Ford Fiesta 1.8 1.6 v trokira

Ford Fiesta 1.8 1.6 v trokira

Član
Treba mi vasa preporuka za nekog majstora u sarajevu gdje mogu odvuci da mi vidi do cega je, vec znam da nije 100 % do kablova svjecica i filtera goriva :D. Cuo sam za neke u rajlovcu sto samo fordove rade, zna li neko vise o njima i gdje se tacno nalaze.


A problem je slijedeci, nakon sto sam nasuo 50 km goriva na energopetrolu auto ne radi vise kako je radilo, znaci vozio sam nekih 30 km normalno i onda je pocela trokirati. da napomenem auto trokira do nekih 3000 obrtaja, ujutro dok je pod saugom radi na 1500 obrtaja i cim se ugrije pocne zezati. Cak se i potrosnja povecela. Veceras cu otici nasuti super 100-je pa da vidim da nije do goriva slucajno, mada nisam ja te srece :D. Da napomenem auto ima lambda sondu, katalizator, mjerac protoka zraka i sve te gluposti sto mogu lako zajebavati. Hvala unaprijed.
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
prvo na dijagnostiku, 99% sam siguran da ce ti ona rec sta te zeza oko motora :icon_smile:

Znam ja to drug, ali kome odvuci auto, zbog toga sam i postavio temu, znam da mi niko preko foruma ne moze reci to i to je 100 % otislo, al moze preporuciti dobrog majstora..Hvala u svakom slucaju ;)
 
Član
Selmir1 je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
prvo na dijagnostiku, 99% sam siguran da ce ti ona rec sta te zeza oko motora :icon_smile:

Znam ja to drug, ali kome odvuci auto, zbog toga sam i postavio temu, znam da mi niko preko foruma ne moze reci to i to je 100 % otislo, al moze preporuciti dobrog majstora..Hvala u svakom slucaju ;)

aa to znači,,da si u Živinicama sad bi te odveo majstoru...al ovako ces morat cekat nekog iz Sarajeva ;)
 
Član
nazovi 061/800-497, meni je neki dan rijesio na fordu problem otkazala bobina, trokirao na manjim obrtajima, cim se zagrije na jednom izlazu sa bobine slabo bacao struju i radio na tri klipa ;)
 
Otkaci protokomjer (MAF), pa vidi kako je sa njim. Trebao bi imati bogatiju smjesu ali bez trokiranja, naravno opet ne idealno. Mada ce prije biti da je bobina kao sto je clan rekao ;)
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
nazovi 061/800-497, meni je neki dan rijesio na fordu problem otkazala bobina, trokirao na manjim obrtajima, cim se zagrije na jednom izlazu sa bobine slabo bacao struju i radio na tri klipa ;)

Hvala puno ;)

technoGeek je napisao(la):
Otkaci protokomjer (MAF), pa vidi kako je sa njim. Trebao bi imati bogatiju smjesu ali bez trokiranja, naravno opet ne idealno. Mada ce prije biti da je bobina kao sto je clan rekao ;)

Raskacivao sam, i isto, i ja kontam da je bobina, al eto vec sam dobio par preporuka za majstore pa cu sutra vidjeti da odem do nekog i nadam se utvrdim do cega je problem...;)
 
Član
Prvo da se zahvalim svim forumasima na pomoci, a drugo 99 % da sam rijesio problem, otisao sam na OMV i nasuo super 100 benzin i auto je vec nakon 500 metara pocelo normalno raditi, vozao sam se jos 20 km i sve je bilo sasvim ok, izgleda da je sve probleme uzrokovalo lose gorivo sa energopetrola, jos ostaje sutra da vidim kako ce raditi i hoce li biti promjena, mada poslije ovih 20 km ako nije trokirala nebi trebala ni sutra. ;)
 
Član
zar je po sarajevu tako los energo petrol :icon_rolleyes:

kod nas u Živinicama nema boljeg goriva nego kod njih
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
zar je po sarajevu tako los energo petrol :icon_rolleyes:

kod nas u Živinicama nema boljeg goriva nego kod njih

A ne znam sta da ti kazem, gotovo uvjek tu sipam za 20 km i sve bude ok, valjda sto sam nasuo 50 pa se auto prepalo :D ili sam ja peh da naletim na lose gorivo, ko ce ga znati, bitno je da je sad ok ( valjda ce biti ok ) ;)
 
Top