Ford Focus 1.4 2006 savjeti

Ford Focus 1.4 2006 savjeti

Član
Pozdrav,

Imam ford focusa 1.4 benzin 2006,vozim ga vec 5 mjeseci,napravio sam 8000 kilometara,jos uvijek nisam bio kod mehanicara.

Do sad sam morao dodati oko 1l ulja. Jel to puno da gubi na ovu kilometrazu?

Rezerovoar je 55litara,s punim predjem 500 km (vecinom vozim autoput ili otvorena cesta,uvijek je auto preko 3000 obrtaja, 5 brzina 2000 obrtaja ide 80km/h..tako da sam cesto i na 4000 obrtaja). Da li je to velika potrosnja?

Posto nisam jos bio kod mehanicara zanima me sta se sve radi na velikom servisu,sta sve trebam mjenjati?

Auto je staro 11 godina,trenutno 152 000 preslo, da li je vrijeme da mjenjam zubcasti remen.

Hvala na odgovorima
 
Benzinci vole popiti malo ulja, ali eto kod mene je ok.
Kod mene je 1.6, i na otvorenoj trosi oko 7-7,5 , dok po gradu ide i preko 10.
Veliki servis ide 5god ili 100k km, obavezno zamijeniti ako nije mijenjano.
Veliki servis:
Set zupčastog sa pum. za vodu 429,50KM
Antifriz G12 55,00KM
Odmašćivač 6,00KM
Usluga servisa 120,00KM
Ovo ti je cijena u ovlastenom servisu, dok u nekom dr. servisu sve bi bilo jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Član
Nije to pretjerana potrosnja ulja , s obzirom da vozis konstantno preko 3000 rpm sa vjerovatno "tezom" nogom i potrosnja od oko 10l je normalna .

Ako nisi 100 % siguran u servisnu istoriju obavezno uradi servis .

Kad budes radio servis obavezno zamijeni i svjećice i to kupi original - oko 40 KM je set 4 kom.

Veliki servis ti podrazumjeva set zupcastog remena (zupcasti remen , spaner zupcastog , roler zupcastog) , vodenu pumpu , set kanalnog/mikro remena (mikro remen , spaner mikro remena) , 3l G12 antifriza . Navedeni dijelovi su oko 300 KM i to Continental/Contitech . Dayco , INA .

Mali servis : ulje Ford Formula f 5w30 , podloška/gumica čepa kartera , filteri ulja , zraka , benzina i klime . Ukupno oko 100 KM , ili 110-115 KM ako kupuješ filter klime sa aktivnim ugljenom .

Usluga servisa je 100 KM . Sve zajedno , veliki servis , mali servis i svjećice sa zamjenom ne bi trebalo biti skuplje od 540-550 KM .
 
Član
Nije to pretjerana potrosnja ulja , s obzirom da vozis konstantno preko 3000 rpm sa vjerovatno "tezom" nogom i potrosnja od oko 10l je normalna .

Ako nisi 100 % siguran u servisnu istoriju obavezno uradi servis .

Kad budes radio servis obavezno zamijeni i svjećice i to kupi original - oko 40 KM je set 4 kom.

Veliki servis ti podrazumjeva set zupcastog remena (zupcasti remen , spaner zupcastog , roler zupcastog) , vodenu pumpu , set kanalnog/mikro remena (mikro remen , spaner mikro remena) , 3l G12 antifriza . Navedeni dijelovi su oko 300 KM i to Continental/Contitech . Dayco , INA .

Mali servis : ulje Ford Formula f 5w30 , podloška/gumica čepa kartera , filteri ulja , zraka , benzina i klime . Ukupno oko 100 KM , ili 110-115 KM ako kupuješ filter klime sa aktivnim ugljenom .

Usluga servisa je 100 KM . Sve zajedno , veliki servis , mali servis i svjećice sa zamjenom ne bi trebalo biti skuplje od 540-550 KM .



Hvala za informacije.

Nije mi "teska" noga,vec auto jednostavno nema snage,80 ps a 90 posto vremena sam na otvorenoj cesti gdje ako vozim ispod 100-110 jednostavno smetam
 
Član
110 po magistrali i jos "smetas" ostalima, jbt kako onda oni voze i ako nije tajna u kojoj drzavi vi to tako peglate

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
110 po magistrali i jos "smetas" ostalima, jbt kako onda oni voze i ako nije tajna u kojoj drzavi vi to tako peglate

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
kod nas u Bosni inače vozači nisu normalni. A i mislim tj nadam se da lik misli na auto-put a ne na magistralu, jer 110 nije za magistrale nikako
 
Član
kod nas u Bosni inače vozači nisu normalni. A i mislim tj nadam se da lik misli na auto-put a ne na magistralu, jer 110 nije za magistrale nikako
Kako nije za magistrale ako je put dobar, nema krivina, dobro obilježen, nema rupa, dovoljno širok,...? Možeš peglati 200 bez da napraviš sranje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Zivim u njemackoj trenutno :),dok izadjem iz svoje ulice vec sam na otvorenoj cesti,kao kod nas magistrala i nakon toga sam na autoputu,nisam divljak u voznji

U Bosni sam imao Polo 1.4 benzin,potrosnja bila 6-7 litara ,isto auto nije "imalo snage"al na nasim cestama rijetko kad da sam morao forsirati preko 2500 obrtaja...

Poenta posta je da ne divljam na cesti :)
 
Top