Ford focus 2003

Ford focus 2003

Član
Treba mi pomoc zelim da kupim novu vozilicu i za oko mi je zapeo ford focus 2003.
Sta je bolje dizel ili benzin.
Gdje je osjetljiv i kakvo mu je odrzavanje.
Unaprijed hvala
 
Član
Kod focusa samo benzin , 1.6 i bez brige si .Dizel je super malo troši ide kao lud (TDci 85KW) ali velika su mu mana plivajući zamajac , kod TDdi-a je znala rikavat pumpa i ono standardno od čega boluju svi novi dizeli , zaprljane dizne od lošeg goriva. Moja ti je preporuka benzin ,iako je veći potrošač ,nezahtjevniji je za održavanje (nema turba ,nema plivajućeg zamajca , ne zahtjeva neka ultra mega giga full sintetik ulja itd...) i kad u toku godine baciš sve to na papir i nije dizel toliko jeftino za vozit.
 
Član
mcsemyr je napisao(la):
Treba mi pomoc zelim da kupim novu vozilicu i za oko mi je zapeo ford focus 2003.
Sta je bolje dizel ili benzin.
Gdje je osjetljiv i kakvo mu je odrzavanje.
Unaprijed hvala

gledaj ja imam Mondea TDCI 2005 god,85 KW troši cca 5,5 litara,prezadovoljan sam autom,ali budi spreman da daš malo više za dijelove iz jednog prostog razloga što nema kopija ni fuš dijelova,nego ono što kupiš mora da valja,ali kako god odlučiš nek ti je sa srećom.:123::123:
 
Član
Hvala vam puno :D
izletio mi je dizel grmi i sto se tice opreme i motora :D
I koliko kosta taj plivauci zamajac i svako koliko se on trosi (plivajuci zamajac)
 
Član
mcsemyr je napisao(la):
Hvala vam puno :D
izletio mi je dizel grmi i sto se tice opreme i motora :D
I koliko kosta taj plivauci zamajac i svako koliko se on trosi (plivajuci zamajac)

zamajac oko 650 KM a set kvačila oko 500 KM Lukasov (bez ugradnje) i to ti ide na oko 200.000 hiljada.Al neznam što te t toliko muči moj je prešao 147000 i još nema nikakve naznake za nekim kvarom.
 
Član
Poznanik ima isto Mondea TDCI 85KW.. ta potrosnja od cca 5,5 litara ..mozda otvorene .. U gradu se zna popet i na 8 do 9 litara..glatko..takodje osjeti se fino turbo rupa..
 
Top