Filter goriva Renault 1,4

Filter goriva Renault 1,4

Eh ovako....nisam nikad mjenjao a bio bi red,posto me malo buni zamolio bih ko zna kako se mjenja ovaj filter,u autodijelovima mi rekose da to tako ne postoji....a ja nezz sta cu haha pomoc

Roky_actros ti si najbolji pomagac javi se

tu je slika kako izgleda filter
DSC_1223.jpg



NA SLICI DESNO METALNI DIO GDJE SE KOPCAJU CRIJEVA
 
Dzeniii je napisao(la):
kupiš onaj univerzalni a to staro odvrneš i olakšo si auto za 0,5 kg :D

univerzalni na sebi ima ulaz i izlaz,kod mene idu 3 crijeva....
dovod u filter
crijevo na karburator
povrat sa filtera na ac pumpu
 
Član
de malo vise if o autu- g.p. motor itd pa cemo ti naci filter ako ne org. onda mora biti zamjenski :D javi u pp ako hoces
 
Autoverde je napisao(la):
de malo vise if o autu- g.p. motor itd pa cemo ti naci filter ako ne org. onda mora biti zamjenski :D javi u pp ako hoces

Renault 21 g.p 1990
motor: 1,4 52kw


btw trazeno u svim autodijelovima i niko nema ponudu za isti :lol: jesam baksuz
 
Član
evo ovako druze, sve sam pretrazio i tecdoc i sve kataloge uvoznika auto djelove, tako nesto ne postoji, bar ne u prodaji, jer, pazi, taj motor je ubacivan fabricki u renoa 14 1.4 (1360 ccm) sa 71 KS i 52 kw i radjen je samo od 1979 do 1983, kud je staro kud rijetkost zestoka. Moj savjet ti je da to ostavis da visi kako visi, jer ako dobro vidim na slici on je spoen sa blokom, a ta crijeva dovoda stavi pred filter, preporuka od stojadina stavi prije pumpe a zta renoa 21 poslije pumpe. lako se mijenja i postavlja a i ne moras traziti, na kraju bi otisao i u muzej :lol: ... budi bez brige samo i javi ako sta treba pozzz
 
Član
Ma ima u tec docu taj motor u renoli 21,moras samo promjenuti ''u cijelom svijetu'' al nazalost nudi neke desete filtere,ipak ce nesto morati prepraviti :123:
 
Član
Autoverde je napisao(la):
evo ovako druze, sve sam pretrazio i tecdoc i sve kataloge uvoznika auto djelove, tako nesto ne postoji, bar ne u prodaji, jer, pazi, taj motor je ubacivan fabricki u renoa 14 1.4 (1360 ccm) sa 71 KS i 52 kw i radjen je samo od 1979 do 1983, kud je staro kud rijetkost zestoka. Moj savjet ti je da to ostavis da visi kako visi, jer ako dobro vidim na slici on je spoen sa blokom, a ta crijeva dovoda stavi pred filter, preporuka od stojadina stavi prije pumpe a zta renoa 21 poslije pumpe. lako se mijenja i postavlja a i ne moras traziti, na kraju bi otisao i u muzej :lol: ... budi bez brige samo i javi ako sta treba pozzz

Nije to taj motor , kod njega je vijerovatno C2J (1397ccm) kao u 5-ice ,11-ke...

Što se tog filtera tiče , tu samo Dialogys može pomoći ili Roky (bolja opcija;))
 
Član
to nije filter,tu se jednostavno odvaja visak goriva na crijevu koje ide kroz crvenu fleksibilnu cijev (vidi se na slici),neki modeli reno-a imaju ac pumpu sa 3 izlaza tako da se na njoj vraca visak i nema ovo cudo ugradjeno... ti ako zelis mozes ugradt filter na dovodno crijevo,znaci obicni za benzin... nije ovo prvo auto koje nema fabricki ugradjen filter za gorivo...
 
Član
to nije filter,tu se jednostavno odvaja visak goriva na crijevu koje ide kroz crvenu fleksibilnu cijev (vidi se na slici),neki modeli reno-a imaju ac pumpu sa 3 izlaza tako da se na njoj vraca visak i nema ovo cudo ugradjeno... ti ako zelis mozes ugradt filter na dovodno crijevo,znaci obicni za benzin... nije ovo prvo auto koje nema fabricki ugradjen filter za gorivo...
 
DaMs-82 je napisao(la):
to nije filter,tu se jednostavno odvaja visak goriva na crijevu koje ide kroz crvenu fleksibilnu cijev (vidi se na slici),neki modeli reno-a imaju ac pumpu sa 3 izlaza tako da se na njoj vraca visak i nema ovo cudo ugradjeno... ti ako zelis mozes ugradt filter na dovodno crijevo,znaci obicni za benzin... nije ovo prvo auto koje nema fabricki ugradjen filter za gorivo...

kod mene prijatelju je ac pumpa sa 2 crijeva a onda ide na ovo cudo " TJ FILTER"

i da motor nije ubacen,kao sto kolega rece vecinu buni TEC-DOC :D
vi prodavaci koji ne ucite pravilno tec-doc nazad na posao i bolje naucite :123:
prebaciti na pretraznju cijeli svijet i tu je taj renault....sedan 1,4
jos preciznije proizveden je u sloveniji ;)
 
Top