FIATisti STILOisti pomoć

FIATisti STILOisti pomoć

Član
Imam problem sa Fiat Stilom 16 1,6v 2003 u vožnji mi se odjednom ugasi katastrofa i upale se skoro sve lampice Abs ESP, i od temperature dakle sve i izbaci LOSE CONECTION, kad sam ga kopčao na kompjuter izbaci sve te greške i zadnja bude povezanost sa kompjuterom, postoji li tu riješenje pomozite i koliko bi bili troškovi popravka.
Kome se obratiti još mi niko nije mogao naći riješenje ali govore da ima neki mehaničar uzme 250-300E zamjeni neke mase i neki strujni krug ili pak kompjuter i gotovo jel to moguće pozdrav i hvala
Sva iskustva pričajte kao i brojeve autoelektričara koji mogu riješiti problem
 
Član
Pa posto vidim da si iz kiseljaka tu imas Zoku elektriracara koji radi te stvari! Jesi probao sa zamjenom senzora radilice?
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Pa posto vidim da si iz kiseljaka tu imas Zoku elektriracara koji radi te stvari! Jesi probao sa zamjenom senzora radilice?
A nisam koliki su troškovi toga a gdje se nalazi taj Zoka
 
Član
dinamozg je napisao(la):
Bravo 16v je napisao(la):
Pa posto vidim da si iz kiseljaka tu imas Zoku elektriracara koji radi te stvari! Jesi probao sa zamjenom senzora radilice?
A nisam koliki su troškovi toga a gdje se nalazi taj Zoka

Nzm tacno mogu sutra pitati br tel pa se cujes sa covjekom.znam da dobro radi! A jbg ni za senzor ne znam ovako trebas to da vidis sa nekim majstorom ili najjednostavnije nazovi i pitaj skora kolko je senzor radilice za tvoj auto! Cini mi se oko 60-70km!
 
druze mom prijatelju na stilu 1.6 benzin je se desavalo slicno to,,znaci u voznji se ugasi i onda prijavi greske na ABS ASR airbag ....i cim ga ugasi i ponovo upali sve normala.bio mu otiso senzor u airbagu u sjedistu....nemogu sad tacno da se sjetim uglavnom airbag u sjedistu je bio problem...
 
Član
a ja dugo nemam senzor težine u air bagu aj molim te pitaj ga jer je moj airbag senzor kod majstora jer mi je javljao grešku prije samo je bio uključen u đek
 
Član
kakav senzor zauzeca suvozacevog sjedista, nema to veze sa tim ;) pogledaj senzor radilice....

i da senzor radilice je oko 70KM u servisu ovlastenom da znas
 
Član
i tako sve dok sve ne izmjenim i jebi ga onda joj da mi je to riješiti u PM eno sad stoji u prašini



može li se kakva provjera uraditi da se zna sigurno što bi moglo biti...:icon_confused:
 
Član
ja sam cesto citao o ovom problemu i mnogi su ga rijesili zamjenom ECU-a. Valjda je kod Stila 1.6 b ECU postavljen na motor i zbog cestog grijanja hladjenja dodje do nekog kvara. Cesto spominju i neku plocu sa osiguracima, na akumulatoru. Procackaj po googlu, imas dosta tema o tom problemu.
 
Član
aj ako imaš str. javi da vidim a kažu da je velika vjerovatnoča da je senzor na radilici ako ko ima iskustva sa tim senzorom neka javi


Dakle ovako nisam ga palio 2 dana danas upalio sve OK radio 15 minuta kad kad se ugrijao na radnu tem. ugasi se i izbacio opet ono sve u vožnji, ponovo provjera upali i dovukao ga kući, jesul to simptomi tog senzora radilice :icon_question:
 
Top