Ford Focus 1.6 tdci u voznji se ugasi

Ford Focus 1.6 tdci u voznji se ugasi

Pozdrav forumasi, imam ovaj problem sa focusom 1.6 tdci/HDi 109 ps 2007 god. i sa 190000 na satu, znaci 2x mi se desilo i to samo u dugom putovanju nakon predjeni 100-150 km, odjednom mi izgubi gas, i ugasi se, ja stanem upalim ide dalje bez problema, i imam osjecaj da mi je slabiji na gasu, prije nego odem mehanicaru raspitivam se, da me nebi uzeo ko budalu, jeli imao ko slican problem, zna li ko o cemu se tu radi. hvala unaprijed.
Lijep pozdrav
 
Član
Ja cu ti prenijeti slucaj koji je bio kod prijatelja na Focusu 2003 god. 1,8 TDCI 85KW tj. MK1 restajling , a kod tebe je vjerovatno MK2 , pa ne znam da li je isto , ali i kod njeg je bio isti problem da se u vožnji ugasi , a ostalo nije ništa primjećivao.

Bio na dijagnostici u ovlaštenom Ford servisu i ustanovljeno je da mu injektori uopšte nisu prijavljeni , tj. usklađeni sa ECU-om , kako su mu rekli dijagnostika + prijavljivanje injektora 180 KM ili može biti ako ih ne uspiju ponovo prijaviti da mora zamijeniti injektore . Kod njeg su uspjeli softverski riješiti i nije morao kupovati ni jedan injektor .

Sama dijagnostika u ovlaštenom 40 KM i kako su mu rekli ako ne uspiju prijaviti plaća samo dijagnostiku 40KM , a potrajalo oko 2,5-3h .
 
Super Moderator
Red je da se prvo predstavis u novim clanovima
A taj focus ima fap, moze biti i do njega pa ga elektronika baci u safe mode. A moguce da su i dizne il da je neko mjenjo a nije dobro ustimo, jer ih je malo drugacije promijeniti nego recimo na vw na kojem je skoro pa samo izvadi i stavi drugu
 
nema fap ima dpf, nije safe mode, sigurno je nesto oko injektora, posto sam mjenjao podloske na njima prije 6 mjeseci, majstor sigurno nije to dobro ustimao, hvala na odgovorima,
 
Super Moderator
Pa moze biti i neki od senzora. A ako ti je skido dizne i nije dobro uradi moze i to zezati
Fap mora imati osim ako nije skinut a to ti je dpf
 
FAP je onaj sistem sa aditivom, a dpf nema aditiv, koliko sam ja upucen. mozda sam u krivu nisam siguran.
da nije do dpf-a mozda je zacepljen
 
Super Moderator
Pa za njega ti i govorim druze, ako je zacepljen i nema vise aditiva slat ce auto u safe mode i nece ici, al ne znam slucaj da se ugasi zbog dpf-a, to prije moze biti nesto drugo, moguce lako da je do kojeg senzora, radilice il bregaste
 
Član
Bez diagnostike ti niko na svijetu sa sigurnoscu ne moze reci sta je razlog gasenja. Moze biti od krupnih stvari do najsitnijih npr filter goriva.
 
Član
Vrlo vjerovatno dpf, imam forda al nisam nikad imao problema s njim, da se razumijemo :D. Utiske prenosim na osnovu audija, na kojem sam morak izvaditi dpf. Slicna situacija, ne ide, ugasim pa ponovo i ok, dok nije prakticno stao. Razlog zacepljenja dpf-a su dvije dizne koje sam naknadno otkrio, visak nafte i logicno da ga zacepi, mada dijagnostika je tito, to prvo treba uradit
 
Top