Folije!!!

Folije!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao raja, zanima me da nesto u vezi folija...

Da pocenem, kako se blizi ovo ljetno vrijeme, vrucine velike, zna se sta dalje slijedi, mislio sam sebi raditi folije, buduci da auto koje vozim najvise nema klime, a koristim ga privatno, al' dosta vise poslovno (Golf 2 je u pitanju).. Mislio sam sebi raditi folije, zadnja sajba, bocna zadnja, isto tako sam mislio i bocna prednja, al' nikakav velik postotak zatamnjenja, mozda oko 30-40% jer mi ne treba vise, u vrh glave 50% zatamnjenje, cisto da se tek toliko od prevelikih vrucina u autu zastitim... Normalno razmisljao sam o profesionalnim folijama, nista pijacarsko, eh uvodjenje u saobracajnu, to je onaj dio koji me muci, buduci da ne bi bio veliki postotak zatamnjenja, sa odgovarajucim atestom zanima me da li se to moze sve regulisati... Siguran sam da moze, jer rodjakov jaran je kupio BMW-a kockicu sa zatamnjenim prednjim bocnim staklima, mislim da je 50% zatamnjenje i uredno regulisano u saobracajnu sve i nema problema sa policijom, malo sam se raspitivao kod njega, no nema pojma ko je radio folije na autu jer je i prethodni vlasnik dobio tako, ne znamo kojim je putem to regulisao.. Ako neko zna kako se to moze rijesiti, zna nekoga da se profesionalno bavi ugradjivanjem folija, jer ovo mi je nekako nuzno!!!!
 
Član
davno prezvakana tema. mozes zatamniti zadnja bocna stakla ako hoces i 100% i to ti je regularno bez ikakvog upisivanja. ostalo se ne smije bez obzira upisalo se ili ne... tako je po zakonu, a sad sto ima raznih drotova, to je vec druga stvar. neki ti nece nista spomenuti cak i kad nemas nikakvog upisa a se ti je zatamnjeno, a neki ce te peglat...
 
Član
a sto onda upisuju u saobracajnu:icon_rolleyes:
nije mi jasno,cemu to,ako ces ionako dobit kaznu ak te zaustave:icon_confused:
 
Član
Sve su ti rekli, i bilo bi lijepo da prije nego postavljate ovakva pitanja, isprobate search. Nije tesko, a nasao bi da smo o ovome, DETALJNO pricali bar 3 puta dosada, da ne spominjem ponavljanja....
 
Član
Ukretko i ja da napišem još koju u vezi folija:

Znači u BiH NEMA i NEMOŽE ti niko dati atest za folije na prednjim bočnim i zadnjem vjetrobranskom staklu! Naravno niti se to može zavesti u saobraćajnu dozvolu! Svi oni koji imaju to zavedeno u saobraćajnu dozvolu, to je zavedeno prije donošenja novog ZOBS-a i naravno prve prilike kad budu mijenjali saobraćajnu, to im neće biti prepisano, iako su atest platili u to vrijeme možda oko 100-tinjak maraka.

Na zadnjim bočnim staklima smiješ imati zatamljenje i do 100%.

Ovo što sam napisao je provereno od strane Stanice za bezbjednost saobraćaja Bijeljina i Policije Brčko DC, jer zbog tih folija na zadnjoj šajbi imam problema već 6-7 mjeseci i na kraju moraću da ih skinem. :icon_sad:
 
Član
mala ispravka,mogu ti dati atest,tj papir na kojem pise kolika je propusnost folija a nece ti niko sad to uvesti u saobracajnu
prije 4-5 godina ja sam uveo u brckom u saobracajnu
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
mala ispravka,mogu ti dati atest,tj papir na kojem pise kolika je propusnost folija a nece ti niko sad to uvesti u saobracajnu
prije 4-5 godina ja sam uveo u brckom u saobracajnu

Da, mogu ti dati atest za prozirnost.

Ali pošto ja svoje vozilo registrujem u BČ, znam sigurno da više ne može nažalost da se zavede u saobraćajnu!
 
Jbg-a onda, i ne rade mi se folije ako ce mi kazne stalno pisati radi toga, pa me izadju duplo skuplje ako ne i vise!!!!
 
kad sam naletio na tu temu da se javim a koji je slucaj kad je auto uvezeno iz de i dosle folije na njemu ili su org zatamnjena stakla nemoze se primjetiti jel folija ili tonirano staklo vec godinu ga vozam i niko me jos nista nije pitao ni na tehnickom ni drotovi a najmanje 2 puta sedmicno me zaustave zatamnjenjeje mozda 50% kako ce biti preko granice sa tim auto npr hr da se ode
 
Član
Neznam Mirza šta da ti kažem, osim nemoj se pretjerano radovati zbog toga. I ja sam uvezao auto iz CH sa tim folijama, kojima čak ne možeš primjetiti ni početak, ni kraj, kako su dobro urađene i one same od sebe imaju fabrički atest. Naravno ocarnio sam ga bez problema, ali mi nije zatamljenje zavedeno u carinsku deklaraciju. Prošao sa 2 puta na tehničkom, jer me poznaju, mada su mi rekli da moram skinuti sa zadnje šajbe.

Ali sad je kod nas, već duže vrijeme akcija kontrole ispravnosti vjetrobranskih staka, te peglaju sve redom. Neznam, možda kod vas to još nije počelo.

A iskren da budem, neće ničija folija oštetiti državu, već kad vide novo atraktivno auto, ne mogu da mu nađu nikakvu manu i nedostatak, onda počnu da se hvataju sitnica i gluposti. :icon_mad:

:icon_exclaim:
 
Član
evo da i ja dodam.... "Mogu biti po nekom pravilu zatamnjena zadnja vrata i ZADNJA SAJBA".... ja inace radim folije i vecinom ljudi traze da im zatamnim cijeli auto (nazad tamnije, naprijed svijetlije) i nemaju neke velike frke s policijom bar ovde u Prijedorskoj opstini, ali im stavljam svjetlije folije a ne one skroz 100 %tamne. skroz tamne folije su davno isfurane...i ja imam na svojim autima zatamnjene sve sajbe i prelazim granicu, idem stalno u Hrvatsku i niko mi nikada nije rekao ni rijeci. U Hrvatskoj mozes zadnja tri stakla imati i 100% zatamnjena i na tehnickom prolazis, ali na prednjim vratima tko ima mora ih skidati ako zeli proci na tehnickom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top