Fićom do Minhena na “V Fićo Skup”

Fićom do Minhena na “V Fićo Skup”

Član
Podvig Pilota i Mrve iz Gračanice – Fićom do Minhena na “V Fićo Skup”

Almir Lemeš – Pilot i Nihad Hasić – Mrva iz Gračanice kod Visokog jedini su iz Bosne i Hercegovine učesnici “V Fićo skupa u Minhenu”. Za ovaj podvig dvojici Visočana trebalo je 60 eura za benzin od Visokog do Minhena, a kada su stigli na ovo okupljanje zaljubljenika u fiće dočekali su ih i predstavnici BH konzulata.
Vlasnik fiće koji je iz BiH stigao do Minhena je Almir Lemeš, poznatiji pod umjetničkim imenom “Pilot”, inače autoprevoznik i kako kažu u Gračanici “majstor za svašta”. Legenda kaže da je kao veliki ljubitelj fića još u osmom razredu osnovne škole imao jednog.
Fiću sa kojim je zajedno sa Nihadom Hasićem stigao u Minhen je u originalnom, ali devastiranom stanju, pronašao u Varešu i to sa originalnom fabričkom bojom. Preko cijele zime majstor Mustafa Handžić radeći limarske poslove pripremao je ovog fiću za 5. skup fića u Njemačkoj.
Prvi komšija Almira Lemeša i prijatelj iz djetinjstva, Nihad Hasić, poznatiji pod pseudonimom “Mrva” je također majstor koji ima vlastitu radionicu za popravak kamiona i bagera. Njih dvojica zajedno prešli su 920 kilometara, nisu slušali prijedloge prijatelja da svog fiću do Minhena prebace nekom prikolicom pa da se pridruže ostalim ljubiteljima ovog malog četverotočkaša i da isfoliraju kako su zapravo vozili cijelo vrijeme.
Inače na ovom petom skupu ljubitelja fića nalazi se i 60 automobila iz bivše Jugoslavije, ali je samo jedan iz Bosne i Hercegovine, tačnije Visokog ili još preciznije iz Gračanice. Stoga Pilote i Mrva svaka vam čast!


PS. Fićo se upravo vratio :)


 

Prilozi

  • pilot-mrva-5.jpg
    pilot-mrva-5.jpg
    128,9 KB · Pregleda: 109
  • pilot-mrva-4.jpg
    pilot-mrva-4.jpg
    130,6 KB · Pregleda: 112
  • pilot-mrva-3.jpg
    pilot-mrva-3.jpg
    49,2 KB · Pregleda: 108
  • pilot-mrva-2.jpg
    pilot-mrva-2.jpg
    65,9 KB · Pregleda: 117
  • pilot-mrva-1.jpg
    pilot-mrva-1.jpg
    57 KB · Pregleda: 113
  • pilot-mrva-6.jpg
    pilot-mrva-6.jpg
    105,8 KB · Pregleda: 111
  • 10410103_894280770611195_8755059606890988604_n.jpg
    10410103_894280770611195_8755059606890988604_n.jpg
    65 KB · Pregleda: 103
Član
ja u Ulmu u Njemačkoj u grad stojim na semaforu, ispred mene fićo teget plave boje ko nov sve fabrika, zeleno se upali ode fićo ko zvrka, dođem kući gledam sliku sto sam slikao fiću kad tek onda primijećujem da su na njemu BIH tablice :D bila je slika negdje i na forumu
 
Član
ja u Ulmu u Njemačkoj u grad stojim na semaforu, ispred mene fićo teget plave boje ko nov sve fabrika, zeleno se upali ode fićo ko zvrka, dođem kući gledam sliku sto sam slikao fiću kad tek onda primijećujem da su na njemu BIH tablice :D bila je slika negdje i na forumu

Mislim da je iz Konjica ali nisam siguran , ovo je zivot :D , koliko su puta stali da mi je znati :D
 
Član
Kako se kaze, nije toliko bitna destinacija na koju se ide nego sami put do destinacije je avantura :D tako i tih 460 puta stajanja i zaustavljanja slikanja i zahebancije u putu :D
 
Član
Moj dedo ima ficu, kupio ga novog 73 godine, i danas se vozi. Ali on mi kaze da su oni u to doba u Madjarsku isli recimo kupovat farmerke. Bila jaka kupovna moc, moglo se, tako da je sto rs kaze i taj put bio avantura, kao i svaki drugi. Elem i ovo. Nije ni brzo, ni udobno, ali je zanimljivo definitivno
 
Top