Focus RS500 vs Boxster on the track - Auto Express

Focus RS500 vs Boxster on the track - Auto Express

Član
MTR je napisao(la):
da ne bi Volva i njegovog B5234 T3 motora ......... jos bi Ford gurao 1,6 ko Pezo

Kako bilo da bilo on nosi Fordov znak :icon_smile: To je Ford kako god okrenes :) Bolid je bolid :)
Mozes biti ljubomoran koliko hoces i ali sta ja mogu kad Ford zna svoj posao i da Uvijek je znao da napravi bolide jos iz ranih 80- ih godina, a ne da pravi naftarice iz koji kuklja dim kao iz toplane...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Ford Focus RS sa 305 ks je jedino auto koje ima toliko konja na prednjoj vuci (fabricke proizvodnje), normalno da ih moze iskoristiti sto jos niko nije napravio, Jedini je ford napravio u mjenjacu diferencijal koji moze da prenese 305 BHP na cestu sto vecina proizvodjaca auta ne moze da napravi. A sto se tice RS 500 je isto tako jedino auto na svijetu koje ima 350 BHP na prednjoj vuci i hebacku crnu mat boju :icon_smile: po meni je bolji RS 500 jer je to ipak Ford i auto koje je zabavno voziti, isto tako i ljepsi je po meni iz vana, a unutrasnjojs je gori pogotovo pokazivaci pritiska turbine, ulja itd...

Kakav ba Ford, vec "iha-haj" postoje auta sa 300+ hp na prednjoj osovini, stvar je u tome sto se smatra da je sve preko 300 ks neiskoristivio do max jer auto hoce da podupravlja....pokusavaju da to iskompenziraju kojekakvim elektronski kontrolisanim diffoviam i slicnime, al' je cinjenica da ako hoces trkaca ili ces zadnji pogon ili 4wd.....
 
Član
Da ali su uspjeli napraviti na prednjoj vuci preko 300 ks serijske proizvodnje, koji se mogu iskoristiti do max-a... Ali ako je potrebno 4WD onda tu je COSSY :)

@trizex usput dobre su ti one 17-ke felge, straha izgledaju :)
 
Član
Pa sad da se mogu iskoristiti brate, sve je relativno....vidis da i ovaj na klipu kuka o understeeru....jednostavno postoje fizicke granice...

P.S. Koje 17"? :D
 
Član
Granica za prednju vuču je 250-260 ks. Ovaj focus bez obzira na snagu puši na većini staza od slabije konkurencije. Bez obzira na sve, ovaj motor je bomba:icon_biggrin:
 
Član
trizex je napisao(la):
Pa sad da se mogu iskoristiti brate, sve je relativno....vidis da i ovaj na klipu kuka o understeeru....jednostavno postoje fizicke granice...

P.S. Koje 17"? :D

Felge 17" 4x100 i 4x108 s gumama, 500 km
Jesu to tvoje?
 
MTR je napisao(la):
da ne bi Volva i njegovog B5234 T3 motora ......... jos bi Ford gurao 1,6 ko Pezo

Nek je Volvov motor, ali je bitno je na kraju napraviti auto da se ponasa kako treba, sve lijepo podesiti, od motora do ovjesa itd... Eto npr. VW ima svoje motore, pa im dzaba i to kada je Scirroco R uvijek na zadnjem mjestu u usporedbama :lol:
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Pa sad da se mogu iskoristiti brate, sve je relativno....vidis da i ovaj na klipu kuka o understeeru....jednostavno postoje fizicke granice...

P.S. Koje 17"? :D

Felge 17" 4x100 i 4x108 s gumama, 500 km
Jesu to tvoje?

A te, da moje su, mislio sam da govoris o ovim drugima :D
 
Top