Ford Fiesta Mk1 1.1L nece da pali

Ford Fiesta Mk1 1.1L nece da pali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kad si već pomenu sipanje u karb, nabavio sam onaj sprej za startovanje bez svećica koji se prska u karburator. Skoro da je upalio, tj. bilo je bolje nego bez spreja.

Ok. Ukapirao sam. Filter i pumpa, to ću sledeće da pročačkam (usput i svećice)



Da li je tačno zaoukružena pumpa na http://img99.imageshack.us/img99/6172/p5100094.jpg?
 
Član
usput provjeri nivo ulja za svaki slucaj jer zna se desiti da na pumpi kad ode membrana gorivo ide u karter pa ako ga ima vise moras zamijeniti i ulje i pumpu i filter ;)
 
Član
Ovo je neverovatno!

Pošto nisu svećice (još dva puta sam ih brisao i ostavljao motor da se vetri), nisu kablovi za svećice (nabavio sam nove), doveo sam majstora da pogleda pumpu za benzin. Čovek skin'o, namestio novu, a ono opet neće da pali!
Od silnog kresanja akumulator mi se istrošio, pa sam ga sinoć stavio na punjenje, usput sam ponovo čačkao svećice (stavio sam četiri koje sam ponovo kupio, sad u rezervi ih imam za par godina) i vratio stare kablove. Inače, akumulator sam kupio pre dve nedelje, novog u radnji. I eto, jutros rekoh ajde da pokušam, možda će da se odobrovolji pa neću morati da idem busom. I gle, upalio! Šta je tu bio problem, ako neko može da zaključi bio bih mu jako zahvalan.

Hvala svima koji su mi pomogli! Svaki savet mi je puno značio!

A sad:
:123::123::123::123::123::123::123::123::123::123::123::123::123::123::123::123::123::123:
 
Član
Eh ovako,po svemu govoreci i prema onome sto sam procitao,Membrana na pumpi ti je otisla i nije bacala dovoljno goriva,Malo dobaci auto se probudi sekundu dvije i ugasi ga...
Posto je stavljena nova pumpa,novi kablovi i svjecice,auto nije htjkelo da upali(slaba struja,Akumulator ti oslabio),Moze biti i da nisi namjestio kako treba kablove,Ili kao sto je dobro poznato nasi dijelovi koji se kupuju u radnjama su SKLJ klasa,pa je moguce da i novi kablovi nisu valjali....
A postoji jedna mogucnost oko karburatora koja se vrlo lahko mogla desiti,U karburatoru postoji jedna iglica koja kontrolise protok gorivai na starijima utima cesto zablokira i ostane otvoreno cijelo vrijeme i prolazi visak goriva,a kad je ugaseno auto vakum ga zajebaje.Eh u karburatoru ima plovak koji tu iglicu podigne i zatvori protok goriva,Ako je zablokirala iglica plovak se podigne i umjesto da stane protok goriva ono nastavi curiti i prelije ga i nema sanse da upalis....
Dobro je nek si upalio....
 
Član
to ti moze biti do struje ili do brave da negdje nebaca dovoljno struje pogledaj sve pa vidi jer se to meni isto desavalo na siroku
 
Član
keno_87, raspitaću se za taj plovak i membranu.

Auto je stajao bar 15 godina, i to zadnjih 5 je bio napolju bez garaže jer je trebalo napraviti mesta za novi auto. Međutim, meni su ga dali, pa sad, može biti 1000 stvari da mu treba menjati. Doduše, nije mnogo vožen, pa mu je prava kilometraža od 95610 km ohrabrujuća, a pošto nisam upućen u servisiranje automobila (ovo mi je prvi auto), cenim vašu pomoć.

Ne znam dali da otvaram novi topic, u pitanju je matica koja je žglajznula na cevčicama za kočnice kod točka. Kako da je skinem?
Stavljao sam WD40, ali ona je zapekla pa neće da popusti. Žglajznula je i sad neće ni jedan ključ, odgovarala je 14.

Kako da je odobrovoljim?

Da li da probam "francuskim" ključem?
 
Član
Probaj malo okucati cekicem mjesto oko vijka sto ga odvrces(holendera)da malo popusti i probaj naci vodoinstalaterska klijesta sa dobrim zupcima pa probaj popustiti:icon_confused:
 
Član
ne vodo instalaterska nego slobodno to mijesto ugrij malom let lampom (pazi da ne zapalis sta)
onda uzmi grip klijesta tosu ti ona sto kad ih stisnes ostanu sisnuta sama od sebe i imaju osigurac na sebi da ih kasnije oslobodis dobro stisni i odvi ali pazi pri odvrtanju na cijevcicu ako ide zajedno sa holenderom bolje ti je okretat taj dio ako je u mogucnosti to npr zadnjii kocioni cilindar drzis crijevo a odvrces cilindar ako i tako nemoze onda probaj malo lijevo pa desno i spricaj dok se holender na crijevu ne razradi
uh sto se napisa;)
 
Član
:cool:

Skinuo maticu i zamenio cevčice! Malko čukanja, zagrevanja, WD-a i adekvatna klješta, i eto, završeno.

Pozdrav svima!
 
Član
Napredujes lijepo uskoro ces da saras asvalt hehe svaka cast samo tako nastavi zelim ti puno srece pozz
 

MTR

Član
garant je bilo do onog sarafa sto sve drzi , hehehe.
eto sad mozes otvorit garazu
 
Član
Čisto da zatvorim topic sa novim (starim) informacijama.

Zamenjene svećice, kablovi, plaitina, razvodna kapa, bobina, karburator repariran + nov akumulator i sad kreše odlično, mislim već odavno kreše.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top