Ford Mondeo:crni dim

Ford Mondeo:crni dim

Član
Pozdrav svima!Novi sam clan ovde ali vec vidim kako ovo sve ide.Znaci da se vratim na temu.Nedacno tacnije prije 4-5 dana sam kupio ford mondeo 2.0 tdci 85kw 2006 god.Auto je stiglo iz Holandije i preslo je 261000km.Znaci sve odlicno ,motor radi perfektno bez ikakvih lupanja i tako toga.Dok,prije neki dan kako sam dodao vise gasa crni dim se pojavi ali kada normalno vozim nista ali cim dodam vise gasa tj malo ga stisnem crni dim se stvori a uz brdo kad idem da i ne govorim..Osim toga primjetio sam da kada ga duze drzim na gasu i istoj brzini pocne malo da trese a i ne prima mi odma gas kad ga stisnem kao da se gusi u prvih 2-3000 obrtaja..Ako ko zna rjesenje posto tek sam kupio auto pa ne znam da li da idem odma majstoru..hvala ubaprije ko god mi pomogne da rijesim to.
 
Član
dizel je to,jos auto staro 10 godina,izvozano trebalo bi vidjeti filtere,od nafte,ulja,i zracni filter koji imaju uticaja na sve to..isto tako ocisti egr ventil,i provjeri turbinu..jer sigurno ti treba vise zraka nek nafte da to sagori sve..a sad da ne cadi nikako neces to uspjeti svaki cadi kad ga deres...ili na dijagnostiku pa spoji auto i vidi imal gdje greski.
 
Član
dizel je to,jos auto staro 10 godina,izvozano trebalo bi vidjeti filtere,od nafte,ulja,i zracni filter koji imaju uticaja na sve to..isto tako ocisti egr ventil,i provjeri turbinu..jer sigurno ti treba vise zraka nek nafte da to sagori sve..a sad da ne cadi nikako neces to uspjeti svaki cadi kad ga deres...ili na dijagnostiku pa spoji auto i vidi imal gdje greski.
Pokazat cu ovo majstoru pa nek sve to prekleda..inace hvala na savjetima
 
Član
Joj ljudi poceo je jos vise trzat.Pa ja bi ga slupo sad a majstor ima cijeli dan druga auta da radi..
 
Član
Joj ljudi poceo je jos vise trzat.Pa ja bi ga slupo sad a majstor ima cijeli dan druga auta da radi..
ja ti predlazem da nadjes kakvog majstora prije,i da manje vozis to auto da ne bi kasnije imao vecih problema...ovdje samo mozemo nagadjati,a sto se tice crnog dima receno ti je koji su parametri i na sta trebas obratiti paznju...mozda je i turbo prljav pa je zakovao.
 
Član
Mislim da se covjek ima pravo nasaliti na pozitivan nacin, to sto ti ne kapiras moju spiku to je tvoj problem, a uostalom ja ti nisam oduzeo pravo razmisljanja tako da siroko ti polje sto se tice toga ;)

Unaprijed se izvinjavam za spam, al...
Vidi, druze, ako si pazljivije procitao pocetak teme covjek je rekao da je tek uzeo auto. E zamisli sad sebe u situaciji kupis auto i ono se pocne kvariti, i ti onda pitas ljude da ti pomognu, kad nadje se jedan zajebani i pocne se sprad nad tvojom mukom. Kako bi se ti osjecao???
Ima tema za zajebanciju, al brate, ako ne mozes pomoci covjeku nemoj ga ni zajebavat.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Član
ja ti predlazem da nadjes kakvog majstora prije,i da manje vozis to auto da ne bi kasnije imao vecih problema...ovdje samo mozemo nagadjati,a sto se tice crnog dima receno ti je koji su parametri i na sta trebas obratiti paznju...mozda je i turbo prljav pa je zakovao.
Sutra cu otici da se spoji na dijagnostiku pa mozda tu sta pokaze?
 
Član
Sutra cu otici da se spoji na dijagnostiku pa mozda tu sta pokaze?
Dijagnostika definitivno, ali obrati paznju na stvari ispod
Crni dim, cađ - manjak zraka - filter zraka, TP na izdisaju, razvod malo pomaknut iz faze,lose gorivo itd...
Crni dim plavičasti - ulje prolazi u cilindar ili ti na turbini baca ulje u usis direktno...
 
Član
Dijagnostika definitivno, ali obrati paznju na stvari ispod
Crni dim, cađ - manjak zraka - filter zraka, TP na izdisaju, razvod malo pomaknut iz faze,lose gorivo itd...
Crni dim plavičasti - ulje prolazi u cilindar ili ti na turbini baca ulje u usis direktno...
Evo vec treci put za redom sipam euro 6 tako da mislim da nije do goriva a turbina nije sigurno jer je nedavno reparirana..Sutra idem na dijagnostiku i da ispitamo to sve sto ste naveli.
 
Član
Unaprijed se izvinjavam za spam, al...
Vidi, druze, ako si pazljivije procitao pocetak teme covjek je rekao da je tek uzeo auto. E zamisli sad sebe u situaciji kupis auto i ono se pocne kvariti, i ti onda pitas ljude da ti pomognu, kad nadje se jedan zajebani i pocne se sprad nad tvojom mukom. Kako bi se ti osjecao???
Ima tema za zajebanciju, al brate, ako ne mozes pomoci covjeku nemoj ga ni zajebavat.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Svi bi mi htjeli ovako preko foruma popraviti auto, date su mu koordinate, ljudi nekad postavljaju glupa pitanja, koriste forum u svoju svrhu, sta mi znamo sta je autu, u njemu moze biti leglo miseva a mi mu kazemo lose gorivo pa nosimo covjeka na dusi jer je bacio pare na neke nebitne stvari, iz tog razloga sam momku i pomogao sa porukom iznad a i tebi objasnio neke stvari koje vidim ne mozes razumiti, naravno fino je nekome objasniti stvari i skratiti mu muke, ali zasto 10000 puta ponavljati istu temu kad ima 1000 tema na istom fazonu
 
Top