Ford Fiesta trokiranje (gasenje)

Ford Fiesta trokiranje (gasenje)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima.Nadam se da cu na pravi nacin postaviti temu-pitanje posto sam prvi put na ovom forumu.Vozim Ford Fiestu 1997 godina,13.b 44kw.Imam problem,skoro mjesec dana.Bezuspjesno posjecivanje servisa i majstora,i bezveze bacanje para na nepotrebne dijelove.Problem je:auto trokira,neravnomjerno radi.Gasio se stalno u voznji.Zamijenio sam step-ler gas.Sada se ne gasi(rijetko) ali cim dodje problem gusenja i trokiranaj podize obrtaje.Mislim da je to normalno,da el.ler gas,cim primjeti da ce se auto ugasit da podigne obrtaje.Mijenjo sam svjecice,lammbdnu sondu,ler gas,protokmjer,senzor na leptiru..znaci puno necega sto nije rijesilo problem.Jedno vrijeme je i slabo vukao,non stop se gasio,sada je prob se sveo da trokira..i osjeti se da je motor zagusen.Majstori nula poena,za nepovjerovat da nemogu rijesit ovaj problem.Pa sam pokusao sam nesto.I otkrio sam kada izvadim usisnu cijev iz kutije gdje je filter auto se smiri i fino radi.Vratim u protokomjer(senzor zraka) opet stuca.Zamijenim protokomjer (s fieste 1.25 ztec motor,ali je senzor i sve sto se tice zraka identicno ne vjerujem da iam neka razlika) i nisam rijesio problem.Znaci problem je kod mene trokiranje.Cim pocne da trokira,i osjetim da ce se ugasit (ler gas mu podize obrtaje i tako radi visoko kasnije sve dok je vruc).Imali prijedlog,resenje pomoc...d aodmah napomenem servis Ford samo iznad 2001 rade servis,i DIJAGNOSTIKA ne pokaze nista,ili uvjek pokaze ne tacan podatak(znaci ne pomaze).
 
Član
De napisi sta si sve mijenjao nekada znaju neke banalne stvari zezat. I kakav je kod nje sistem ubrizgavanja, je li karburator? Ako nista idi u Puracic autoservis Aladin oni ce ti rijesit problem. Ljudi rade sva vozila pa cak i americka, a po tom Srebreniku nema Bog zna nekih pouzdanih mehanicara.
 
Ajnspric,nije karburator.Zamijenio sam:lambdnu sondu,ler gas/steep)kablove svjecie,sve filtere(iako je to uvjek redovno mijenjano)Protokomjer zraka.Prikljucivanos bezbroj put na dijagnostike..isao sam i u Modricu,navodno covjek radi samo Fordove..medjutim,kao i svi ostali..uzeo bi pare i lupo napamet.Bombinu nije niko pominjo,niti provjeravo.Jedino sto sam djelimicno skonto da je u pitanju trokiranje zbog zraka,sto ne znaci da je i to tacno.Ali npr dok auto trokira:eek:dvrnem selnu,skinem usisnu rganu i izvdim iz protokomjera motor s eu porpunosti smiri.Vratim nazad,pocne isto da radi.Dobro ce mi doc preporuke,telefonski br.savjet ili bilo sta sto moze pomoci resavanju problema.Nije valda nemoguce rijesitiv ovaj kvar :)
 
Član
Po meni svi simptomi su da ne radi protokomjer zraka,probaj iskljuciti dzek sa protokomjera ako se auto smiri do njega je i probaj voziti malo tako auto ce izgubiti malo na snazi tj. imace slab odaziv na gas i trosice malo vise ali nece trokirati..
 
Da i ja mislim da je to-protokomjer,ali me zbunjuje sto sam vec stavljo drugi,dodsue polovan a i s fiesta 1.25 Ztec(SVE JE IZGLEDALO IDENTICNO STO SE TICE SENZORA).Nista se nije promjenilo,cak je i gore trokiro_Ovaj stari sam malo sprico,onu igllicu za temp.unutar protokomjera..ali i tad je isto radio,posle toga.
 
Član
pa 80% protokomjera izgleda isto ali samo izgleda isto...probaj ga iskopcati skroz ne izvaditi nego samo iskopcaj dzek pa vidi kako ce se ponasati i kad kupujes polovan probaj ga na licu mjesta to ti je moj savjet,ali siguran sam da je to problem posto sam se susretao na par auta sa tim problemom i uglavnom je protokomjer bio krivac...
 
Evo maloprije sam probo.Kad iskljucim senzor protokomjera,auto ne trokira.Ali se desaje problem npr.dam jaci gas,i jedva..al bas jedva se vrati na ler da se ne ugasi.U leru.kad ne dajem gas,sve kao funkcionise.Cim npr.ukljucim svjetla,grijanje i dam gas..mal te ne ugasi si.Kao da mu uzme zadnji atom energije .Kad vozim s uklj.protokomjerom onda trokira,i dize visoke obrtaje.
 
Član
jer mi kolega ima isti motor,isto trokirao zajebavao,zezao,promjenuo bobinu i sve pet,da napomenem,nekad je radio ok a nekad srao...sad je sve ok...a po postovima vidim da si vec mjenjao protokomjer....tako da ti ostaje jedino bobina ...poz
 
jer mi kolega ima isti motor,isto trokirao zajebavao,zezao,promjenuo bobinu i sve pet,da napomenem,nekad je radio ok a nekad srao...sad je sve ok...a po postovima vidim da si vec mjenjao protokomjer....tako da ti ostaje jedino bobina ...poz
Hvala,imacu na umu i nju da provjerim.Kod mene od kako se desio problem uvjek trokira i uzasno radi.Jednostavno auto nije nis licno onome sto je bilo,.radi ko krs neki..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top