Ford Focus Mk1 1.8tdci

Ford Focus Mk1 1.8tdci

Član
Dugo sam na forumu, pa evo da predstavim fordaljku, u pitanju je ford focus hatchback 2002 godina, 1.8 tdci 85kw ili oko 115KS sa klasicnom opremom (klima podizaci daljinsko...) ima i siber :icon_biggrin: samo mi nije jasno sto ce mi :lol: ..vlasnik sam oko godinu dana i sve ok, jedino malo potrosnja po gradu je veca, ali radi se na tome, inace motori su extra.. prije sam imao golfa 2 1.3b, i prelaz sa golfa na forda je bio sok, naravno golf bolji i udobniju :p :D
planiram raditi na njemu svasta(kozna sjedista, xenoni, farbanje farova, one americke stope sa rekverc svijetlom, bolju auspuh roru, mozda i chip) ali polako s vremenom, pravo slabo dijelova nalazim, ali eto nadje se ponesto..
za sad sam uradio servise i redovno servisiram, zaljepio sam tablice bez okvira, ofarbao kociona kljesta u crveno, nasao "rare" changer za org kasetofon, i mjenjao par felgi, pa evo slika:
stari golf :

2e1d5og.jpg
2hzr6v5.jpg
35b6vy9.jpg
v89bq.jpg


evo forda










onda farbao:






pa su bile kratko vrijeme ove :








pa ove: ove su mi se svidjele kao zimske medjutim bio et 15 pa je strugalo :(



 
Član
prednje su sve 4 15-ke ovakve zimske sa novim gumama trenutno su na autu, a odozada su 17ke samo probane one ce ici za ljeto, moram samo gume dobre nabavit:






Tinki je napisao(la):

hvala, i tvoj je super :cool:
 
Član
Sada se pozabavi detaljima i sitnicama i to je to ;) ja bih prešo štopove i bočne žmigavce sa 2 sloja transparentnog ili neka light folija (čudi me da je na faceliftu narandžast žmigavac) i ofarbo bi kućište fara u crno da izgleda malo agresivnije.. felge su top ;)

ja bih ga počastio ovime, cijena sitnica http://www.pik.ba/artikal/2102902/sportski-gewinde-amortizeri-za-ford-focusa-mk1/ ne mislim na ove plastike, fuj to... :D
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Sada se pozabavi detaljima i sitnicama i to je to ;) ja bih prešo štopove i bočne žmigavce sa 2 sloja transparentnog ili neka light folija (čudi me da je na faceliftu narandžast žmigavac) i ofarbo bi kućište fara u crno da izgleda malo agresivnije.. felge su top ;)

ja bih ga počastio ovime, cijena sitnica http://www.pik.ba/artikal/2102902/sportski-gewinde-amortizeri-za-ford-focusa-mk1/ ne mislim na ove plastike, fuj to... :D

mozda cu se sa folijom pozabavio malo ali ne bi farbao transparetnim imam ga u garazi i mislim da je obicno sranje, samo jos gore izgleda.A sto se tice stopa probat cu nabaviti one ceveno bijele americke, a zmigavce bijele bocne, a far cu farbat kad budem xenone uzimao.. a super su gewinde ali meni je vec spusteno auto, mislim da ima krace opruge, a da je nize grebale bi mi felge i ovako je knap kad je pun auto.
hvala na savjetima :cool: ali plastike cu sigurno vrh su :pP
sad sam trenutno u projektu ugradnje komandi na volanu org. jer ih nemam tvornicki.. pa cu staviti slike kad budem radio to sve, samo da otopli malo :icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
Ja sam svoje uradio i dobro je ispalo, kao fabrički.. nije crno i nije mat.. nego se ispod vidi i narandžasto i bijelo i crveno svjetlo, i sjajno je.. sve zavisi od spreja i koliko slojeva staviš.. mada se lahko zapara itd.. zato je bolja folija definitivno... Samo izvještavaj o radovima :cool: Koji ti je plejer u njemu.. nisi stavljo slike enterijera
 
Član
bio je ovaj sony ali nije mi nesto zvuk bio, tako da sam vratio klasicni kasetofon i nabavio changer sa 6 cd-ova..nekako mi najbolji zvuk sa orginalnim





a stavit cu slike iznutra kad stignem uslikati i kad usisem :D
 
Top