Ford Mondeo TDDI 2001 problem crkla pumpa elektronika

Ford Mondeo TDDI 2001 problem crkla pumpa elektronika

Član
Pozdrav, Evo me sa problemom, imam pored scorpiona od skora i mondea.... i na moju zalost spojile su mi se dvije zice na pumpi i napravile nered, e sad, moram li raditi kompletan remont ili postoji sansa da nadjem elektroniku ili srecim, evo kacim slike da vidite sta je otislo kada su se dvije zice spojile :S
 

Prilozi

  • IMG_2747.JPG
    IMG_2747.JPG
    992,7 KB · Pregleda: 28
  • IMG_2748.JPG
    IMG_2748.JPG
    962,7 KB · Pregleda: 25
Član
Mislim da je ovo BOSCH VP44 pumpa..

Moze se elektronika prepakovati i nabaciti na tvoju pumpu, cak bez problema se ista servisira ako je izgorilo integralno kolo, ili neki od senzora idr. Imao sam kvar na svojoj pumpi, izgorio je neki dio na elektronici. Sad nisam siguran sta je bilo u pitanju, ali najvjerovatnije da je izgorio tranzistor u stepenu za pobudu ventila goriva. Ja sam svoju radio kod Tarika u Brnjacima (Kiseljak).
Mene je to zadovoljstvo kostalo 350KM sa rukama, doduse osim sarafanja kod mene se mora i usisna skinuti i milion plastika, mozda je na Fordu jednostavnije pa bude i manja cijena...
 
Član
Pozdrav,

Hvala na odgovoru, kod mene je sve rasarafano i skinuta elektronika, turbo se morao skinuti i gomila stvari, cak i sijalicu kad menjas imas gomilu sarafanja, eh sad, problem je sto gledajuci ovi elektronicari komad zice koji je pukao usled spajanja dvije zice s vanjske strane ( izgorio ) je sa jedne strane na ploci vec zalemljen jer postoji mogucnost a sad druge strane je kako neko olovo ili mozda kao na racunaskom procesoru gornji sloj chip-a, tu je stojala druga strana zicice, nema sanse sada to da se zalemi. Slijedeci problem je taj sto sam se cuo sa par ljudi i svi mi traze da ga doslepam i da se radi remont pumpe na koji za mehanicki dio daju godinu a za elektroniku plafon 6 mjeseci. Oni hoce da je rade u kompletu iako je problem samo elektronika, 500 KM je za sada najpovoljnije sto sam dobio plus da doslepam
 
Član
Nisam strucnjak, ali ne znam sto bi se morao mehanicki dio da remontuje. E sad ko ce mu ga znati.. Uglavnom ajd sutra nazovi ovog mog majstora, vidi sta ti i on kaze, bar se posavjetuj i sa njim.
061/230-272 Tarik
 
Član
Hocu obavezno, nije na odmet da cujem jos koju pametnu, niti je problem da je radim cijelu, samo sto svi se odmah hvataju za to da je to ford mondeu problem ( realno svakom je problem kad zakaze ), znam da jeste, ali ova je dozivjela udar iz sasvim drugih razloga :)
 
Član
Kupi polovnu pumpu, ne komplikuj sebi zivot, lemovi u pumpi su skrooz nepouzdani, nikad ne znas kad moze puci i ostaviti te na cesti. Mislim da imas ovdje na forumu momka, nick je "tornado", ima on pumpu ispravnu.
 
Član
Da razmisljao sam i o polovnoj, ali moram opet otici kod nekog boschiste da mi namontira, ne znam da kako ce racunar reagovati na drugu elektroniku ( pumpu ), da li je povezan sa kod kljucem samo me to brinulo. :S
 
Top