Focus RS vs Golf R : 0-800m

Focus RS vs Golf R : 0-800m

Iznenađujuće mala razlika na kraju utrke s obzirom na razliku od 50KS. Ili je u pitanju aerodinamika ili Golf ima više KS od deklariranih 300 a Focus manje od 350

 
Super Moderator
Da da, to je i meni malo cudno al dobro. Mozda su mu snaga i prenos bolje rasporedjeni kroz obrtaje
 
Član
čitam da mnogi kažu da je R underrated sa snagom i da na valjcima izbacuje više snage, a focus overrated, jer je ta snaga u overboostu i izbacuje manje snage na valjcima
 
Član
O da VW to radi vec neko vrijeme moj auto je fabricki rejtan an radilici sa 310ks a APR izmjerio na tockovima skoro 310ks!
A sto se tice Forda moj jedan klijent je htio da vrati auto jer na dyno ni blizu snage koju reklamiraju!!
 
Član
O da VW to radi vec neko vrijeme moj auto je fabricki rejtan an radilici sa 310ks a APR izmjerio na tockovima skoro 310ks!
A sto se tice Forda moj jedan klijent je htio da vrati auto jer na dyno ni blizu snage koju reklamiraju!!

ne znam da li postoji pravilo, da je zvanična snaga na radilici ili na točkovima... u jednu ruku ima i jedna i druga vrijednost logike, ali neću ja motor gurat na kolicima, nego vozit u autu, pa mi je bitno koliko na kraju ima na točkovima, a to koliko je je jak izvan auta i nije bitno....
 
Član
Deklarisana snaga motora se ne mjeri na tockovima, nego na "testnom stolu".

Meni je impresivno to da ga je Golf kasnije poceo stizati, svi koji se "ganjaju" okolo sa autima znaju kako je tesko stici nekog ko ti u startu pobjegne, jer on stalno ima malo vecu brzinu, pa ti prvo to trebas nadoknaditi, pa onda ici jos brze da bi ga stigao. Da je Golf jos DSG bio, cudo bi uradio. Mada su mi drugi Focusi RS koje sam gledao djelovali brzi od ovog, sad o cemu se radi ne znam. Oba su odlicni auti, bas sinoc sam vidio crvenog Golfa 7 R, prelijep :)
 
Član
Kao sto ti boki već reče sva rejtana snaga je na radilici.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je izgleda situacija kao i sa Nissanom GTR, nijedan nije imao istu snagu, više ili manje od deklarirane.
Ali vjerojatno je tako i sa 99% auta :)
 
Član
Normalno je imati varijacije (jer razliciti dyno daje razlicite brojeve uz to jos uzmi nadmorsku visinu, temperaturu itd) ali ne u ovim brojevima kao sto ljudi mjere na Focusu....
 
Top