Ford Fiesta 1.3 1999.

Ford Fiesta 1.3 1999.

Naime..kupio sam vrlo jeftino navedeno auto iz razloga sto vec imam jednu (1.25 16v) s kojom sam vrlo zadovoljan.a i trecu razbijenu koja mi sluzi za dijelove.motor je sasvim ispravan.
Eh sada da pokusam opisati problem sa ovom 1.3.
Zeni se auto ugasilo u voznji kao prvo.
Eh sada auto vergla.sve vrti funkcionise ali jednostavno ne pali.osjeti se miris svjezeg benzina nakon verglanja.provjerim svjecice i tom prilikom nadjem da je keramika na svjecicama popucala.
Zamijenim nove opet nista.tada skontam da nikako ne bacaju iskre.majstor mi onda kaze Zündspule(razvodna kapa??) danas je skinem sa ispravnog motora zamijenim tom prilikom se napatim dobro i opet nista.opet nema iskre...
ostao sam bez ideje.ima li neko neki prijedlog sta bih mogao zamijeniti jer imam sve dijelove ispravne :/
56cf871abb3830dce3c0e84cb887a5ff.jpg
47907d348c41b56ec29958eda1e5d8e1.jpg


Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
 
ovo mi veoma dvosmisleno zvuci ali kako god.meni nista uletilo nije a tako ni u auto...sasulo se je sa gornje strane i sve sam pazljivo ocistio i ispuhao...

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
 
Član
Ma mislio sam da ti nije slucajno uletila u cilindar. Pa reko ako si okreto motor da nisi belaj napravio...
 
ne sve sam izvukao polako i ispuhao....jedan drug mi rece da je moguce da je senzor radilice ili senzor bregaste ? kao to je fordu kao dobar dan da crkne :/

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
 
Član
pogledaj osigurace za pocetak dalje pogledaj bombinu kablove ako je efi 1.3 motor za kraj skini deklo pogledaj sipke da nisu poispadale vrlo je moguce
 
Top