejde nikako
ptw3.jpg



trenutni visak u procesu krpanja bez brige sve je vraceno na svojemjesto oprano i mirisljavo :p
4q18.jpg


krpanje doticnih pragova iznutra
w5pq.jpg




axe0.jpg


prije pocetka radova :)
mrst.jpg


to je to zasad ukratko od mene jos kaj sam naknadno napravio je to kaj sam stavio novi radio sonyCDX-GT444U , sony xplod zvucnike 13" u vrata napred i Ground Zero zvucnike 13" iza i promjenjen je mali hladnjak( killer kabine) uz nove plocice napred i kocione obloge iza skupa sa novim uljem u sistemu . daljnji planovi promjenit sve selene i probat slozit nekakvu jurilicu da mogu papati tatine sincice po cesti :) bez uvrede samo metafora hehe
 
trenutno sam bez kinte i trazim posel a naso sam ja vec felgice koje bi gore pasale taman al trenutno mi je to skup sport sad naljeto moram poslozit branik zadnji i ako bude love stizu felge i seleni :)
 
Član
Dobra sierra, samo potruhla :cool: al haj lim se da zakrpit, na mojoj je počela hvatat hrđa odozdo, ispod gepeka, izgleda da im je to bolna tačka. Taj motor je extra, dobro vuče, ima dosta snage na manjim obrtajima a izdržljivi su nenormalno, a to za selene, šta sam iih se najmjenjo ... :D nek ti je sa srećom i samo gasaj, može motor izdržat :D :)
 
ma ja bi najrade puhalicu gore metn samo da vidim kaj ce se desit srecom imam motor rezervni i miljon djelova od grana pa do getribe :) ak oko treba nek javi dogovorit cemo se
 
Top