fleksibilno crijevo

fleksibilno crijevo

Član
Poz, progorilo mi je malo fleksibilno crijevo pa se onako malo cuje kad se upali tek auto, a takodje izbacuje gresku na boardu za izduvne gasove zbog toga.. zanima me da li to sto je crijevo progorilo utice na potrosnju odnosno da li povecava potrosnju ili stetit samom radu motora?
Btw, mjenjam to uskoro cim budem imao vremena.

i jos nesto, imam gljivu filter i zanima me kako je najbolje da ga ocistim a da ne dodje do ostecenja, mogu li skinuti pa "ustima" ispiriti ili slabijim kompresorom tj pritiskom da ne dodje do ostecenja? Imam i originalni filter pa da li da ga vratim ili da ostavim gljivu, koji je bolji i zasto? ne razumijem se previse..

btw radi se o Golf 4 1.6 FSI.
 
Član
Gljivom nisi nista dobio, vrati originalni filter s kucistem, sto se fleksi crijeva tice moguce da imas ocitanja na drugoj sondi koja odstupaju pa auto misli da katalizator ne funkcionise... ne bi smjelo smetat potrosnji jer nju diktira prva sonda koja je prije fleksi crijeva.. Nakratko nece smetat... Na duze staze, zbog potpritiska koji se stvara u izduvu, mozda bude pad snage ako bude velika rupa... kazem mozda
 
Član
Gljivom nisi nista dobio, vrati originalni filter s kucistem, sto se fleksi crijeva tice moguce da imas ocitanja na drugoj sondi koja odstupaju pa auto misli da katalizator ne funkcionise... ne bi smjelo smetat potrosnji jer nju diktira prva sonda koja je prije fleksi crijeva.. Nakratko nece smetat... Na duze staze, zbog potpritiska koji se stvara u izduvu, mozda bude pad snage ako bude velika rupa... kazem mozda

Nisam ja stavljao gljivu, nego ovaj momak sto je kod njega bilo auto prije. Ima zvuka finog kad predje 2500 obrtaja, jedino to..
hvala na odg.
 
Top