Ford Mondeo 1.8 TD 66kw prednosti i mane

Ford Mondeo 1.8 TD 66kw prednosti i mane

Lijep pozdrav svim clanovima ove stranice.
Uskoro kupujem auto pa gledam pomalo po piku. Naso sam jednog forda mondea koji mi se svidja. Nikad nisam imo forda, pa ako neko ima iskustva sa ovim autom neka podijeli. Ford mondeo 2000 god. sedan. 1.8 td 66kw. Ovaj je preso oko 250 000. Koje su njegove prednosti, koje mane. Kakav je zimi sa paljenjem i sl. Unaprijed hvala na odgovorima.
 
Član
Dobro auto, pregledaj lim kakav je, zadnje obrve i pragovi... Motori su ti nepoderivi i mogu dosta preci kilometara ako se radi o TDDI motoru. Jeftiniji su za odrzavanje od TDCI-a. Potrosnja nije velika, ali ni neka snaga sada da kazes uhh leti... Fordovi su vecinom ako su odrzavani imalo, samo sjedi pali i vozi, ma sta god ko rekao ne valja, kvari se ovo ono, imao sam forda i znam sta pricam i imao mi je jedan jaako blizak svercer forda isto i od svih auta kaze da se u njemu najvise navozao bez kvarova, samo potrosne materijale i gas... Znam par ford focusa, mondea pa cak i fiesti sa 1.8 TD motorom koji imaju preko 500 000km na satu...
 
Član
U familiji imamo jednog Karavana, 2003.god. Isti taj motor. Auto je solidno, čvrsti materijali (nije kao kod golfova da se sav interijer guli itd...)
Mane:
Hrđa (dobro pazi na vrata)
možda Dizajn, nije neka ljepota
Meni najviše smetao zvuk Dizela. Al jbg naviknut sam na Benzinca, pa cujem svako kuckanje.

Sve u svemu Auto solidno za naših uslova
 
pored corrada imam takvog mondeo karavana 99god.dizel 1.8 66kw
za 10god ulje filteri gume i jednom remontovana "boschpumpa" lucas zapravo...jedina mana zadnje obrve..
unutrasnjost poprilicno kvalitetna izrada
udoban..potrosnja realno 8l gradske voznje 6.5-7 otvorena
 
Član
Moj savjet ti je da probaš naći 2.0TDCi model koji se proizvodio od 2003 do 2007 sa 66kW. Taj koristim kao primarni auto za vožnju do posla i nazad tj svaki dan po 90-120 km napravim sa njim. Auto ide dosta bolje od Passata 1.9TDI sa 66kW iako malo više i troši. Prosjek ti je oko 6,5-7 litara. Sada mu je na satu 270.000km i bez ikakvih većih problema. Zamjenjena visokotlačna pumpa na cirka 200.000km, još nikakvih problema sa zamajcom što će ti dosta ljudi reći da im je mana ali nije ako divljački ne puštaš kvačilo. Drugi problem je bio senzor vanjske temperature koji je otišao i koji još nisam stigao zamjeniti, ali mi je rečeno da je jeftin. Čini se kao sitnica ali on signalizira led na cesti i onda ti se ESP pali bespotrebno, mislim smiješno koliko komplikacija ali sitan financijski popravak 40-60KM, ovisi gdje odeš.
Inače auto je bez problema, pogotovo modeli poslije 2003 godine koji su dosta jeftini za održavanje, nemaju vele problema sa hrđom (gledaj odma oko gornjeg ruba vjetrobranskog stakla, oko zadnjeg trapa i zadnjih obrva te u predjelu rezervnog točka). Ako na tim mjestima nema hrđe auto je dobar. I pazi da ti dizel ne "štuca" na štangasu, to ti je prvi znak da ode pozamašna suma iz džepa, neovisno bio motor hladan ili vrel.
 
Dobro auto, pregledaj lim kakav je, zadnje obrve i pragovi... Motori su ti nepoderivi i mogu dosta preci kilometara ako se radi o TDDI motoru. Jeftiniji su za odrzavanje od TDCI-a. Potrosnja nije velika, ali ni neka snaga sada da kazes uhh leti... Fordovi su vecinom ako su odrzavani imalo, samo sjedi pali i vozi, ma sta god ko rekao ne valja, kvari se ovo ono, imao sam forda i znam sta pricam i imao mi je jedan jaako blizak svercer forda isto i od svih auta kaze da se u njemu najvise navozao bez kvarova, samo potrosne materijale i gas... Znam par ford focusa, mondea pa cak i fiesti sa 1.8 TD motorom koji imaju preko 500 000km na satu...
on je mislio na mondeo mk2 1.8 TD motor, mehanicka pumpa
slobodno uzimaj, jedino gledaj limariju jer im je to mana
 
Član
Hvala vam svima na odgovorima. Naso sam jednog sedana crnog, sredjenog. Al pogledat cu pa cu vidit. Mozda za jedno 3000km mogu dobit registrovan do jula. Kaze nema ulaganja. http://www.olx.ba/artikal/2640699/ford-mondeo/ tacnije ovaj :)
ovo auto stoji ispred trznog centra dzananovic u Zenici, prije 2 dana sam gledao, ima dva centimetra prasine na njemu
ne voza se, ne znam koji je razlog, pa provjeri telefonski
ako hoces, poslikam ti ovih dana kad budem prolazio da vidis trenutno stanje---ako u medjuvremenu nije otisao s parkinga
 
Motor 1.8TDDi 66kw extra motor, prednost u odnosu na TDCi je to sto nisu elektronske dizne kao u TDDci vec su mehanicke,,Kod mene drug ima Focusa sa tim motorom i auto extra ide, vuce u svakoj brzini iako je presao 330 000 km
 
Hvala vam svima na odgovorima. Za koji dan cu ako Bog da u Zenicu i Sarajevo ima dosta auta sam naso pa cu i njeg pogledat. Tacnije otac kupuje auto, al ja nemam svog pa cu koristit njegovo. On inace voli puno opele benzince. Prosla je bila agila 1.2 i ja sam imo saobracajnu nesrecu i unistio auto. Hvala Bogu nije men nist bilo. Na 100km/h naletim na rupu i odsteti se zadnja felga izduse logicno guma. a za par metara krivina i kako sam uso odletio zadnji kraj,... podero bankinu 16,5m isprevrto se u zraku i na tockove pao u rijeku. Hvala vam svima na savjetima i informacijama. Uz Boziju pomoc valjda kupimo opet dobro auto.
 
evo jedna i slika. Samo sam iso iz suprotnog smijera, bacilo me na desnu i ja trznem na lijevu, okrenem se za 180 i desnim krajem od bankinu. Desna zadnja guma pukla
 

Prilozi

  • 11004731_965897996778005_455092397_n.jpg
    11004731_965897996778005_455092397_n.jpg
    145,4 KB · Pregleda: 65
Top