Ford Focus neradi brojac brzine i obrtaja ?

Ford Focus neradi brojac brzine i obrtaja ?

Član
Zamolio me moj kolega da Vas pitam za savjet i sta bi moglo biti kod njegovog Ford-a Focus 2000 godiste motor 1.6 benzin ...kupio ga je prije 3 godine...i tad i sada mu neradi brojac brzine i obrtaja..pokazuje nesto malo kao npr kada vozi 60km/h tada mu pokazuje 10km/h ili kada vozi oko 100km/h tada kazaljka se popne da pokazuje 20km/h a pri tome mu digitalni brojac ubrojava minimalno kilometrazu ,odnosno 5 puta manju nego sto predje puta...rekli su mu neki "pinjon" i on ga kupio (oko 90KM) i opet isto...drugi mu predlozio da promijeni tablu i prikljucili su citavu tablu i opet isto pokazuje...sta bi i do cega bi moglo biti ??...unaprijed hvala svima koji odgovore u njegovo ime...
 
Član
ja sam imao slucaj sa brzinomjerom-zamjeno pinjon i radi sad,a isto je to bilo vozis 60 a on pokaziva 90 itd,u mene je auto kao trzalo kad se to pocne desavati na satu one digitalne brojke budu sve 8,ako je mjenjao pinjon i komplet sat drugi onda ili instalacija od pinjona ili ECU mada sumnjam da je ECU primjetio bi na potrosnji,radu auta itd,progoglaj vidi koliki otpor mora biti na instalaciji od pinjona pa izmjeri,
 
Član
amkos je napisao(la):
ja sam imao slucaj sa brzinomjerom-zamjeno pinjon i radi sad,a isto je to bilo vozis 60 a on pokaziva 90 itd,u mene je auto kao trzalo kad se to pocne desavati na satu one digitalne brojke budu sve 8,ako je mjenjao pinjon i komplet sat drugi onda ili instalacija od pinjona ili ECU mada sumnjam da je ECU primjetio bi na potrosnji,radu auta itd,progoglaj vidi koliki otpor mora biti na instalaciji od pinjona pa izmjeri,

Pinjon definitivno nije jer ga je mijenjao i isto radi kao i stari ,sumnje su bile na instrument tablu i prikočana je druga a vozilo isto potpuno isto pokazuje...šta mu još preostaje pogledati jer mu svaki majstor uzima pare bezveze...ima li neko shemu elektricnu pinjon - ECU ?
 
Top