Ford Fiesta trokiranje (gasenje)

Ford Fiesta trokiranje (gasenje)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nista,pokusaj otici u autodijelove pa probaj na mjestu ustekati bobinu da ne uzimas bezveze,ako ne bude do nje,onda je vjerovatno neki veci problem...
 
Član
Pozdrav svima.Nadam se da cu na pravi nacin postaviti temu-pitanje posto sam prvi put na ovom forumu.Vozim Ford Fiestu 1997 godina,13.b 44kw.Imam problem,skoro mjesec dana.Bezuspjesno posjecivanje servisa i majstora,i bezveze bacanje para na nepotrebne dijelove.Problem je:auto trokira,neravnomjerno radi.Gasio se stalno u voznji.Zamijenio sam step-ler gas.Sada se ne gasi(rijetko) ali cim dodje problem gusenja i trokiranaj podize obrtaje.Mislim da je to normalno,da el.ler gas,cim primjeti da ce se auto ugasit da podigne obrtaje.Mijenjo sam svjecice,lammbdnu sondu,ler gas,protokmjer,senzor na leptiru..znaci puno necega sto nije rijesilo problem.Jedno vrijeme je i slabo vukao,non stop se gasio,sada je prob se sveo da trokira..i osjeti se da je motor zagusen.Majstori nula poena,za nepovjerovat da nemogu rijesit ovaj problem.Pa sam pokusao sam nesto.I otkrio sam kada izvadim usisnu cijev iz kutije gdje je filter auto se smiri i fino radi.Vratim u protokomjer(senzor zraka) opet stuca.Zamijenim protokomjer (s fieste 1.25 ztec motor,ali je senzor i sve sto se tice zraka identicno ne vjerujem da iam neka razlika) i nisam rijesio problem.Znaci problem je kod mene trokiranje.Cim pocne da trokira,i osjetim da ce se ugasit (ler gas mu podize obrtaje i tako radi visoko kasnije sve dok je vruc).Imali prijedlog,resenje pomoc...d aodmah napomenem servis Ford samo iznad 2001 rade servis,i DIJAGNOSTIKA ne pokaze nista,ili uvjek pokaze ne tacan podatak(znaci ne pomaze).
Slušaj brate.....Skini kapu od ulja i potopi je u naftu pa u nitro razredživač to isto uradi sa crijevom koje ide sa kape..vakuum prema t komadu ispod usisnih grana.
 
Član
Isto bi se slozio sa startom,sve mi to vuce na bobinu,eventualno nije od gorega da kupis sprej za ciscenje klapne,skini ju i dobro dobroo ocisti,cudices se koliko prljava je zapravo a izgledala tako uredno,nakon toga uredno smontiraj isprobaj kako se ponasa,i svakako pokusaj sa drugom bobinom
 
Član
Slušaj brate.....Skini kapu od ulja i potopi je u naftu pa u nitro razredživač to isto uradi sa crijevom koje ide sa kape..vakuum prema t komadu ispod usisnih grana.
Ja sam bio u servisu Ford u Tuzli i za 40 km sve je očišćeno i radi kao nov.Potpuno iste probleme sam imao..Nisam hti bacati pare i otišao sam u servis.Oni su potopili kapu u naftu pa u nitro razredživač i odmah je sve profunkcionisalo.
 
Ja sam bio u servisu Ford u Tuzli i za 40 km sve je očišćeno i radi kao nov.Potpuno iste probleme sam imao..Nisam hti bacati pare i otišao sam u servis.Oni su potopili kapu u naftu pa u nitro razredživač i odmah je sve profunkcionisalo.
Ja sam zvao servis Ford na Husinom.Rekli su mi da ne rade s vozilima ispod 2001 godine.S obzirom da je Fiesta 1997...odusto sam.Mozda sam trebao otic na lice mjesta.Ali sam obiso za 1mj..more servisa..i na crnjake,i elektricara..i sve preporukom kao najbolji.Neki ne zele ni da pogledaju,neki samo kazu trebalo bi na dijagnostiku..a dijagnostika ne pokaze nista.Jednostavno sam skoro pa odusto,jer nemam vise zivaca..zaista imamo NULA majstore(CAST IZUZECIMA NA KOJE NISAM NAISO)Jedan mi je drzo auto citav dan,i na kraju mi dosapto..vozi ti ovo,od otpada do otpada pa probaj da mijenjas senzore - "meni gazda ne da da gubim vrijeme na tvom autu"..Otad vise nisam ni iso nigdje! Kao da mi rade dzabe! Ako dodje neko kome treb zamijenit pakne i uzet 50KM na brzaka ,on moje auto ostavi i kasnije ne zna ni sam ni sta je radio ni sta je ispito.Zaista sam razocaran totalno u ove sto sam do sad obiso.Postujem one koji su rekli-ne raidmo Ford,ili ne znam.
 
Član
Slušaj brate.....Skini kapu od ulja i potopi je u naftu pa u nitro razredživač to isto uradi sa crijevom koje ide sa kape..vakuum prema t komadu ispod usisnih grana.
 
Član
Šta je kapa od ulja??

Ako auto trokira, dakle ne radi jedan ili više cilindara, rješenje problema je u onome što dovodi do rada cilindra ili gorivo ili struja. Ako goriva ima onda je do struje, dakle svjećice, kablovi, bobina. I sam možeš izvaditi svjećice i pogledati šta ti kažu, na njima se odmah vidi....ako cilindri rade, ali nepravilno onda je do smjese goriva ili dovoda goriva, dizna ili dizne, filter, pumpa, protokomjer itd. Da li ga naljeva sa puno goriva ili mu fali...ali sve se to može prilično dobro vidjeti skidanjem svjećica, one sve kažu kakvo je sagorijevanje....taj ti je neko mijenjao svjećice a pojma nema zašto ih je mijenjao i šta je time htio postići.
 
Član
znači ja sam imao iste probleme i otišao sam u servis gdje je čovjek skinuo kapu veliku od ulja..znači tamo gdje se sipa ulje i skinuo dva crijeva i sve to potopio u naftu pa u nitro razređivač.Rezultat je bio odličan,auto prodisalo!
 
Šta je kapa od ulja??

Ako auto trokira, dakle ne radi jedan ili više cilindara, rješenje problema je u onome što dovodi do rada cilindra ili gorivo ili struja. Ako goriva ima onda je do struje, dakle svjećice, kablovi, bobina. I sam možeš izvaditi svjećice i pogledati šta ti kažu, na njima se odmah vidi....ako cilindri rade, ali nepravilno onda je do smjese goriva ili dovoda goriva, dizna ili dizne, filter, pumpa, protokomjer itd. Da li ga naljeva sa puno goriva ili mu fali...ali sve se to može prilično dobro vidjeti skidanjem svjećica, one sve kažu kakvo je sagorijevanje....taj ti je neko mijenjao svjećice a pojma nema zašto ih je mijenjao i šta je time htio postići.
Kazem ti.Serivsi i majstori u njima,za malo slozeni ili skkriveni problem nemaju pojma.Nemaju osnovno znanje o radu motora.Ja ne znam sta je kod mene visak ili manjak.Auto je prvo slabo vuklo skroz.Ono jedva.To je trajalo dva dana,i opet je poceo da vuce,i sad vuce dobro ali trokira,obicno kad je zagrijan.Sjecka u rasponu 5 sekundi.Primjetio sam da se slabo odaziva na gas.Trenutno,je mozda malo izgubio na performasnama.Potrosnju nisam osjetio da je povcecao.Kada izadnjem na otvoreno 4-5 brzina djeluje sasvim normalno.Kada idem kroz grad,onda se osjeti da ga nesto presijeca u radu.Npr.idem prvom i pustim gas odmah dobro zatrza.Tako isto i na nizbrdicama zna dobro da trza u manjim brzinama.Svjecice su bile crne kada sam ih skinuo i stavio druge.
 
Evo ti tabele, http://2.bp.blogspot.com/-oJRXKxSA-...qKFrfDJg/s1600/check_spark_plug_condition.jpg
Kako ti kažeš to bi trebalo biti skroz na dnu u sredini slika...dakle previše goriva što može biti od upaljenog čoka, začepljenog filtera zraka ili nedovoljne jačine iskre na svjećici. Ili loše kompresije skroz. I u tom pravcu trebaš tražiti rješenje.
http://prntscr.com/9kxtwi Jeste,Upravo su ovakve svjecice.Samo kao da su pocrnile od dima,nemaju na sebi nikavog drugog sloja.Ler gas nije ,tj automatski cok.Filter zraka je nov,ali je moguce da slabo dolazi zrak prije njega ili poslije senzora za protok zraka.Jos nisam provjerio bombinu.Ja i ne znam kako da je provjerim,ono sto sam znao uradio sam..Sve u svemu,mislim isto da je problem sa zrakom i jos sumljivije varnice na svjecicama.A isto tako nadam se da nije kompresija,to bi odprilike znacilo rad na motoru jel tako ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top