Ford pouzdaniji od Toyote!!!

Ford pouzdaniji od Toyote!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edo

Član
Osim što Ford već neko vrijeme slovi za jednu od vodećih kompanija koja ulaže u razvoj što ekonomičnijih agregata, kompanija je objavila da želi postati i vodeći proizvođač po kvaliteti kompaktnih vozila, javljaju hrvatski mediji.


Takvom izjavom Ford jasno ide niz dlaku Toyoti koja je, već tradicionalno, lider po kvaliteti vozila u tom segmentu. Međutim, Toyotina vozila iz godine u godinu bilježe sve veći broj kvarova. Iako ti rezultati još nisu pretjerano zabrinjavajući, i Toyota je po pouzdanosti još uvijek u samom vrhu, mnogi japancima zamjeraju činjenicu da kvaliteta trpi zbog kvantitete.

Bennie Fowler, šef odjela kvalitete u Fordu, istaknuo je kako se brojka od 800 različitih kvarova na 1000 Fordovih vozila, Focusa ili Fiesta, možda i čini visokom, ali je još uvijek niža od Toyotine, gledano po istoj klasi. S druge pak strane, to je čak 500 kvarova manje nego je predviđeno industrijskim prosjekom.

Potvrdilo je to i ADAC istraživanje za 2007. godinu koje je kod Toyotinih modela Yaris i Corolla/Auris detektiralo 9,1 odnosno 5,5 kvarova na 1000 vozila dok je istovremeno kod Fieste i Focusa detektirano 6,8 odnosno 2,6 kvarova na 1000 vozila. U Fordu tvrde da igraju na sigurno i da će automobili isporučeni od 2010. godine biti najkvalitetniji do sada.
 
Član
Ford najjaci!!! Za pouzdanost forda znam iz vlastitiog iskustva...i prije focusa sam isto imao Ford Fiestu...nikad im nista samo toci gorivo i vozi...:icon_biggrin:
 
Legend
Bogami nesto gledam, ima puno Fordasa na Forumu :) mislim ima dosta i ostalih ali Ford je nekako uvjek outsider :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top