Ford Fiesta - Problem sa rashladnom tekucinom

Ford Fiesta - Problem sa rashladnom tekucinom

Član
Pozdrav ekipa!
Vozim Ford Fiesta 1.3 benzin, 2005 godina, facelift model.
Imam problem i nadam se da ce mi vasi savjeti i iskustvo pomoci da ga rijesim.
Vec neko vrijeme grijanje u autu mi naizmjenicno radi (malo radi, malo ne). Danas, nakon krace voznje, auto mi se poceo pregrijavati. Termometar je naglo pokazivao na maksimum. Zaustavio sam auto i krenuo da otvorim posudu sa vodom. Pritisak je bio veliki i voda je kljucala. Cekao sam dok se sve smiri i otvorio posudu. Vode nije bilo nikako. Usuo sam nekih 2.5 litra vode i ostavio auto nekih pola sata da se malo ohladi. Nakon toga sam opet provjerio stanje, voda je bila na nivou do kojeg sam usuo. Provjerio sam prostor oko posude, kao i ispod auta, sve je bilo suho. Upalio sam auto, radio je nekih 20 minuta. Temperatura je stalno bila na sredini, a voda nije nestajala, rekao bih da je sve bilo normalno. Trazio sam slicne slucajeve po google-u, međutim odgovori su sturi i previse opsirni. Kao moze biti sve. Zanima me da li je neko imao slican slucaj prije i na koji se nacin moze rijesiti?
Hvala i lijep pozdrav....
 
Član
Sta je sa unutrasnjosti da li je mokro ispod noga? Mali hladnjak jesi provjerio? Moze biti do njega koliko cesto ti gubi vodu? Kad je upaljeno grijanje ili stalno?
 
Član
Eh sada :)
Ispod noga nije mokro, bar nisam primjetio.
Sto se tice auta, poprilicno sam laik, tako da nisam provjeravao mali hladnjak. Auto imam vec gotovo dvije godine, nisam nikada imao problem sa gubitkom vode. Ovo sa prestankom grijanja se pocelo desavati prije nekih 20 dana. Ali nisam primjetio da voda nestaje. Generalno sam pred sezonu provjerio sve tekucine, pa tako i rashladnu i sve je bilo ok. Moze biti da je voda pocela tada da se gubi. Ne vozim bas puno auto i ne neke velike relacije u zadnje vrijeme tako da je moguce da je voda nestajala, a da ja nisam primjetio....
 
Meni izgleda kao da je termostat zaglavio i ostao zatvoren.
Provozaj auto dok ne dostigne radnu temperaturu i onda se parkiraj i ostavi auto da radi u leru,grijanje skroz iskljuci.
Ako temperatura raste,ugasi auto,upali ventilaciju na max toplo i max puhanje.
Bocu ne otvaraj dok je auto na radnoj temperaturi i nikad ne sipaj vodu na vruc motor!
Moj savjet ti je da ti to mehanicar provjeri jer je vrlo moguce da sad kad si dosuo tecnosti imas i zraka u sistemu.Trosak da ti to neko strucan ispita je jako mali,a posljedice mogu biti velike!
 
Član
Problem rijesen, termostat zamijenjen. Ulazi na njemu za cijevi pukli i curila tekucina.
Hvala vam svima na pomoci...
;)
 
Top