Focus RS500 vs Boxster on the track - Auto Express

Focus RS500 vs Boxster on the track - Auto Express

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zK2N7k-0n6A?fs=1&hl=hr_HR"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zK2N7k-0n6A?fs=1&hl=hr_HR" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
 
Član
Zanimljiv ogled...
Porsche dosta slabiji haman 100KS a odlicno se drzi, odlicno je izbalansiran auto...

Mislim da bi za ove pare moja odluka pala na RS..:D
 
Član
Tu su negdje, steta sto je bio mokar dio kursa, vjerujem da bi Fokus imao vecu prednost na suhom.

Al Porsche ima pravo fin zvuk, steta sto mu fali krov :D
 
Ima Cayman ako je u pitanju krov :icon_smile:
A i meni je zvuk u Boxtera najbolji detalj iz ove usporedbe. ;)

Ovaj voditelj je prilično realan lik, jer je naglasio da je prosječan vozač, da nema vještinu kao npr Hamilton...
 
Steta sto ovog RS-a nisu napravili sa AWD pogonom i skinuli kilograme, bio bi 10 puta bolji nego sto je sada i sigurno ne bi imao konkurenta od ovih ostalih hot hatcheva, ali sta je tu je... Porsche jedino ima gay boju, trebali su ga makar folijama oblijepiti :D
 
Član
ma fin je focus i sve, ali brate onaj zvuk ufff :D i onda ima svoje ime, jedino mi ova boja nebi dolazila u obzir i volio bi limeni krov inače porsche ispred...

ma kad bi mustanga dotjerali i porsche-a opet bi isto uzeo porsche-a, neznam ford mi nekako truljav xD
 
technoGeek je napisao(la):
Steta sto ovog RS-a nisu napravili sa AWD pogonom i skinuli kilograme, bio bi 10 puta bolji nego sto je sada i sigurno ne bi imao konkurenta od ovih ostalih hot hatcheva, ali sta je tu je... Porsche jedino ima gay boju, trebali su ga makar folijama oblijepiti :D

Problem je što bi Focus sa 4x4 pogonom bio još 50-ak do 100 kg teži nego što je sada, jednostavno su trebali napraviti automobil kao što je Megane R26.R, takva masa i 300+ ks bi bili nenadmašni :icon_biggrin:

A za boju u Boxstera se slažem, mogli su odabrat bilo koju osim ove, ja je nazivam "sapun" plava :D :lol:
Najviše mi se sviđa Boxster u crnoj ili žutoj boji.
 
Porschefan je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Steta sto ovog RS-a nisu napravili sa AWD pogonom i skinuli kilograme, bio bi 10 puta bolji nego sto je sada i sigurno ne bi imao konkurenta od ovih ostalih hot hatcheva, ali sta je tu je... Porsche jedino ima gay boju, trebali su ga makar folijama oblijepiti :D

Problem je što bi Focus sa 4x4 pogonom bio još 50-ak do 100 kg teži nego što je sada, jednostavno su trebali napraviti automobil kao što je Megane R26.R, takva masa i 300+ ks bi bili nenadmašni :icon_biggrin:

A za boju u Boxstera se slažem, mogli su odabrat bilo koju osim ove, ja je nazivam "sapun" plava :D :lol:
Najviše mi se sviđa Boxster u crnoj ili žutoj boji.

Nek bude 100 kg tezi, al de mu onda pocupaj navigaciju i ostale gluposti, ostavi klimu i obicni radio, i onda nek se to sve nulira... prodali bi ga i ogoljenog unutra, kome treba navigacija nek kupi Garmin itd... moglo je to bolje ici, ali eto... ko ce znati sta oni misle :D , i vidi se sta znaci izbalansirati auto, a neki na ostalim raspravama ne shvataju kako je to ovaj brzi a ima manje konja, itd
 
Član
Ford Focus RS sa 305 ks je jedino auto koje ima toliko konja na prednjoj vuci (fabricke proizvodnje), normalno da ih moze iskoristiti sto jos niko nije napravio, Jedini je ford napravio u mjenjacu diferencijal koji moze da prenese 305 BHP na cestu sto vecina proizvodjaca auta ne moze da napravi. A sto se tice RS 500 je isto tako jedino auto na svijetu koje ima 350 BHP na prednjoj vuci i hebacku crnu mat boju :icon_smile: po meni je bolji RS 500 jer je to ipak Ford i auto koje je zabavno voziti, isto tako i ljepsi je po meni iz vana, a unutrasnjojs je gori pogotovo pokazivaci pritiska turbine, ulja itd...
 

MTR

Član
da ne bi Volva i njegovog B5234 T3 motora ......... jos bi Ford gurao 1,6 ko Pezo
 

MTR

Član
OggyBoy je napisao(la):
MTR je napisao(la):
da ne bi Volva i njegovog B5234 T3 motora ......... jos bi Ford gurao 1,6 ko Pezo

Imaš ti to nešto protiv mog motora?:D :lol:

jok brate :D , nego ovaj motor koji je u fordu je stari poznati R5 iz Volva iz kojeg se vadi sve od 140 pa do ihahajjj maltene po 1000 konja , neunistiv , a ostalo Ford ko Ford jebaji ga :lol::lol::lol::lol:
 
Top