focus-lupkanje na zadnjem dijelu

focus-lupkanje na zadnjem dijelu

Član
imam problem sa focusom 2001 god,cuje se neki zvuk pozada na obje strane nesto kao kad se udari cekicem po limenom kanisteru ono pong :D tako nesto,sta bi to moglo biti,neznam kako mu je napravljeno za opruge nisam se zagledao kad sam davno bio na dizalici a vidio sam da su odvojene opruge i amortizeri,sta im strada pa se tako cuje,i da kod jaceg kocenja se osjeti vise to,i preko vecih zakrpa na cesti
 
Član
daki je napisao(la):
Seleni, odbojne gume, = servis pregled ;) rijesen problem ;)
koliko se krecu seleni ,moracu negdje na dizalicu da vidim,inace nevozim nista tesko u gepeku al dotraje to jbg,da bi opruga bila slomljena osjetio bih drugacije vjerovatno
 
Legend
Mozda je i stabilizator 30tak KM su stabilizatori malo kvalitetniji do 70, seleni oko 35 KM odbojne gume 12 KM. Moj ti je savjwet odi na pregled neki, i neka ti napisu sta nevalja. Zatim uzmes saobracajnu, spisak dijelova za zamjeniti i pravac motorex das im saobracajjnu i opni ti posloze dijelove i vratis se na ugradnju, to je neka naj ekonomicnija varijanta.

Pa da nevozis nista tesko, ali auto samo je 1200 kg i rupe na nasim cestama kada pridodas godinama vozila = lupkanje ;)

Nadam se da ces to sredit brzo
 
Član
daki je napisao(la):
Mozda je i stabilizator 30tak KM su stabilizatori malo kvalitetniji do 70, seleni oko 35 KM odbojne gume 12 KM. Moj ti je savjwet odi na pregled neki, i neka ti napisu sta nevalja. Zatim uzmes saobracajnu, spisak dijelova za zamjeniti i pravac motorex das im saobracajjnu i opni ti posloze dijelove i vratis se na ugradnju, to je neka naj ekonomicnija varijanta.

Pa da nevozis nista tesko, ali auto samo je 1200 kg i rupe na nasim cestama kada pridodas godinama vozila = lupkanje ;)

Nadam se da ces to sredit brzo

aha moguce da su stabilizatori jer prednje sam mjenjao skoro,vidjecu u ovo koji dan trebam i ulje mjenjati pa cu to odraditi,usput kakvo je ulje Liqui Moly 10w 40
 
Legend
amkos je napisao(la):
daki je napisao(la):
Mozda je i stabilizator 30tak KM su stabilizatori malo kvalitetniji do 70, seleni oko 35 KM odbojne gume 12 KM. Moj ti je savjwet odi na pregled neki, i neka ti napisu sta nevalja. Zatim uzmes saobracajnu, spisak dijelova za zamjeniti i pravac motorex das im saobracajjnu i opni ti posloze dijelove i vratis se na ugradnju, to je neka naj ekonomicnija varijanta.

Pa da nevozis nista tesko, ali auto samo je 1200 kg i rupe na nasim cestama kada pridodas godinama vozila = lupkanje ;)

Nadam se da ces to sredit brzo

aha moguce da su stabilizatori jer prednje sam mjenjao skoro,vidjecu u ovo koji dan trebam i ulje mjenjati pa cu to odraditi,usput kakvo je ulje Liqui Moly 10w 40

Imas u motorexu FORD ulje org 10 -40 da ne komplikujes previse. To nisam nikad koristio, nemam neko iskustvo posebno. Inace ja sipao valvoline, repsol, castrol i ford motorcraft
 

F-1

Član
...moze biti i sajla rucne kocnice,stege neke u oba tocka,i rijesen problem!
 
Član
danas kad sam mjenjao ulje vidio sam da mi je pukao seraf od stabilizatora ,mislim da je M8 dug nekih 10cm sto drzi stabilizator pa vidjecu negdje one gume jer su 2 ispale,vidjecu u motorexu imajul to komplet,pa ako se bude opet culo dalja pretraga,odbojne gume su citave,one kod opruga isto dobre neznam sta bi moglo biti jos
 
Top