Ford Focus 1.8 slabija vuca

Ford Focus 1.8 slabija vuca

Član
posjedujem ford fokusa 1.8 tdi 2001 66kw 90 ks U proteklih 20 dana primijetio sam da mi je slabije vuce,nema jacine kao prije da ono prilijepi me za sjediste,prije 15 dana sam mijenjo sve filtere i promijeno sam ulje motora,nije mi startan kao prije,sta bi uzrokovalo ovaj problem,nadam se jeftinom rjesenju
 
Član
Ja sam neki dan imao problem sa autom. Mjenjao naftni filter i od tad treslo mi auto, slabije vuklo, slabo palilo. Otiso majstoru i filter bio los. Stavio polovan sad auto ko bombona
 
Član
Nije to do filtera niti aditiva...Poznato je da ti motori imaju dosta problema pocevsi od lukas dizni,lukas pumpi,turbina i slicno...
 
Legend
Nemrin je napisao(la):
Nije to do filtera niti aditiva...Poznato je da ti motori imaju dosta problema pocevsi od lukas dizni,lukas pumpi,turbina i slicno...

Na njemu su delphi injektori, a ne dizne,a slazem se sa konstatacijom imaju dosta problema sa injektorima i pumpom, odnosno imaju problema sa losim gorivom.
 
Član
sema01 je napisao(la):
posjedujem ford fokusa 1.8 tdi 2001 66kw 90 ks U proteklih 20 dana primijetio sam da mi je slabije vuce,nema jacine kao prije da ono prilijepi me za sjediste,prije 15 dana sam mijenjo sve filtere i promijeno sam ulje motora,nije mi startan kao prije,sta bi uzrokovalo ovaj problem,nadam se jeftinom rjesenju

jel ti izbacuje crni dim preko 2000 obrtaja?? ako ne izbacuje uzmi kvalitetniji filter goriva i provjeri sve one gumice na ulazima/izlazima..meni je to zadavalo dosta problema...
 
Član
golf2 je napisao(la):
sema01 je napisao(la):
posjedujem ford fokusa 1.8 tdi 2001 66kw 90 ks U proteklih 20 dana primijetio sam da mi je slabije vuce,nema jacine kao prije da ono prilijepi me za sjediste,prije 15 dana sam mijenjo sve filtere i promijeno sam ulje motora,nije mi startan kao prije,sta bi uzrokovalo ovaj problem,nadam se jeftinom rjesenju

jel ti izbacuje crni dim preko 2000 obrtaja?? ako ne izbacuje uzmi kvalitetniji filter goriva i provjeri sve one gumice na ulazima/izlazima..meni je to zadavalo dosta problema...

izbacuje na 2500 probo sam, a stavljo sam unico filtere sad nezz kakve su to kvaliteta
 
Član
Jetta TDI je napisao(la):
Ja sam neki dan imao problem sa autom. Mjenjao naftni filter i od tad treslo mi auto, slabije vuklo, slabo palilo. Otiso majstoru i filter bio los. Stavio polovan sad auto ko bombona

Gdjeces polovan filter, to je isto koda uzmes iskoristenu maramicu za nos :D
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
Jetta TDI je napisao(la):
Ja sam neki dan imao problem sa autom. Mjenjao naftni filter i od tad treslo mi auto, slabije vuklo, slabo palilo. Otiso majstoru i filter bio los. Stavio polovan sad auto ko bombona

Gdjeces polovan filter, to je isto koda uzmes iskoristenu maramicu za nos :D

Druze stavio sam NOV i imao problem. Kompletan plastican. Ovaj sad sto sam stavio je metalni i punoooooooo kvalitetni.
 
Član
predpostavljam da ti je do Egr-ventila(procitaj na netu ima dosta o tome)..mozes ga ocistiti, zatvoriti ili kupiti novi ili polovan ali dosta je skupo..ja sam svoj cistio i nisam se bas usrecio, ali se popravilo dosta stanje, kontam da ga zatvorim, ali ne znam ko je strucan da mi to odradi..;)
 
Ako ti je mijenjao bosh pumpu(tako je svi zovu) neka ti vrati staru...Fordovi inace ne prhvataju svakakve dijelove samo orginale
 
Top