Fiatov gubitak u drugom kvartalu 179 miliona evra

Fiatov gubitak u drugom kvartalu 179 miliona evra

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
fiat%20logo.jpg

Italijanski proizvođač automobila Fijat je u drugom tromesečju ove godine zabeležio veći gubitak nego što se očekivalo, ali i dalje planira da u 2009. ostvari profit, preneo je Vol strit džornal (Wall Street Journal).

Kako se navodi na internet stranici tog lista, Fijat je u tromesečju koje se završilo 30. juna zabeležio gubitak od 179 miliona evra, dok je u istom periodu prošle godine poslovao sa profitom od 646 miliona evra.

Gubitak je veći od očekivanja analitičara, koji su predviđali oko 110 miliona evra gubitka.

"Očekujemo poboljšanje situacije u preostalom delu godine, pošto se uslovi trgovine poboljšavaju i stabilizuju u većem delu našeg poslovanja", saopštila je italijanska kompanija.

Fijat za 2009. godinu planira neto profit veći od 100 miliona evra, navodi se u Vol strit džornalu.
 
Član
sasvim normalna stvar, pola firmi u autoindustriji je u bankrotu samo sto se to jos neprica:):):)
 
Član
bulex je napisao(la):
za ocekivati s obzirom na kvalitet

neontam ovaj post, necudi me od koga je:D u mene je bravo 2001 god i ima predjenih 210 milja i nikakvih problema, dok kod starog golf IV s 160 milja i svakih 7 dana u servisu radi raznih GLUPOSTI kao sto su razne lampice i ta sranja.. nebi dao brava za nijednu cvrku pa vi pricajte sta ocete:D:D:D
 
Član
proširili su se sa firmama kojima i nije baš išlo najbolje, dakle preuzeli njihove gubitke.. my guess

il su se ljudi jednog dana probudili i shvatili kad su izašli pred garažu.. WTF?? I'm driving a fiat?? OMG!!! :D
 
Legend
ovo im onaj odozgo vraca sto su nam unistili nacionalnu auto industriju

in memorium on ZASTAVA :icon_cry:
 
Početnik
elmir je napisao(la):
bulex je napisao(la):
za ocekivati s obzirom na kvalitet

neontam ovaj post, necudi me od koga je:D u mene je bravo 2001 god i ima predjenih 210 milja i nikakvih problema, dok kod starog golf IV s 160 milja i svakih 7 dana u servisu radi raznih GLUPOSTI kao sto su razne lampice i ta sranja.. nebi dao brava za nijednu cvrku pa vi pricajte sta ocete:D:D:D


to kralju postovi ti se pozlatili...:cool::cool:

proce viijek dok pojedinci skontaju sta je ustvari vw..:icon_twisted:
 
Član
sve je to tako, nisu fiati kao sto su bili prije 20 godina.. ja sam zadovoljan svojim autom i nemislim ga mjenjati jos, i kad budem mjenjao izbjegavat cu vw jer takav je kod nas mentalitet hvalis nesto a znas da nevelja qrcu.. samo kod nas moze golf 2 dizel vrijedit 4 hiljade..

iii da, nemojte me pogresno shvatiti i misliti da vrijedjam vw ili vas koje ih vozite.. u mene se potrefio taj slucaj da bi ga od silnih popravaka najradije zapalio, sto neznaci da je tako i kod vas.. ipak vw golf I mi je naj naj auto, a isto nekazem i da volim fiat ali iz mog iskustva nepotrebno je toliko blatiti fiat..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top