Ford Fiesta trokiranje (gasenje)

Ford Fiesta trokiranje (gasenje)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
http://prntscr.com/9kxtwi Jeste,Upravo su ovakve svjecice.Samo kao da su pocrnile od dima,nemaju na sebi nikavog drugog sloja.Ler gas nije ,tj automatski cok.Filter zraka je nov,ali je moguce da slabo dolazi zrak prije njega ili poslije senzora za protok zraka.Jos nisam provjerio bombinu.Ja i ne znam kako da je provjerim,ono sto sam znao uradio sam..Sve u svemu,mislim isto da je problem sa zrakom i jos sumljivije varnice na svjecicama.A isto tako nadam se da nije kompresija,to bi odprilike znacilo rad na motoru jel tako ?

Bobinu možeš vizuelno provjeriti, ima li kakvih oštećenja na sebi, pukotina prvenstveno. Iako je najbolje da provjeriš ispravnu, da vidiš negdje na otpadu.
Nisam mislio na ler gas, nego na čok koji jeste automatski ali ne mora značiti da je ispravan. Kad je hladan motor on reguliše smjesu vazduha i goriva tako što pojačava gorivo i tako motor lakše upali i radi dok je hladan. Kad se ugrije onda bi trebao da se isključi, tj. da gorivo i vazduh imaju normalan omjer. Ne znam kakav je tačno sistem na toj Fiesti, ali ovo je princip po kojem on radi.
Kompresija najvjerovatnije nije, jer ne ode ona tek tako odjednom... najbolje ti je da nađeš nekog normalnog i poštenog mehaničara prvo, vjerujem da onome ko ima imalo pameti i iskustva neće trebati više od petnaestak minuta da utvrdi šta mu je tačno. Ovako preko interneta ipak malo teže, samo ćeš se namijenjati dijelova bez potrebe.
 
Bobinu možeš vizuelno provjeriti, ima li kakvih oštećenja na sebi, pukotina prvenstveno. Iako je najbolje da provjeriš ispravnu, da vidiš negdje na otpadu.
Nisam mislio na ler gas, nego na čok koji jeste automatski ali ne mora značiti da je ispravan. Kad je hladan motor on reguliše smjesu vazduha i goriva tako što pojačava gorivo i tako motor lakše upali i radi dok je hladan. Kad se ugrije onda bi trebao da se isključi, tj. da gorivo i vazduh imaju normalan omjer. Ne znam kakav je tačno sistem na toj Fiesti, ali ovo je princip po kojem on radi.
Kompresija najvjerovatnije nije, jer ne ode ona tek tako odjednom... najbolje ti je da nađeš nekog normalnog i poštenog mehaničara prvo, vjerujem da onome ko ima imalo pameti i iskustva neće trebati više od petnaestak minuta da utvrdi šta mu je tačno. Ovako preko interneta ipak malo teže, samo ćeš se namijenjati dijelova bez potrebe.
I ja se nadma da nije kompresija jer je auto radio kao sat.Nikad nije imao problema s paljenjem,potrosnjom ulja i sl.A ovaj mi se prob.bas desio preko noci.Prvo se samo ugasio.Pa onda cesce se gasio,I tek onda poceo da trokira.Ovdje sam iz ocaja zatrazio neke ideje i pomoc,jer sam razocaran zaista,al zaista kako "vrhunski elektricar" uspostvalja dijagnozu,koja nije tacna i zbog koje sam kupio sto sta dzabe.Ja godinama vozim fordove,i ja sam odmah htjeo u servirs ovlasteni Ford,nazvo sam i kazu samo iznad 2001.I onda sam kreno redom,Jedan mi kaze ja mislim da sam napravio : a poveco mi ler gas ispod klapne gasa,s imbus kljucem.Pa kad promijenim brzinu,auto zadrzi 3-4 sekunde gas iznad 3000 obrtaja.Konta,to je uradio da se auto ne ugasi kad zatrokira :) Ja vozio par dana,nije normalno kolko goriva trosi.Otsio drugi servis,ovaj pljuje na tog sto je uradio i galami na mene kaze hvatas se za mene kad ti je ovaj "sjebo",On promijeni steep gas,auto se ne gasi vise.Ali trokira i dalje,odem opet do njega .On kaze nemogu ja gubit sad vrijeme na tom auto,ti dodji za 7 dana.Posle toga odem,kaze mi prtokomjer ,Ja odem zamijenim na otpadu,tj isrpoban-nije.I tako u krug,odem objasnim sledecem sta sam mijenjo i sta nije kvar..kaze idi tamo gdje si bio.Kod jednog auto citav dan bilo,otvorene haube i na kraju kaze-idi ti dalje,ne da mi sef da se zadrzajem na tvom auto kosta ce te samo sto otkrijem kvar 300km.I otad sam odusto.I da na glasim,sve su registrovani servisi.zA NEvjerovat.
 
Vidim čitam i ne vjerujem sta sam procito
Govoris nevaljaju majstori .....
Pa jarane sam si reko obiso si ih dosta nije problem do majstora nego do tebe ja ovdje tako vidim dok sumnjas u majstore
Probas kod jednog odes drugom radis kod treceg i to sve dubis im nad glavom nikakvo cudo sto ti kazu idi tom sto ti je radio
Nego moj savjet nazovi nekog majstora ne pitaj koliko ce kostat popravka tazi da ti popravi auto pa kad zavrsi nek javi a ne otjeras auto i hoces da ti rijesi problem za sat
Toliko pozz
 
[
Vidim čitam i ne vjerujem sta sam procito
Govoris nevaljaju majstori .....
Pa jarane sam si reko obiso si ih dosta nije problem do majstora nego do tebe ja ovdje tako vidim dok sumnjas u majstore
Probas kod jednog odes drugom radis kod treceg i to sve dubis im nad glavom nikakvo cudo sto ti kazu idi tom sto ti je radio
Nego moj savjet nazovi nekog majstora ne pitaj koliko ce kostat popravka tazi da ti popravi auto pa kad zavrsi nek javi a ne otjeras auto i hoces da ti rijesi problem za sat
Toliko pozz
4 dana bio auto kod jednog majstora.Reko napravi,kad napravis javi,platim i zavrseno.Kroz 4 dana otiso,auto je prljavo,sjedista od ulja.Stvaio mi ler gas od FORD MONDEA 2.0.Motor radi kao avion kad polijece,cuje se zvuk zraka iz usisne grane.Kaze dok ga prihvati kompijuter radice dobro.Vidim nije to to_Odem drugom dam auto_Ovaj skine taj od Mondea dijel ubaci svoj ,50km.Auto i dalje trokira,kaze ja nemam dijagnostiku idi gdje ima dijagnostika.Odem na dijagnostiku,pokaze EROR lambdna sonda .Nazovme kaze zamijeni sondu.Odem na odpatu kupim za 30km zamijenim isto.I dalje ostavim kod njega,pred vece me zove kaze zamijeni ti kablove i svjecice oni prekidaju struju.(SVJECICE SKORO NOVE BOSHOVE u motoru)Odem kupim druge svjecice i kablove nove 88KM .Nije! Taj mi kaze trebalo bi ostavit kod mene auto ,i ja cu radit ali kao on ne zna gdje ima na otpadima ovakav.Registorvan servis,i radnik ce ici na otpad da isprobava dijelvoe redom.Mislim..gdje je tu znanje?Ja mu nadjem isti auto,dambr, na krjau mi kaze idi ti u servis u Modricu,oni to znaju.Odem dole,kazem auto trokira..znaci napravi..kaze ostavi auto.Citav dan bio kod njega,kaze mi zamijeni PROTOKOMJER ZRAKA.On kao servis nema.Odem na otpad kupim protokomjer 40KM,donesem njemu.Montira,auto jos gore radi.Kaze mi,treba radit motor.Radit motor ? 300-400KM ? a znam da nije u pitanju motor.Odem od njega Stuhli servis,bio jedan citav dna,i drugi dan opet otiso..i kaze mi : ne da mi gazda gubit vrijeme na tebi,to je kvar kojeg treba detaljno trazit a kod tebe dijagnostika nije tacna.I da ne navodim primjere vise..bio auto kod majstora,ostvaljo ili ne isto,.I ti kazes do mene je.Pa nisam ja kriv sto nemaju osnovno znanje.U servisima rade ljudi s auto otpada,koji nemaju pojma o principu rada motora.Smao zanju zavarit auspuh,zamijenit ono sto zna svako zamijenit..malo slozenij problem ne znaju.Onaj ko nije imo problem ovakav,i ne zna o cemu pricam.ZAATO sam i pokrenu temu,da mi da neko savjet gdje da idem.Nije mi problem platit,i ostavit auto uopste.Ali platit rad..a ne montiranje dijelvoa napamet.i investiranje u nista.Ali posle ovi praznika,oticu u ovlasteni servis Forda.Jednom zvao,nisu mi dlai termin.Sada cu otici licno.Pozdd ..i ja bi volio da nije ovako,ali nazalost jeste.I ja ne vjerujem,koliko seljakluka.A onaj ko nije imo prob.stim i ne zna o cemu pricam.A vjerujem da ti nisi,jer golfa 2 jsvvi zanju popravit,za cudo bozije nakon 30 godina servisa na njima :)
 
Poslednja izmena:
Legend
Prije svega nadam se da ces rjesiti problem.

Da odgovorim kratko na detalj zasto ti je receno u Remexu da nerade sa starijim autima. Kad treba zamjenit ulje i servis raditi ili tedovno odrzavanje ljudi idu kod Huse, Hame, Seje, Rokija, i ostalih majstora, ali kad se nesto drugo pokvari i kad Huse i Hase neznaju ili mece da popravljaju kola vise, pnda se zovu ovlasteni servisi, a auto ko seoska kuja obislo sve avlije prethodno. I onda se pljuje po servisima. Ovo kazem za sve servise. I ja razumijem u Remexu je servis skuplji za 10 KM ili 20 KM od Husinog servisa, i velika je to razlika i logicno je da na danasnjem vaktu ljudi gledaju da ustede gdje mogu i biraju bolje opcije. Ali moras znati i ti i svi ostali koji voze druge marke vozila tipa vw ili fiat ili bilo koju, momci koji rade po tim servisima vecinom i sami voze takva kola, 98 do 2005, a stokurci su i znaju na cemu zemlja stoji, ali boli ih ***** jer kao sto vas boli ***** kad mjenjate ulje kod huse i hase i njih boli kad dodjete sa problemom.

Licno sam imao problem gdje sam hodao od servisa do servisa par dana prosle godine jer mi je trebalo namjestiti optiku zadnjeg trapa. Obisao sam sve lokalne servise, osim Remexa (i ja vozim Forda) i naslusao se svakakvih izgovora i gluposti od toga da se nemoze namjeatat zadnji trap na focusu do toga da sam sjekao opruge i da sam stavio nazad trap od bmw x5 i da je nesto tu jos prepravljano. Tako da sam prosao ista sranja, a bilo mi je frka za optiku jer sam stavio nove 18"ke koje nisam imao namjeru da poderem za 15 dana zbog banalne stvari.


Ako u narednom periodu Hame i Hase nista nerjese, javi mi se u PM da dodjes u Remex pa da smocimo i tu tvoju u nitro ...
 
Prije svega nadam se da ces rjesiti problem.

Da odgovorim kratko na detalj zasto ti je receno u Remexu da nerade sa starijim autima. Kad treba zamjenit ulje i servis raditi ili tedovno odrzavanje ljudi idu kod Huse, Hame, Seje, Rokija, i ostalih majstora, ali kad se nesto drugo pokvari i kad Huse i Hase neznaju ili mece da popravljaju kola vise, pnda se zovu ovlasteni servisi, a auto ko seoska kuja obislo sve avlije prethodno. I onda se pljuje po servisima. Ovo kazem za sve servise. I ja razumijem u Remexu je servis skuplji za 10 KM ili 20 KM od Husinog servisa, i velika je to razlika i logicno je da na danasnjem vaktu ljudi gledaju da ustede gdje mogu i biraju bolje opcije. Ali moras znati i ti i svi ostali koji voze druge marke vozila tipa vw ili fiat ili bilo koju, momci koji rade po tim servisima vecinom i sami voze takva kola, 98 do 2005, a stokurci su i znaju na cemu zemlja stoji, ali boli ih ***** jer kao sto vas boli ***** kad mjenjate ulje kod huse i hase i njih boli kad dodjete sa problemom.

Licno sam imao problem gdje sam hodao od servisa do servisa par dana prosle godine jer mi je trebalo namjestiti optiku zadnjeg trapa. Obisao sam sve lokalne servise, osim Remexa (i ja vozim Forda) i naslusao se svakakvih izgovora i gluposti od toga da se nemoze namjeatat zadnji trap na focusu do toga da sam sjekao opruge i da sam stavio nazad trap od bmw x5 i da je nesto tu jos prepravljano. Tako da sam prosao ista sranja, a bilo mi je frka za optiku jer sam stavio nove 18"ke koje nisam imao namjeru da poderem za 15 dana zbog banalne stvari.


Ako u narednom periodu Hame i Hase nista nerjese, javi mi se u PM da dodjes u Remex pa da smocimo i tu tvoju u nitro ...
Sto se tice Remex servisa..Zena na tel.rekla je da ne rade nista na autima(od porpavki) ispod 2001 zbog toga sto je losa dijagnostika -stara.Uopste nisam imo kontakt ni s radnicima,niti sam opiso prolem a i da jesam..ne vjerujem da bi oni toliko zalili sto godisnje zamijenim ulje kod Huse.Jer sam od servisa samo imo zamjena ulja i filtera na ovoj Fiesti,a velikis ervis nema jer ima lanac.Auto odrzajem kod jednog majstora,i osim zamjene ulja i neki sitnica i nisam imo potrebu za tim.I cim mi je covjek rekao idi dalje,pozvo sam njih.A ovi "znj" kvaliteta,uopste nisu seoski..nego sam ih naso na internetu,registrovani,s wwb stranicama i narucis se.Znaci,vizuelno gotivni.A prakticno slabo.
 
Legend
Sto se tice Remex servisa..Zena na tel.rekla je da ne rade nista na autima(od porpavki) ispod 2001 zbog toga sto je losa dijagnostika -stara.Uopste nisam imo kontakt ni s radnicima,niti sam opiso prolem a i da jesam..ne vjerujem da bi oni toliko zalili sto godisnje zamijenim ulje kod Huse.Jer sam od servisa samo imo zamjena ulja i filtera na ovoj Fiesti,a velikis ervis nema jer ima lanac.Auto odrzajem kod jednog majstora,i osim zamjene ulja i neki sitnica i nisam imo potrebu za tim.I cim mi je covjek rekao idi dalje,pozvo sam njih.A ovi "znj" kvaliteta,uopste nisu seoski..nego sam ih naso na internetu,registrovani,s wwb stranicama i narucis se.Znaci,vizuelno gotivni.A prakticno slabo.

Uopsteno sam pisao
 
Super Moderator
tema je zakljucana jer ne vidim da se autor teme uopste predstavio
kolega predstavi se, procitaj pravila foruma. kad sve to obavis javi se da ti otkljucamo temu
ukoliko se niko ne javi tema i profil se brisu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top