Ford Mondeo 2003 godiste 2.0 dizel 85kw

Ford Mondeo 2003 godiste 2.0 dizel 85kw

to je tddi motor
stara konstrukcija, isto mazga, ne stajeva
mozda je malo i poskup 5500km, koliko je presao
auto je sila, prostora ima dosta, pogotovu karavan verzija, motori jednostavno pravljeni i veoma izdrzljivi
ide veoma dobro, jest da ne vuce bas od skroz malih obrtaja ali zato od 1900-2000 ode on
u mene komsija ga ima 3 godine, sve sto je radio na njemu je alnaser uzeo drugi, imas po odpadima koliko hoces
to je sve, inace zna im se desit problem sa alternatorom, alnaserom, sijalice da pregore, klima zna da zeza
ali to je nista i sitno para treba da se sredi to
 
Član
Ma dobro s obzirom da je registrovan do juna i da ce mi ga dat za 5000KM (sad sam zvao) i da je 2003 godiste mislim da je okej , dosta je i opreme podizaci klima sjedista profilisana , hvala na odgovoru
 
Član
Covjek kaze da je tdci pa kakva je razlika i jel moguce da je tdci taj 85kw jer sam citao da su to tddi sve
 
Ima kolega ima karavana 85kw 2001g, kaze vec 2 godine marke nije dao u njeg. Zahvalno i dobro auto pravo. Ja ga nagovaram da mjenjamo al nece hahaha.
 
tdci je noviji motor
vise snage, manja potrosnja, vuce iz malih obrtaja, nema propusta kao na tddi
ali i mnogo vise problema nego na tddi motor
svakako da je bolji tddi motor
pogotovu onaj od 66kw
mazga isto mercedesov 250d
 
Član
Ah jbg sad to je kako je , vidjet cu da ubodem tddi ali ako se odrzava ne vjerujem da ce zezat toliko.Nego kakvo je auto ko auto , udobnost , prostranost?
 
Član
maa imas na svakom pise na gepeku jel TDCI il TDDI il kad otvoris haubu na poklopcu intercoolera pise i koliko kw..Tddi jeftinije za odrzavati,malo vise cade i tromiji su na osnovu TDCI.
kod tdci moras paziti gdje sipas gorivo jer su osjetljivi na to imaju plutacuji,al zato su dosta tisi bolji odziv na gas imaju,imas TDDI 2001 godina po 4000km 66kw,al od tih auta ne ocekuj neku snagu i brzinu,ima dosta prostora,udoban je i fin je za putovanja,jeftiniji je za odrzavati od TDCI.
 
Član
dabru idi probaj i odluci mislim da je tddi, nemas sta pogrijesit, mada si za te pare mogo mog golfa kupit :woot:
 
Član
2003 god. - ima ih i TDCi i TDDi , to je prelazna godina kada je isao redizajn . Tako ako ti je vlasnik rekao da je TDCi onda 99% jest .
 
Član
Okej hvala svima a na sta da posebno obratim paznju eto recimo kod tdci?

Glavne razlike su ti vec naveli , tdci je noviji motor - common rail - bolje vuce , manje dimi , radi tise/ugladjenije , dok je tddi starija konstrukcija sa bosch pumpom. Za tdci ti je bitno da sipas gorivo na provjerenim pumpama i redovno odrzavas . Jedina ti je jos razlika kad dodje set kvacila na red za mijenjanje na tdci mijenjas i zamajac , pa konacna cijena bude nesto veca nego za tddi , mada sad imas setove kvacila sa fiksnim zamajcima - licno nemam iskustva , ali dosta ljudi stavlja zbog ustede . Ostalo ti je ko i za svako auto , zavisi od konkretnog primjerka u kakvom je stanju .
 
Član
Ja bih to sve zaobišao,odavno vece sranje ne vidja,majstori ih se plaše,skupi dijelovi,kvarljivi,još ako pogodiš neodržavan primjerak,sreći nema kraja...

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Top